TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
Toplam 179 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: alonemisin Mesajı Gör
    Umarım herkes işini sorunsuzca halleder
    @hdoa
    Amin hocam sorması ayıp ne tür bir araç aldınız

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @hdoa işin zor kısmını halletmişsin hayırlı olsun diyelim şimdi sıra ehliyet için devlet hastanesine git ortopediğe gittiğinde hocam otomatik vitesli arac kullanabiliyorum sadece dersin o zaten seni il sağlık komisyonuna sevk eder sonrasında oradaki komisyona girip komisyondayken elindeki engelli raporunuda göster hayırlısıyla oradanda sadece oto. vites kodları alınca ehliyeti çıkart..
    Araç alma poziyonuna gelincede direk vergi dairesinden hemen özelge talebinde bulunma ve yakın il lerdeki araç bayileri iletişime geç onlar raporla ehliyetin resmi ister vergi dairesine sorarlar olur diyen çıkarsa aracı o il den alırsın olmaz özelge lazım derlerseler diğer illerden o zaman kendi ilindeki vergi dairesine özelge talebinde bulun..

SAĞLIK RAPORLARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
    5.1.2.3.- ÖTV indirimli araç alımına yönelik Engelli Sağlık Kurulu Raporlarında şu hususlara dikkat edilecektir.
    a) Ortopedik engellilerde sadece “özel tertibatlı araç kullanması gereklidir.” veya “özel tertibatlı araç kullanmasına ihtiyaç yoktur” ibarelerinden biri ve engellilik oranı yazılacaktır. Kişinin sürücü belge sınıfı veya özel tertibat kodu kesinlikle yazılmayacaktır.
    b) Engelli raporlarına sürücü olunup olunamayacağına dair bir hüküm yazılmayacaktır.

Üye
    Murciva Avatarı

Son Giriş
    05.10-2018
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@uNiQuE_54 hocam ben rizeliyim rizedeki vergi dairesine sorduttuğumda raporu bana gelir idaresine gidip sormami soyledi oradaki memurda bana sen bu raporla araç alirsin ha dedi ne olur 1 sene sonra falan eğer raporun kabul edilmez ise senden ötv yi geri isterler ama dedi senin elinde hastanenin vermiş olduğu rappr var verirsin mahkemeye otv cezasini iptal ettirirsin dedi sonuçta raporun var dedi ve vergi dairesi bu konuda tamam o zaman dedi aracini al bende izmirde bir bayi ile anlaştim parasini sigortasini kaskosunu yaptirdim aracin ama izmir vergi dairesi ozelgede ozelge diye tutturdu diyecen rizedeki vergi dairesinden hallet ama bayi izmirde buranin vergi mukellefi rizedeki vergi dairesinden işlem yapabilirmi

Üye
    teo Avatarı

Son Giriş
    13.09-2021
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    10

Selam arkadaşlar ,bu gün hastane,aile hekimi,il sağlık müdürlüğü arasında mekik dokudum .hiç kimse doğru bilgi sahibi değil,bilgi kirliliği hat safhada Pazartesi başlayacağız tekrardan . Eşim sağ ayak felçli kısalığı var 6yil önce engelli raporu ile ehliyet almak istedik başaramadık B sınıfı ehliyet aldı .Ama aracı rahat kullanamıyor , dolayısıyla hem ehliyet değiştirelim hem ÖTV indirimli bir araç alalım diye tekrar harekete geçmiş durumdayız. Ben kendim iki taraflı kalça çıkığı nedeniyle protez takıldı benimde E sınıfı ehliyetim var bende eşimle birlikte şansımı denemek istiyorum. Pazartesi günü başlayacağız hayırlısıyla tüm detayları burada paylaşacağım herkese selam.....

Üye
    teo Avatarı

Son Giriş
    13.09-2021
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    10

Selam arkadaşlar ,bu gün hastane,aile hekimi,il sağlık müdürlüğü arasında mekik dokudum .hiç kimse doğru bilgi sahibi değil,bilgi kirliliği hat safhada Pazartesi başlayacağız tekrardan . Eşim sağ ayak felçli kısalığı var 6yil önce engelli raporu ile ehliyet almak istedik başaramadık B sınıfı ehliyet aldı .Ama aracı rahat kullanamıyor , dolayısıyla hem ehliyet değiştirelim hem ÖTV indirimli bir araç alalım diye tekrar harekete geçmiş durumdayız. Ben kendim iki taraflı kalça çıkığı nedeniyle protez takıldı benimde E sınıfı ehliyetim var bende eşimle birlikte şansımı denemek istiyorum. Pazartesi günü başlayacağız hayırlısıyla tüm detayları burada paylaşacağım herkese selam.....

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

@uNiQuE_54

Sayenizde hocam Allah razı olsun. Önümüzdeki hafta hastaneye gideceğim o zaman haletiricem o ibareyi sonra geriye bir ehliyet kalıyor. Ehliyeti de bir iki ay sonra almayı düşünüyorum 2 aylığına fizik tedavi görmeye gidicem istanbula döndüğümde başlarım ehliyet değiştirme işine. Hocam ben psikiyatriye gidip antidepresan yazdırdım ve kullnaıyorum 1 yıla yakındır bu ehliyet değişiminde karşıma çıkar mı? ben söylemeden onlar sistemden görür mü? karşıma çıktığını varsayarsak ne olur sürelimi verirler ehliyeti.

