TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aydinmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.09-2021
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkür Ederim @Mujdat1963 bey,

İstanbul'da ki bir çok özel hastaneyi aradım maalesef yönlendirme yapamadıklarını söylüyorlar.

Devlet Hastanesi ile işlemimi halletmeye çalışacağım ama mesela Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi için randevu almak istiyorum Sağlık kuruluna yönlendiriyorlar, benim buradaki yorumlardan okuduğum kadarıyla gerek yok aslında. Sağlık kuruluna girdim diyelim ki onlar yönlendirme yapıyor mu ki ? Nasıl yapmam lazım ?

Yada Sağlık ocağına gidip tekrar beni tüm branşlara sevketmesini kabul edip, sonrasın da bahsettiğim hastaneden doktorlara görünsem tek tek olmuyor mu ? Merak ettiğim aslında şu sağlık ocağına gitmeden devlet hastanesinden ortopedi doktoruna randevu alsam, o beni Nöroloji veya uygun gördüğü yere gönderse, bu şekilde işlem yapılmıyor mu? Çünkü engelli ehliyeti için rapor diyorum direk sağlık kurulundan randevu diyorlar.

Atladığım bir şey mi var, lütfen yardımcı olur musunuz ?

Az önce hastaneye ulaştım, Engelli Ehliyeti için rapor almak istiyorum dedim, Sağlık kuruluna yönlendirdi yine, diyorum bana gerek görülürse kod verilecek , bizim kendi sağlık kurulumuz var zaten diyor, dedim İl sağlık müdürlüğü veriyormuş benim oraya sevk edilmem lazım vs vs, bu kez de tamam saat 1.15 de arayın direk sağlık kurulu bölümüne aktarayım onlar bilgi versinler ben tam hakim değilim diyor. Şaka gibi ya.

Nasıl yapayım lütfen bana bir yol gösterin

Çok teşekkür ederim,

Üye
    Mujdat1963 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2021
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim bence kafayı hiç yorma sen aile hekimine git seni yönlendirsin ama istersen konuş en azından doktorların bir kaçını elesin mesela ben 6 doktor yerine 4 doktora gittim yarım günde hallettim hatta psikiyatri bana neden geldin dedi aile hekimim yönlendirdi dedim boşuna gelmişin dedi ama maalesef bu işler böyle yürüyor

Üye
    aydinmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    15.09-2021
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar gittim bu kez sonunda 4 doktora yönlendirdi şükürler olsun.

Peki siz sonrasında nasıl yaptınız ? Tek tek her bölüme randevumu aldınız ?

Bana sağlık kuruluna randevu al, sevk edildiğin doktorlara göndericez dediler ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Yada sevk edildiğim doktorlardan birine randevu alıp, diğerlerine o doktor mu yönlendiriyor ?

Üye
    Mujdat1963 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2021
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önce sağlık kuruluna 182 den randevu alın sonra hastaneye gidin randevu aldiginizi söyleyin size kayıt açıp o günkü heyet doktorlarına yonlendircekler kayıt açtıklarında 125 tl para alicaklar ona göre hazırlıklı gidin

Üye
    sukru16 Avatarı

Son Giriş
    22.08-2020
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, bende yaklaşık 20 yıldır H sınıfı ehliyet kullanıyordum. Ehliyeti değiştirmek için önce aile hekimine sonra da oranın doldurduğu kağıdı Bursa'da özel bir hastaneye giderek ortopedi doktoruna muayene oldum. ( sol kol omuzdan ampute durumdayım) ortopedi doktoru İl Sağlık Müdürlüğü'ndeki komisyona sevketti. 12 ağustosta komisyonda olacağım. Acaba komisyonda Nasıl bir işlem yapılıyor ve sürücü olamaz deme durumları olur mu? Teşekkürler

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    357

Merhaba Arkadaşlar ben de hayatımda ilk defa ehliyete başvurdum aile hekim aracılığı oda beni Türkiyedeki herhangi bir devlet hast Nöroloji ve ortapediye görünmem yeterli olur dedi.

Bne bunla yetinmeyip devlet hst durumu baya kötü 5 tane hast girdim çıktım korkudan giremedim aşırı kalabalık ve %100 covid19 riski var tısrtım özele denedim ama hiçbir özel engelli ehliyetine rapor vermiyor...varsa hastanede adı verebilirisniz ben çok gezdim

Üye
    aspan Avatarı

Gerçek Adı
    özcan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    9

@marto1
    ben bu gün özel hastaneden raporumu alıp komisyona sevk edildim ilk yapman gereken aile hekimine gidiyorsun e devletten sağlık beyanını dolduruyorsun rahatsızlıklarını belirten bi şey aile hekimi beni sadece ortapediye sevk etti göz muaynesini yaptı sonra devlet hastanesi ortapediye şansımı denedim ama randevusuz kabul etmediler.bende özel hastaneye gidip durumu izah ettim il sağlık komisyonuna sevk etme yetkiniz varmı diye var dediler özele 150 tl para yatırıp ( devlette her dr. için 50 tl miş ) ortepedi dr. muayne oldum il sağlık komisyonuna sevk ettiler. il sağlığa evrakları verdim beklemedeyim 1 ayda bir komisyon toplanıyormuş önümüzdeki ay randevu verdiler. yani kısacası benim gibi devlet hastanesine gitmeye çekinenler özel hastaneden sevk alabiliyorlar bilginize..

