TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @PALUMAHİR

Yapılandırmadan yararlananlar dava açma hakkından vazgeçiyor. Lakin uzlaşma komisyonu farklı olurdu.

Üye
    halilhal Avatarı

Son Giriş
    18.06-2019
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@OturanBoğa

Bülent Hocam mahkeme kararını özel bilgileri gizleme yaparak yayınlarmısınız, bizde okuyalım ne yazmış mahkeme.

Üye
    survive Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    g.antep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    hepinize geçmiş olsun trajikomik bir durum normalde şahıslar kanunun açıgını bulur devletten haksız yere karar aldırır. bu sefer kamu kurumu kanunun açıgını bulmuş şahıslardan para alıyor. benim aklıma yatmadı bu iş benimm bildigim %40 raporu olan biri ötvsiz ve mtvsiv araç alabiliyor bu ceza kesilen kişilerin %40 üzerinde raporu var. bu kişi aracı alırken %90 mış raporu tamam orada kendisi degilde yakınları başka kişiler kullanacak buda tamam ama sonradan alınan rapor düşükse bile bu haktan yararlanmıcak anlamına gelmez çok çok trafikge çıkışı yasaklanır özel donanım takılması ve bunu tescil edilmesi istenir.mantıklı olan bu. bence mahkemeye gidilse ve eşitlik ilkesine uymadıgı anlaşılır...

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    926
    Verilen Beğeniler
    624

Arkadaşlar

Bahsi geçen davaya ilişkin karar şuradadır

Üye
    PALUMAHİR Avatarı

Gerçek Adı
    MAHİR BİLGİN
    Son Giriş
    16.10-2018
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bölge mahkemesini onaylarsa ne ala,,, lütfen sonuç kesinleşince buradan paylaşırmısınız.

Üye
    azizravza Avatarı

Gerçek Adı
    Abdulaziz
    Son Giriş
    02.11-2018
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    MARDİN
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    İsmail Bey Kolay gelsin, Mardinden yazıyorum Belden aşağı felçliyim. 2006 yılında aldığım ağır parableji yüzde 95 oranında raporumla araç aldım 5 yılı doldu ve sattım.

2016 yılında tekrar araç almak istediğimde bayi benden yen formatlı rapor istedi tekrar heyete girdim, ve yüzde 92 oraında rapor aldım.Ve tekrar araç aldım.

Dün tarafıma vergi dairesinden vergi ziyan cezası geldi benden 2012 de aldığım aracın 5 yıllık mtv sini ve yine 2016 da aldığım raporla son aldığım aracın mtv sini geri istiyor. Gerekçe sahte raporla araç aldığımı beyan ediyor.

Hiç bir şekilde sahte rapor almadım usulüne uygun şekilde heyete girdim ve her iki raporuda bu şekilde aldım.Her iki raporda hastanede mevcuttur.

Ben bunu mahkemeye vereceğim.Sizden ricam mahkemeye itiraz için raporlarımın usulüne uygun alındığını ve sahte olmadığını beyan etmem için bir itiraz dilekçesi sunarsanız duacınız olurum.Allag razı olsun. email: azizravza@gmail.com

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.521
    Verilen Beğeniler
    2.954

@azizravza

Kesinlikle mahkemeyle uğraşma. Atla arabana ve vergi dairesine gidip müdüre çık. Seni görünce durumu anlar ve inisiyatif kullanıp durumu çözer. Daha doğrusu umarım çözer. Mahkeme süreci çok uzun olur zira.

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

@azizravza

Sayın OturanBoğa'nın dediği gibi yapmanız kestirme çözümdür.
    Dava yolu için size gelen ödeme emrine 15 gün içinde itiraz etmeniz gerekiyor. Vergi Mahkemesine hitaben borcunuzun bulunmadığını ve tarhedilen vergilerin hukuka aykırı olduğunu yazın ve borcun iptalini talep edin.