Üye
    Corpus Avatarı

Son Giriş
    14.05-2019
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

ÖTV İndirimi konusunda rapor ile ilgili deneyim ve bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Daha önce ötv için engelli sağlık kurulu raporu ve H sınıf ehliyet şartı vardı. Anladığım kadarıyla 2016 sonrası ehliyet konusunda farklı uygulamalar var. Bazı yerlerde ehliyet raporu istenmiyor.

Teknik olarak yorumum da şu şekilde:

Engelli sağlık kurulu raporu tanı, ayrıntılar ve oranı belirliyor. Ehliyet raporu da sürücü için mevcut durumda araç kullanıp kullanamayacağı, kullanacaksa hangi sınırlamalar ile bunu yapabileceğini belirliyor.

Bu konuda yanlış olduğunu düşünen ya da düzeltilmesi gereken durum varsa tabii ki yoruma açık.

Yaşanan sorunlara gelirsek maalesef anladığım kadarıyla ülke çapında bir bütünlük yok. Bu maliye için de geçerli hastaneler için de.

2013 yılında polio sekeli sol alt ekstremite %12 özel tertibatlı araç kullanabilir H Sınıf ehliyet alabilir sürekli raporum var. Yeni ehliyet için de 10.02 ve 78 kodları içeren raporu da aldım. Buna rağmen ötv indirimi alıp alamayacağım belli değil.

Engelli raporunda tanı ve hangi ayak olduğu belli. Ehliyet raporunda da sınırlama verilmiş. Dolayısıyla ben şu anda normal manuel vitesli bir araç kullanamıyorum. Neden ? Engelim nedeniyle.

Tüm özelgeleri okudum yorumum raporda ilgili kişinin normal araç kullanamayacağının net olarak anlaşılması gerektiği ifade edilmiş. Bu durum iller tarafından risk almayıp her şeyi Ankara ya sormaya dönüşünce maalesef olan engelliye oluyor.

Sol ayak polio sekeli debriyaj kullanamıyor. Hareket ettiremiyorsa otomatik vites yeterli.

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Corpus Mesajı Gör
    Tüm özelgeleri okudum yorumum raporda ilgili kişinin normal araç kullanamayacağının net olarak anlaşılması gerektiği ifade edilmiş. Bu durum iller tarafından risk almayıp her şeyi Ankara ya sormaya dönüşünce maalesef olan engelliye oluyor.
    yani bundan da anlaşılıyor ki @uNiQuE_54 in şu tespiti çok doğru (raporda özel tertibatlı araç ''kullanabilir'' değil ''kullanması gereklidir'') yazmalı, net olarak yani kesin bir ibare olmalı. fakat anlamadığım bunu bile sorun yapan vergi dairesi otomatik vitesin yazılmamasını neden sorun yapmıyor anlamış değilim. @uNiQuE_54 senin düşüncen nedir hocam

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

@hdoa Çünkü nasıl bir araç kullanmamız gerektiğinin kararını önceden hastane sağlık kurulu veriyordu, şimdi artık il sağlık komisyonu verdiği için artık hastanenin sağlık kurulu ''sadece özel tertibatlı araç kullanması gereklidir'' veya ''özel tertibatlı araç kullanmasına gerek yoktur'' diyebiliyor.

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

@uNiQuE_54
    Anladım hocam sağolun yarın o ibareyi kullanabilirden kullanması gereklidire çevirtmek için hastaneye gidicem bakalım inşAllah sorun çıkartmazlar. ehliyet işinide 2 ay sonra başlıycam haftaya fizik tedavi için istanbula gidicem 1 2 aylığına. piskiyatriye gittiğim ve antidepresan kulandığımı ben söylemezsem sistemden görünmez değil mi hocam birde bunun yüzünden sürelli ehliyet verirlermi diye çekiniyorum açıkçası

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

@hdoa Yok hayır zannetmiyorum çünkü doktorları geziyorsun bir sıkıntın var mı diye soruyor doktorlar sen var demedikçe sorun olacağını sanmıyorum.

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

@uNiQuE_54

Herşey için tekrardan teşekkür ediyorum sağolun

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

Bugün bayiden aradılar vergi dairesi ile görüşmüşler otomatik vites alabilir demiş vergi dairesi. sorun çıkartmayacaklar herhalde özelgeyle.

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

@hdoa Rica ederim sende sağolda Seninin rapora bakıp olur demişler bildiğim kadarıyla sen ehliyet çıkartmadın ehliyet çıkartırken de İl Sağlık Komisyonundan mutlaka Sadece Otomatik vites araç Kullanır'' kodunun olması gerekiyor ona da dikkat edersin hadi hayırlı olsun.

Üye
    alonemisin Avatarı

Son Giriş
    01.08-2021
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    78 kodu olmazsa sorun yaşarsın mutlaka 78 kodu olmalı bazıları 10,0,2 ile de almış ama 78 net bir ifade

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 789101112 SonSon