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    357

@aspan

hangi hastane hocam ?bilinen bir şeyse istanbuldan başlatayım beklemek istemiyorum

Üye
    aspan Avatarı

Gerçek Adı
    özcan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:37
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    9

@marto1 sen bi özel hastaneye git sor ehliyet için çoğu özel hastaneler rapor veriyor zaten bizim gibi ortapedik engeli olanları il sağlık komisyonuna sevk edebiliyormusunuz diye sor bir çoğu yapıyor çünkü seni aile hekimi uzman hekime sevk ediyor onlar sevki sistemden görüyor ben bursa anadolu hastanesine gittim durumu anlattım uzman dr. muayne olacağım ehliyet için dedim muayne edip sevk etti il sağlık kuruluna evrakları teslim ettim şuan beklemedeyim kurul gününü
    1 ilk olarak e devletten sağlık sürücü raporu beyan başvurusunu yap sisteme kayıt et 5 dakikalı bi işlem
    2 aile hekimi beyanını görüyor e rapor olarak seni uzman dr.lara sevk ediyor kesinlikle sevk şart(göz muaynesi etti beni sadece ortapediye sevk etti )
    3 ehliyet sağlık raporu veren bir özel hastaneye başvur ( il sağlık kuruluna sevk için de ) uzman ortapedi dr. vardı gittiğim hastanede veya devlet hastanesine randevu al muayneni ol il sağlığa sevkini yaptır 2 sayfa bi rapor veriyor ( 150 tl ücret ödedim )
    4 il sağlık kuruluna başvur kaydını yaptır heyet gününü söylüyorlar..

Yasaklı Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2020
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    19

valla ehliyeti bende yenileyemedim nasıl yapacaz bilmiyorum...
    işimiz zor zamanında özel hastaneden almadık raporu şimdi malamat olduk...

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    149
    Verilen Beğeniler
    357

@aspan

Hocam bu yazdıklarınızın hepsini yaptım aile hekiminden zaten aldım belgemi onunlada görüştüm devlet git diyip duruyor devlet hastaneler in durumu çok vahim yer yok kalabalık korono geziyor

Elimdeki belge ile 8 özel hastaneye gittim özel sigortam mevcut hepside devlete gitmek zorundasın bizim yapacak bir şeyimiz yok diyorlar.

hocam uğraşacak halim yok yollarda helak oldum devlet hastanelerinde sıra alamıyorum önümüzdeki 1 ay kitlenmiş 3 bölüm gezicem ayrı ayrı tarihlerde ayrı ayrı muayene olmaktansa özel deneyeyim dedim.

son bir şans olarak başket üniversites hast deniyeceğim orasıda olmazsa ehliyet işi bekleyecek...engelli olmak bu ülkede zulümden öte bir şey değil...

Üye
    Hemofili av1 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2021
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. arkasında haraket ettirici aksamda özel tertibatlı araç alır ifadesinin yer aldığı ve oran belirten engelli raporunu ehliyeti değiştirdikten sonra başvuru yapıp mı alıyoruz yoksa il sağlık müdürlüğünün topladığı ve kodları veren kurul mu veriyor

Üye
    iPeople Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 ocak 2020 tarihten sonra ehliyet alma şekli değişti artık. sırasıyla yazayım. 4 5 ayımı aldı

1 Adım; E-Devletten sağlık sürücü raporu beyan başvuru yap.
    2 Adım. Sevk edilen hastaneye git. sistemden göreceklerdir. sakın kağıda yazdırma E-Rapor üzerine yazdıracaksınız. fotoğraf da yapıştırmıyorsunuz.
    3 Adım; eline e-rapor geçti mi ? İlçe sağlık müdürlüğü Komisyonu arayacaksınız. sistemden görecekler. belgeleri getir derler ise belgeleri götürüyorsunuz.
    4 Adım; belgeleri götürdükten sonra seni arayacağı gününü bekle. tarih verecekler.
    5 Adım. arandın gün verdiler. o gün gidip belgeleri alıp ehliyetini yenileyeceksin.

Üye
    Hemofili av1 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2021
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne yazık ki ben başvurduğumda e-rapor üzerinden yapmadılar ama il sağlık müdürlüğü kabul etti ve kurul için gün verdiler. merak ettiğim;
    diyelim ki her şey olumlu geçti gerekli kodları aldım ve ehliyetime işlettim. sonrasın da arkasında haraket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması uygundur ibaresi olan oranı olan engelli raporunu nasıl bir başvuru ile alacağım ?

Üye
    Ozcan6600 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    02.07.2020 ümraniye il sağlığa sevk dedi ,size sms gelicek denildi halen beklemedeyim

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon