TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @melihbe

2018 modellerde aldı arkadaşlar. Ama 2019 larda dediğiniz gibi belirsizlik var. Bana göre engelliye uygun araç değil, boyutları ve bakım pahalılığı itibariyle. Ama Mercedes'e binmek benim hayalim diyorsanız, tasarımına aşık oldum diyorsanız alınabilir. Bende böyle almıştım

@ousenmez

BMW-Merc-Audi gibi markalar ellerindeki araçlara göre konuşurlar. Elinde 2.18 yoktur, alınamaz der, 1 serisi vardır, onu verelim derler. Çünkü bu markalarda araç getirtmek 3-4 ayı buluyor ve geçmiş piyasa koşullarında kuru sabitleyebiliyorlarken, şuan kuruda sabitleyemiyorlar.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    02.09-2021
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni kasa bmw 1 serisi gelecek sanırım. O araçta çok hoş olmuş. Bakalım onda ötv durumu nasıl olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Ben otv indiriminin sona ermesinin fiyatları yukarı cekmesinden dokayı satışları düşüreceği ve bu sebepten satış firmalarının kampanyalarını arttıracagını düşünüyorum. Ayrıca 2.el piyasasındaki fiyatlarda artacak neticede bir engelli aracını satarken daha üst bir bedele satarken daha uygun bir fiyata araba alabilecek yıl sonuna dogru.

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Arkadaşlar engelliler için araç alımı için kredi faizi avantajları varmı ? faizle yüksek 2.30 dan başlıyor

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @bfb_91

Araçlar yerli üretim olsa yani parçasını biz yapıyor olsak, bir nebze dediğiniz doğru. Ama bu kurlar ile indirim yapmaları çok zor. Zaten 0 faiz kampanyalar yapıyorlar, ancak kur kaynaklı indirimleri görüyoruz ki şuan onlarda çok çok azaldı.

10 ay önce Tuscon aldım, vergisiz ek aksesuarlı 123.000 tl ye geldi. Şuan ötvsiz 143.000 tl ye bırakıyormuş bayiler. 10.000 tl 2019 model diye zam yaptılar, kalan 10.000 tl yi de her ay kur kaynaklı ortalama 1.000 tl arttırarak yaptılar.

Yıl sonuna stok eritmek için sizin söylediğinize göre çok ciddi kampanyalar yapsalar bile ne karara satarlar bu aracı?

@yilmazthm21

Maalesef faiz avantajı yok...

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Tabiki karşılaştırdıgım durum otv indirimi oldugu süreç suanki duru m ve yıl sonunda olabilecek durum. Sene basına göre daha uygun olmayacagı zaten aşikar ama ötv indiriminin sonlanması bizi olumsuz yerine olumlu yonde etkileyecegini belirtmeye calıştım. Sektor bence cok iyi durumda değil bu otv indirimi bile satışları cok hareketlendirmedi. Bu durumda bahsettiğiniz gibi firmaların okadar kolay fiyat yükseltebileceklerini bunu bir fırsatcılık olarak gorebileceklerin sanmıyorum. Bu sebepten de kampayanların çoğalcagını düşünüyorum aslında.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    02.09-2021
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    0

Son zamanlarda ötv indirimiyle araç alan arkadaşlar varmıdır? Marka model tercihleri neler oldu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    Joizazaa Avatarı

Son Giriş
    24.12-2019
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Merhaba,
    Son zamlardan sonra fiyat teklifi alan oldu mu ? Ayrıca daha önce konusu açıldımı bilemiyorum ama hurda indirimi ile ötv indirimi birleştirilebilir mi ?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Joizazaa

Hurda indirimi mevzuatla belirlenen tutarların, araçtan alınan ÖTV'nin içinden düşerek alınmamasıdır. Şuanda bu tutarlar 15-12.000 TL olarak uygulanıyor. Engelliler ise ÖTV'siz araç alıyor. Dolayısıyla Hurda indirimi engellileri etkilemez ve birleştirme gibi bir durum olmaz.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Selamlar,

Benim çok beğendiğim ve geniş hacimleri ile engelli arkadaşlarında takip ettiği bir araba ile ilgili yeni bilgiler geldi. Bence yıl sonu yeni limit ile bu yenilenmiş aracı mutlaka değerlendirmeli arkadaşlar. Tasarım çok daha iyi olmuş. İç mekanda hem klasik hem de teknolojik izler çok büyümüş, kısaca çok beğendim:

Skoda’nın Referans Modeli Superb Yenilendi

Tasarım ve teknolojik olarak daha da geliştirilerek yenilenen Superb, sınıfında referans noktası iddiasını daha ileriye taşıdı. Yenilenen Superb, Ekim ayında Türkiye pazarındaki yerini alacak.

İlk jenerasyondan itibaren tasarım, konfor, genişlik ve düşük kullanım maliyetleriyle adından söz ettiren Superb, üçüncü jenerasyonunda şarjlı hibrit versiyonuyla da satılacak.

Superb’in Türkiye için önemli bir model olduğunun altını çizen Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Skoda Superb bizim için oldukça önemli bir model. Türkiye pazarında her jenerasyonda giderek daha fazla sevilen Superb, markanın geldiği yüksek kalite ve ileri teknoloji seviyesini açıkça göstermektedir. Biz Superb’i markamız adına vitrin modelimiz olarak görüyoruz ve müşterilerimizin de beğenerek tercih etmesi bizi son derece mutlu ediyor.

Bu sene de sektördeki daralmaya rağmen bu yılın ilk 6 ayında 1646 adet Superb teslimatı gerçekleştirdik. 2019 ilk 6 ayında tüm sektörde yüzde 43,3‘lük daralma bizim de satışlarımızı etkiledi. Ancak yenilenen Superb ile bu başarının artarak devam etmesini hedefliyoruz.“

Yenilenen Superb, yeni teknolojilere, daha keskin tasarıma ve daha sofistike bir kabine sahip. Full LED Matrix farların yanı sıra birçok yeni teknoloijyle donatılan model, bir kez daha sınıfındaki referans noktası oldu. Skoda, Superb’in tasarımına da farklılık getirerek, özellikle ön bölümü dikkatli bir şekilde güncelledi. Yeniden tasarlanan ön tamponla birlikte aracın uzunluğu artırıldı. 625 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan Superb sedan bir kez daha sınıfındaki geniş bagaj hacmini ve yaşam alanını sunuyor. Skoda’nın yenilenen ön panjuru da, daha büyük ve daha dikkat çekerken, tampon ile birlikte büyük bir uyuma sahip. Daha keskin ön farların yanı sıra arka bölümde de, LED farlarla birleşen yatay krom detaylar dikkat çekiyor. Aynı zamanda Superb’in arkasında logo yerine ‘ŠKODA’ yazısı yer alıyor. Opsiyonel ambiyans aydınlatmasının bir parçası olarak LED ışıklandırmalar, kapılar açıldığında zemine ‘ŠKODA’ yazısını yansıtabiliyor. Yenilenen Superb’de yeni 18 ve 19 inç alaşım jantlar, yeni renkler ve bir dizi yeni kişiselleştirme seçenekleri sunulacak.

Skoda yenilenen Superb ile birlikte yüksek konforu daha sofistike bir kabin ile buluşturdu. Gösterge panelinde ve kapı döşemelerinde kullanılan yein krom detaylar daha zarif bir görünüm sağlarken, yeni koltuk döşemeleri de eklendi.

Pratiklik konusunda sınıfının öncüsü olan Superb, yenilenen modeliyle daha fazla Simply Clever fikirleri sunarak hayatı kolaylaştırıyor. Yenilenen Superb’de kablosuz akıllı telefon şarj özelliği, akıllı bagaj düzenleme sistemi ve bagaj alanında yatay hareketli bir bar ile esnek düzenleme sistemi yer alıyor.

Skoda Superb’de altı motor seçeneği ve 10 farklı motor/şanzıman kombinasyonu sunulacak. Dizel motorlar arasında 120 HP’lik 1.6 litre TDI, 150 HP’lik 2.0 TDI ve 190 HP’lik 2.0 TDI seçenekleri yer alacak. Diğer yandan benzinli motor seçeneklerinde giriş seviyesinde 150 HP’lik 1.5 TSI, 190 HP’lik 2.0 TSI ve 272 HP’lik 2.0 TSI motorlar sunulacak. Otomatik şanzıman olarak ise 7 ileri DSG çift kavramalı tercih edilebilecek.

Superb’de yeni güvenlik teknolojileriyle birlikte Skoda’da ilk kez kullanılan güvenlik özellikleri de sunuluyor. Öngörülü Hız Sabitleyici sistemin son versiyonu, camda yer alan kameradaki görüntünün anı sıra navigasyon sistemini de kullanarak hız sınırlamalarını önceden belirleyerek otomatik olarak aracın hızını ayarlıyor. Yeni Acil Durum Asistanı ise çoklu şeride sahip yollarda acil durumda aracı otomatik olarak güvenli bir şekilde yol kenarına alabiliyor. Skoda Superb’de aynı zamanda Yaya Koruma özelliğine sahip Ön Asistan da yer alıyor.

Kaynak: Ototeknikveri

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS, merhaba kendi aracımı ancak satabildim. Şimdi ise bu bir ay içinde araç almam gerekiyor kızımı eğitime getirip götürmek için. Ailemize göre alınacak araç belli c segment sedan ve bütçeye göre alabileceğim araçlar Civic, corolla hybrid, octavia yani Max 125 k bütçe. Bu 3 araç için kıyaslama yapabilir miyiz?

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

Bir çok açıdan özellikle tekerlekli sandalye kullananlar için Skoda SuperB ve VW Passat Variant çok mantıklı seçenekler.

Bu tavsiyeyi sadece hacim değil kalite, satış sonrası hizmetler, değer kaybı gibi birçok kriteri dikkate alarak veriyorum. Alan üzülmez.

Özellikle otomatik vites tercih edenlerin söz konusu modellerin DSG şanzımanında yaşanması muhtemel sıkıntılar adına tüm bakımlarını aksatmadan "yetkili serviste" yaptırırlarsa ve hatta garanti uzatma paketi alırlarsa risk almamış olurlar. Satış sonrasında çıkabilecek muhtemel arızalarda tüketiciyi üzmeyecek hizmet politikaları var.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

Ben Octavia derdim. Hacim olarak ve kullanıcı incelikleri olarak diğer markalara göre önde bir araç.

Donanım ve motor hemen hemen her markada aynı sonuçlarda gibi...

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS, öncelikle teşekkür ederim. Ben de octavia yönünde düşünüyordum. Ancak, bu hafta başında mail yoluyla doğuş grubundan teklif istedim VW, seat, skoda için ve tiguan 1,6 dizel comfortline (cam tavan dahil 11 bin ekstra lı) yaklaşık 133 bin gibi bir teklif verdiler. Liste fiyatı vergiler dahil 273 bin. Bu motor seçeneğinde DSG seçeneği yok ama ay sonuna kadar bu modelde geçerli olan kampanya bana cazip geldi ve şartları zorlayarak kapora verdim. İlgilenenlere duyurulur..

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer sürekli şehir içi kullanım yapyorsanız toyota hibrite bakmanızı ve test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim artık bütün markalar hibrit üretinine geçiyor ve yavaş yavaş binek araçta dizelin sonu geliyor bende 1.5 yıl önce dizel golf aldım ama şu an hibrit alma şansım olsa hemen değiştircem