Bendeniz de avukatım ve bu davayı avukat aracılığı ile açmanızı öneririm. Mardin'de baroya sorarsanız sizi yönlendirirler.
    Afiyet dilerim

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

'%90 engel raporu ile ötv muafiyetli araç alan dovn sendromlu engelliden sen daha sonra yeni rapor almışın, oran %85e düşmüş öde şu ötv'ni diyen sistemin zulmünü maalesef ancak dava yolu ile engelleyebiliyoruz' demiştim ya, vergi dairesi sen gel 25000 ödeme 8000 liraya bu defteri kapatalım demiş ve çocuğun babası ya davayı kaybeder ve hepsini ödemek zorunda kalırsam korkusu ile vergi dairesinin teklifini kabul etmiş.
    Çünkü bendeniz bir avukat olarak kesin kazanırsın dememişim. Diyemem çünkü biz de aynı hadisede farklı kararlar çok olabiliyor ve %100 haklı da olsak davamızda kesin kazanırız diyemiyoruz avukatlar olarak. Benzer 10'dan fazla davayı kazandığımızı söylesem de garanti vermiyorum diye 8000'e razı olan engelli babasının vebali bendeniz de olmasa gerek. Bu hurda sistemi koruyan kollayanlar da olsa gerek, ne dersiniz?

Diyorlar ki, bu engelli vergi istisnasını suistimal edenler var. E iyi de bu suistimali engelleme görevi de devletin. Bendeniz birçok engelli için davalar açtım ki bırakınız araba kullanmayı tek başlarına sokağa bile çıkma durumları yok ve bunlara sonra aldıkları raporda oran düştü diye vergi tahakkuku yapıyor sistem. Hepsini iptal ettirdik şükür de bir de böyleleri var ya davayı kaybeder ve hepsini ödemek zorunda kalırsak diye ölümü göstererek sıtmaya razı etmesi bir devlete yakışmıyor.

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

sahte rapor aldınız diye suç duyurusunnda bulunulmuyormu.. sahte evraktan yargılanılmıyormu..
    madem evrakda sahtecilik var neden hukiki işlem yapılmıyor

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

@mustafa-toprak

Suç duyurusu ihtiyari, memur hakkında bilgi sahibi olduğuna inandığı yolu tercih eder ve somut olayda olduğu gibi de çuvallarlar. Yani raporda sahtecilik olmadığını bildikleri için, yanlış yorumladıkları mevzuatları ile iş görüyorlar. Kaç kişi dava açacak da düzelttirecek ile de Devlet, ayıbın daniskasını yapıyor.

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi biz faziyle cezasıyla ödedik bu cezayı. bu raporlarla bu haktan faydalanma hakkınız yok dendi.
    mantık diyorki ozaman biz uygun raporla 5 yıl dolmasada yeni indirimli araç almamız lazım.. çünkü bu hakkı kullanamadık.
    ama yok alamazsınız diyorlar 5 yıl dolmadan olmaz. bu çok saçma değilmii.. bu kanunda alamazsın diye bir atıf yokk diyorlar ama alamazsın diyede bir atıf yokk.. bence biz engelliler budumda olanlar özellikle bu konu hakkında özelge istesinler alır vrya alamaz diye kesin bir tanı koydunsunlar.

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

engelli aracına sonraki rapor gerekçe edilerek tarh edilen verginin iptali kararı onandı.

Üye
    bhsahin Avatarı

Son Giriş
    02.10-2019
    Saat
    10:58
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

@ismailarslan

hocam bana 52 bin tl ceza yazılmıştı. uzlaşmaya gitmedim ama vergi affı çıkınca o dönem bende risk almayarak vergi affına başvurdum. ceza 13 bin tl ye düştü. taksitlendirdiğim için önümde ödemediğim 13 taksit var. bu çıkan karar ile birlikte önümdeki ödemeleri iptal ettirme hakkım var mı ve ödediğim paraları alma imkanım var mı

Üye
    ismailarslan Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail Arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Biz ihbarnameye dava açtık, Sizin olay farklı. Şunu yapabilirsiniz, Vergi Dairesine bir dilekçe ile başvurursunuz ve vergi hatası bağlamında ödememeniz gereken bir ödeme yaptığınızı, yaptığınız ödemenin iadesini ve yapılandırmanın iptalini talep edersiniz. Daire reddederse veya 60 gün cevap vermezse dava açabilirsiniz. gerçi mahkeme üst makama gitmediğiniz için dava dilekçenizi Maliye'ye gönderir, ama süreç devam eder. sonuçta alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon

Başlığın Etiketleri