TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suspectum Avatarı

Son Giriş
    01.11-2018
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @cahit gönen

Cahit Bey bilgiler için teşekkürler. Size birkaç sorum olacak;
    -Muayene için randevu alırken "Tespit Muayenesi" mi yoksa "Genel Muayene & Muayene Tekrarı" olarak mı randevu aldınız.
    -Bir de bu ek-1 belgesini tüvtürke gittiğinizde mi doldurdunuz? Yoksa internetten bir yerden mi doldurup gitmek gerekiyor?

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Randevu alırken farketmez zaten gittiğinizde orda ne işlem yapacağınızı söylerseniz.garanti olsun istiyorsanız.genel muayene alırsınız.ek-1 belgesinide sigortacılara 15 tl karşılığı 2 tane yazdırırsınız.ruhsatı götürün bilgisayardan 5 dk da dolduruyorlar.aslında ek-1 noterde lazımda siz yinede tüvtürk'e giderken dosyaya koyun.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

Arkadaşlar 5 yılı dolan araçlar için satmakta bi değişiklik oldumu yoksa hala sıkıntı çıkarıyormu noter ?

Yakın zamanda araç satan arkadaş varmı ?

Üye
    Saitçelik Avatarı

Son Giriş
    18.02-2019
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    Muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben tam 1 yıl 3 aydır engelli oğlumun adına aldığım aracımı satmakla uğraşıyorum.benim vasisi olduğum yüzde yüz özürlü oğlumun adına 2012 model biaracım vardı beş yılı doldurdu gittim notere aracımı satacağımı söyledim beş yılı doldurmuş diye adliyeden satış izni almam gerektiğini söyledi noter ve bütün iş bundan sonra başladı adliyeye gittim hakim aracın özürlünün adına olduğunu özürlünün aracı mahkeme yoluyla satılacağını söyledi aradan iki ay geçti aracın baktıkki icra yoluylasatışa çıktı tam bu prosedür 1 yıl sürdü neyse bi baktıkki aracım icra yoluyla satışa çıkmış dışarıda 80 bine satacağım aracımı 75 bine icra yoluylasatışaçıkarmış icra günü bi baktım araç 50 bin tl alıcı almiş.

artık bıktığımdan dolayı ve o paraya çok ihtiyacım olduğundan dolayı sesimi çıkarmadım neyseki araç satıldı paranın hesabına geçmesini beklerken 3aydır paranın verilmesini bekliyorum bu defa hakim o paranın engelliye harcanması için ikna edilecek bi sebep istedi....şimdi olayı cimere yazdım aile sosyal politikalara yazdımon gündür haber bekliyorum ya bu adaletsizliğe bende ne yapacağımı bilemedim benim gibi şu anda dört beş kişi daha var bulunduğum ilde hepsinde benim gibi yeni yasaya göre hakimin insiyatifine bırakmişlar eğer böyle bir şey yoksa bu hukuksuzluğu nereye şikayet edeceğimide bilemiyorum inşallah Çimerden bi an önce haber gelirde. 15 aydır bu eziyet biter....eğer aile sosyal politikalar bakanı bu duruma birAn önce el atarda ben mağdur olmuşum başkaları olmasın. Bilmiyorum böyle satış işlemi gerçekleştiren varmı?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

@Saitçelik

sizin olay farklı ve karışıkmış umarım tez zamanda çözüme kavuşur ve istediğiniz gibi olur .

Ben şunu merak ediyorum yakın zamanda kendi aracını satan oldumu ? mart başında aracımın hakkı dolduğu için yeni araç almayı düşünüyorum ,bu yüzden otomatik vitesli aracımı satarken sadece notere gidip işlemlerimi halledebilecekmiyim yoksa bikaç prosedürmü var? yakın zamanda araç satan arkadaş olupta cevaplarsa çok güzel olur.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.095
    Verilen Beğeniler
    510

@Saitçelik
    Durumunuzda şikayet edebileceğiniz bir usulsüzlük yoktur, yalnız icra yoluyla satış yerine size satış izni verilebilirdi.
    Araçtan gelen para tamamen kısıtlınındır ve onun adına açılan bir banka hesabında bloke edilir, siz hakim izni olmadan o paraya dokunamazsınız. Kısıtlı adına tüm menkul, gayrimenkul ve yüksek tutarlı nakit hareketleri vesayeti tesis eden sulh hukuk hakimliğinin denetimindedir. Yasalar konuyu tamamen hakimin inisiyatifine bırakmış olduğu için gidebileceğiniz bir üst merci de yoktur. Hakim her türlü maddi harekette kısıtlının menfaatini gözetir. Alınacak aracın kısıtlının hizmetinde kullanılmayacağı izlenimi edinirse size araç alımı için izin bile vermeyebilir.
    Ben, zihinsel engelli yakını adına araç almak için danışan herkesi en baştan bu konularda uyarıyorum, çünkü çoğu sonradan pişman oluyor.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    29.05-2020
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    95

