TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bsakizli Avatarı

Gerçek Adı
    Barış Sakızlı
    Son Giriş
    22.03-2020
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

2010 yilinda almis oldugum Engelli Saglik Kurulu raporum vardi ancak o zamanlarda arac alimi icin bir dusuncem olmadigindan dolayi 2010 yilinda rapora otomatik vitesli arac ibaresi eklenmemisti 2015 yilinda raporuma otomatik vitesli arac ibaresini eklemek icin tekrar saglik kuruluna basvuru yaptim heyet rapora otomatik vitesli arac olarak ekleme yapti rapor yeni haliyle bana teslim edildi bu islemler sadece 1 hafta surdu simdi gelelim diger konuya..

Ehliyet almak icin surucu kursuna basvuru yaptim h sinifi icin daha sonra h sinifi ehliyetlerin artik verilmedigi surucu adaylarinun en uygun olan surucu sinifina yerlestirildigini duydum. Engelli saglik raporumda otomatik vitesli arac yazdigi icin 2015 yilindan sonra gelen b sinifinin sadece otomatik vites ehliyetine kayit oldum. Surucu kursuna saglik raporunu teslim ettim Suan ehliyet isleri nufus mudurluklerinde o zaman emniyet trafik bakiyordu trafik subeye evraklarla birlikte gittim engelli saglik raporumu gorduler bu rapor varsa surucu kursu evraklari arasinda bulunan surucu belgesi saglik raporu gecersizdir devlet hastanesine basvurmam gerektigi soylendi devlet hastanesine basvurumu yaptim herkesin bildigi gibi hekim basi 50TL ucret oduyorsunuz. Doktor muayane bile etmedeb surucu olur raporu verdi. Rapor ile birlikte tekrar emniyete gittim emniyet bu rapor olur ama b engelli sinifi giremez dedi bende artik islem yapalim dedim. Ehliyetim suan 104 kodu ile mevcut.

Otv indirimli arac alimi icin bir cok bayi gezdim. Bayilerin cogu bu indirimden faydanladigim yonunde ehliyet 104 kodu oldugu icin birde engelli raporunda zaten otomatik vites dedigi icin sorun olmayacaginu soyluyor engelim sol kalca protezi ve kisalik deformite mevcut.

"104. Sürücü kursunda otomatik vitesli araçla eğitime ve sınava katılarak sertifika alanlar sürücü belge sınıfına uygun sadece otomatik vitesli araçları kullanabilir."

Ehliyeti ve engelli saglik raporumu paylasiyorum acaba bu kod ile vergi dairesi problem yaratirmi yoksa vergi dairesi sadece raporami bakiyor yardimci olabilirmisiniz?

k02Q0b - 104 Kodlu ehliyet ile ÖTV indirimli araç alımı..?

z1Gjna - 104 Kodlu ehliyet ile ÖTV indirimli araç alımı..?

Rapora Otomatik Vites eklenmesi sırasındaki konu: https://www.engelliler.biz/forum/oze...ml#post1614500
    Konu bsakizli tarafından değiştirilmiştir (24.05-2018 Saat 08:18 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.665
    Verilen Beğeniler
    3.157

@bsakizli

78 ve 10.02 kodları olmadan araç alımında vergi avantajından yararlanmak mümkün olmaz maalesef

Üye
    bsakizli Avatarı

Gerçek Adı
    Barış Sakızlı
    Son Giriş
    22.03-2020
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @OturanBoğa 78 102 104 kodları ile aracımı aldım bilgilendirmek istedim. 78 kodu ehliyete eklemesi yapıldı.

Üye
    35efe35 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    14.03-2020
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    7

@OturanBoğa , @bsakizli @Selcuk Atakan

Merhaba,
    Dostum sormak istediğim sana şu: Sen sadece engelli ehliyetinle mi ÖTV indiriminden yararlanarak araç alımı yaptın? Yani ekstradan ÖTV raporu çıkartmanı Bayi yada Vergi Dairesi istemedi mi?

Üye
    yahya34 Avatarı

Son Giriş
    08.10-2018
    Saat
    03:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla engelli ehliyeti h sınıfı olarak gecıyor engelli raporunda otomatik vitesli araç kullana bilir yada özel tertibatlı araç kullana bilir diye yazıyorsa bu ehliyet içinde maliye içinde bayii içinde raporu sunabilirsiniz otv indirimi ortapetik engellilere yapılıyor diye biliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.665
    Verilen Beğeniler
    3.157

@35efe35

ehliyet/raporu ayrı, ÖTV'den muaf olmayı sağlayacak engelli sağlık kurulu raporu ayrı. Araç alımında vergi indirimi için her ikisi de olmak zorunda

Üye
    35efe35 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    14.03-2020
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    7

@OturanBoğa , @bsakizli @Selcuk Atakan , @yahya34

Bilgi için teşekkür ederim...

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    38

bende 78 102 47 kodları ile aldım

Üye
    Bahar.m Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende 78/102 kod ile aracımı yeni aldım çok şükür