TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 131 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İlhan02 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizde kurumlar birbiriyle çelişiyor hastane geçerli diyor maliye geçersiz diyor sizler ne dersiniz bu duruma

Üye
    Ligt brahma Avatarı

Son Giriş
    08.09-2019
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zonguldak eregli dacia bayisini cimere sikayet ettim. Ben ceza aldiysam onlarinda almasi gerekir.

Üye
    İlhan02 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende durumu cimere yazdım bakalım ne cevap verecekler aynı zamanda mahkemeye verecem hakkımı sonuna kadar arayacağım inslh

Üye
    İlhan02 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son rapor geçerlidir kanunu 18.04.2015 temi çıktı arkadaşlar bilgisi olan varmı ne yapalım mahkemeye mi verelim uzlaşmayası gidelim kesin bilgi lazım biz aracı 2014 te aldık kanunun bizi kapsamamasi lazım değilmi deneyimli arkadaşlar bilginize ihtiyacım var

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    11

Son alınan raporda önceki raporları iptal eden bir kayıt yok ise, sürekli yazan raporla alınan araçtaki ÖTV ve MTV bağışıklığına rağmen vergi idaresi son raporu sunmalı idin gerekçesi ile tarh ettiği tim vergiler ve vergi ziyaı cezaları yargı tarafından terkin ediliyor. Net bilgidir. Açtığım tüm davaları kazandım ve hep aynı gerekçe ile. Bir kuruş bile ödemeyin uzlaşarak. Yargıya taşıyın.

Üye
    İlhan02 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ismail arslan bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Yani yeni raporda bu önceki raporları hükümsüz kılar ibaresi olursami önceki rapor geçersiz kılar. Birde öyle bir hüküm yoksa mahkeme de bize hak verirse aynı raporla ve mahkeme kararı ile tekrar ötv ve mtv indiriminden faydalanıp araç alabilirmiyiz. Alırsak yine önceki durum gibi mahkeme ile uğraşırmıyiz şimdiden cevap için teşekkür ederim.

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    11

@İlhan02

Rica ederim,
    son alınan raporda önceki raporu hükümsüz kılan bir ibare yok ise önceki rapor geçerlidir evet
    Eski raporla yeni araç alabilir misiniz derseniz yeni yönetmelik değişikliğini okumak lazum , bir sıkıntı yok ise, evet. Daire yine sorun çıkarır mı? Mümkündür.

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi burumda birçok kişi var bende aynı durumdayım. ceza geldi ödedik tüm borçları kapattık aracı sattık.
    peki yeni yapor aldık uygun şekilde araç almak için 5 yıl beklenecekmi. sonuç olarak biz bu ötv indiriminden fadalanamadık.
    bu durumda prosödür nedir benbu konu çok önemli yüzlerce kiyiyiz burudumda

Üye
    kiraman Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    10.06-2020
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlıklı günler diliyorum Arkadaşlar

Trajıkomik bir vergi cezası da bende isteniyor.
    Konuyu kısaca özetlemeye çalışacağım.
    31-07-2016 tarihli %62 oranlı Engelli Sağlık Raporum ile yaklaşık 06-09-2019 tarihinde Ötv indirimli araç aldım.
    Aracı Aydından aldım.İlkönce Afyondan almak istedim.Afyon vergi dairesi özelge talep etti.
    Özelge istedim.3 ay içinde özelgem geldi.Olumlu cevap geldi.
    Bu arada ben ortopedik engelliyım.Her iki kalçamda da protez var ve bacaklarımda hareket kısıtlılığı mevcut.
    Raporumda da bu durum belirtilerek gaz ve fren el tertibatlı araç kullanır. Ötv indiriminden faydalanır ibaresi var.
    Ehliyetim eskı ehliyet idi.Araç almadan ehliyetimi yeniledim. 32.01 gaz fren el tertibatlı aparak ile kullanır.kodu işlendi.

Özelge gelene kadar Afyondaki araç satılmış bizde Aydından aldık.Bayiiye raporumu ve ehliyet raporunu gönderdim.Bayi vergi dairesi sormuş sıkıntı olmaz.Alabilir cevabı gelince biz işlemleri başlattık.09-06-2019 tarihinde aracıma aparat taktırarak noterden satısını aldım.
    ve işlemler bitti.

30-10-2019 tarihinde Aydın vergi dairesinden mail geldi.Aracı usulsuz aldığımı ve Ötv ve Ötv kdvsini ödemem gerektiğini bildiriyor.
    Gerekçe olarak 12-07-2017 tarihinde en son aldığım vergi indirim raporunda buraya dikkat "tertıbattan bahsedilmediğini" belirtiliyor.
    Konya SGK kurumunun vergi indirim raporlarında inceleme yapmış ve beni meram tıp fakultesine sevk ederek yeni rapor almamı istedi aksi takdirde emekli maaşımın kesilleceğini belirtti.Bende SGK kurumunun sevkıyle gidip Vergi indirim raporumu yeniledim.
    ve %44 oranında rapor verdiler.

Vergi dairesi bu raporu gerekçe göstererek benim son raporumu kendilerine beyan etmediğimi ve son raporumda tertibattan bahsedilmeğini belirtti.

Aydın Güzelyazı vergi dairesi Ötv servisi şefi ile yaptığım görüşmede kendisine aldığım raporun resmi kurum sevki ile olduğunu ve konusunun Ötv indirimi değil vergi indirimi olduğunu raporda araç ve tertibattan bahsedilmesinin abesile iştigal olduğunu ki bizim rapora müdahele ederek tertibattanda bahsedilsin demi gibi bir şansımız olmadığını belirttim.

Şef benim haklı olduğumu ama kanunun en son raporu dikkate aldığını söyledi.
    Benim mahkemeye verirsem kesın kazanacağımı fakat kendilerinin yapacak bir şeyleri olmadığını belirtti.

Şimdi ben ne yapabilirim.

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    05.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    11

Aynı sizin durumunuzda olanlara vekaleten açtığım tüm davaları kazandım. Arayın görüşelim, yardımcı olmak isterim. 05070050480

Üye
    Yusufkoc Avatarı

Son Giriş
    03.09-2020
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim 3 yaşındaki oğlumun 1 yılllık ökgv(%90 üstü) raporu var ötv muafiyetli araç almak istiyorum seneye engel oranı düşerse ötv ve mtv geri istenirmi teşekkürler..

Üye
    Intermed Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    12.06-2020
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yusuf bey aracı aldıktan sonra oranın düşmesi sizi etkilwmez ötv açısından.

Üye
    Yusufkoc Avatarı

Son Giriş
    03.09-2020
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mevzuatı bastan sona okudum bunla ilgili bilgi yok ondan sorayim dedim bakanlığa özelge yazdim cevabını bekliyorum tam olarak emin olmak icin.

Üye
    ünal72 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    05.10-2020
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamün aleyküm.bir konuda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.bir arkadaşim babasının üzerine araç aldı.babasi %90 üzeri engelli.fakat raporu 1 yıllık tı ve süresi doldu.yeni rapor çıkartmak için başvuru yapmadı.peki bu kişi yeni rapor çıkartmak zorunda mı? çıkartmaz ise ne olur?

Üye
    bergun76 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2020
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı durum bizimde başımıza geldi. 2005 yılında sürekli olarak alınan %91 raporla 2015 yılında aldığımız araça 2018 yılında ceza geldi. Gerekçe 2012 yılında engelli maaşı için gidilen hastanede %67 rapor verilmesi. Vergi dairesi ile uzlaşmaya çalıştık.Sonra internette yaptığımız araştırma sonucu avukat İsmail Arslan'la irtibata geçtik. Ben izmir'deyim o Kayseri'de. Belgelerimizi gönderdik ve dava açtık. Yaklaşık 7 ay içinde tüm süreç bitti ve dava lehimize sonuçlandı. Kesinlikle ödeme yapmayın, dava açın. Kazanırsınız.

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon

Başlığın Etiketleri