Arkadaşlar 2019 yılı itibariyle tertibatlı aracını satan varmı ?
    Son satış prosedürü nedir acaba?
    Önce trafik sonra noter mi , yoksa önce noter sonra trafik mi vs. ?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

Arkadaşın biri 5 yıl dolduktan sonra tabi sadece otomatik vitesliler için söylüyorum emniyete gidip satılamaz ibaresini kaldırınca aparatsızdır yazısı al demişti sonrada notere bu yazıyı ver yeni ruhsat çıkar demişti ,
    peki aparatsızdır yazısını polis memuru aracı görmeden veriyormuki ? yada arabaya kadar gelip kontrolmu ediyor yada resimlerinimi gösteriyoruz

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

Arkadaşlar 20 gün sonra 5 yılı dolan sadece otomatik vitesli olan aparatı olmayan aracımı satıcam ,satarken sıkıntı çıkmaması için ne yapmalıyım acaba? özelliklede noter kısmı için.

- araç muayenesi yapıldı
    - 5 yılı dolacak
    - emniyetten şerhi kaldırıcam ( her emniyet dairesi oluyormu yoksa illaki ümraniye vergi dairesinemi gitmem gerek ? önceden sadece orası veriyordu)
    - sadece otomatik vites aparatım yok.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

@Ufukalp;

sonuçta ilk araç alınırken bize devlet parayı vermiyor.elimizdeki paraya göre aracı alıyoruz.indirimdn yasal hakkımızı kullanarak yararlanıyoruz.sizin bu açıklamanızı okurken kullanılan yada kullanılacak olan her hareketde bildirim yapmamız gerekiyor diyorsunuz anladığım kadarıyla!sanki o para bize ait değilmiş gibi algılıyor insan.tabikide alıp istediğimiz gibi alıp harcayalım anlamınada gelmez bu durum.neticede hakimin insiyatifine kalmış diyince!ne yani çocuğumuzun adına ebeveyn olarak karar veremiyecekmiyiz.hakim al kullan dersemi kullanılacak.diyelimki demedi.devletemi kalacak!?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.095
    Verilen Beğeniler
    510

@kutup yıldızı

Vesayetten bahsediyoruz, yani zihinsel engeli dolayısıyla vesayetle kısıtlanmış insanların haklarından.

18 yaş altı çocuklar için velayet geçerlidir, vesayete gerek yoktur. 18 yaş altı çocuğunuz adına alacağınız araç için hiç bir yerden izin almak zorunda değilsiniz.

Ancak 18 yaş üstü herkes bir bireydir. Muhakeme gücünden yoksun zihinsel engellilerin her türlü maddi hareketi vesayet makamının denetimindedir.

Hakkımızı kullanarak alıyoruz diyorsunuz ya, yanıldığınız nokta şu ki; o hak sizin değil, kısıtlı engellinindir.
    Hakim araç alınırken engelliye alınıyor diye izin veriyor zaten, sizin için değil.
    Vesayet makamının kısıtlının menfaatini gözetmesi çok doğal bir şey.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

@Ufukalp

Bende hakkımız derken kendimden bahsetmedim.biz derken çocuğu kastettim.her ne yapılıyorsa ebeveyn olarak engelli yada normal çocuklarımız,onların rahatı ve güvenliği için zaten.madolyonun herzaman 2 yüzü var maalesef evet derin düşünüce!

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

@Mehmetyilmaz

Benim sorum gümbürtüye gitmesin

Üye
    erhan112 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2019
    Saat
    08:47
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey hemen cevaplayam daha bugun hallettim..once aracin kayitli oldugu trafik tescil subeye git..ordan sana satis icin bi kagit verecekler..ama ozellikle diyorum aracin kayitli oldugu trafik subeye..tertibat olmadigina dair. Arac bilgilerini iceren bi yazi.sonra onunla notere git satisini yap ..bu kadar

Tabi bunlari yapana kadar 2 gun gitti..cunku oturmus bi uygulama yok..bi evrak istiyolar gidiyosun trafige bizde oyle bi evrak yok..vs vs..isin ozeti yukarda anlattigim gibi..islem sirasi oyle.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    113

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @erhan112

Çok teşekkürler ,aracın kayıtlı olduğu trafik şubeyi nasıl öğreniyorduk bir anda unuttum

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon