TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Crimean Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    09.02-2019
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    32

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba forumdaşlar. Ehliyet alım, araç satış işlemleri ve mevzuatları son 5 yılda(araç aldığım zaman) değişti. Hatta geçen seneki işlemler bile değişti.

Bugün Emniyete ehliyet için başvurdum. Haftaya ehliyeti nüfus müdürlükleri verecekmiş.

Araç alım satımları, ruhsat işlemleri noterde yapılıyor, ek donanımlı arkadaşların alış satış deneyimleri nedir? Nasıl sökülür vs.

Eşimin engelli aracını kullanabilmesi için TSE'den işlem yapmamız lazım mevzuata göre, bunu hangi aşamada yapacağız yeni araç alırken?? vs vs

Şahsen kendim deneyimlerimi paylaşabilirim ama daha başındayım, ehliyet kısmında.

İl Sağlık Müdürlüğünden aldığım raporun aslı gibisini vergi dairesi isterim dedi, noterde çoğalttım, sonra emniyette ki arkadaş isterseniz raporun aslını geri verebilirim dedi Haftaya ehliyet işlemleri nüfusa geçince ne olur bilemem ama çoğaltmaya gerek olmadı bende.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    677
    Verilen Beğeniler
    299

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Crimean eşinizin aracı kullanabilmesi için TSE'den yapmanız gereken işlem nedir acaba?
    Eğer eşinizin de kullanabileceğine dair ibarenin bulunması ise bunu araç bayii halledecek sizin yerinize. Siz sadece araç aldıktan sonra ruhsat işlemleri yapılırken memura bunu belirtirseniz, ruhsata gerekli ibareyi yazıyorlar.