TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @mehmetalp

Selamlar,

Aracım Elite 4X2. Elite Plus param yetse alırmıydım bilmiyorum... Güvenlik donanımları hariç, otomatik bagaj kapağı, led farları, hafızalı koltuğu benim için önemli donanımlardı. Ama 123.000 TL ye mal ettiğim aracı, o dönemde alabiliyor olsaydım, 160.000 TL civarı bir para ödeyecektim. Fark 30-35.000 TL. Kendi adıma değmez dedim...

4x4 Elite de getirmiyorlarmış Bayiler. Vergi diliminde yüksek kaldığı için. Şuan Elite 4X2 satılıyormuş.

Yalıtımı çok başarılı. Özellikle söför kapısında bilhassa özel olarak çalışmışlar. 130 km üstü seste çok bariz bir fak hissetmedim. Ama daha yüksek hızlarda motor devri 3.000 lere çıktığı için ne olursa olsun motor sesi içeri girer.

Golf ile Tuscon kıyas götürmez. (Biri SUV biri C segment.)

Birde Golf bu yıl kasa değiştirecek diye biliyorum. Bu yüzden ucuz satıyorlar. Tuscon önümüzdeki yıl sonu değişecek.

@tıger66

Daha mahkeme yeni başlıyor. Harika Hukuk sistemimiz Kamu Denetçiliği Kurumu cevabına bakmadan, vergi itiraz süreci geçti diye davayı ret etmiş. Şimdi bir üst mahkemeye itiraz ettik. İtiraz kabul edildi, davanın görülmesi için üst mahkeme sevk etti. Gün vermelerini bekliyoruz. Avukat arkadaşıma göre 1 yıl diyor...

@Burockjohn

100.000 ortalama bir bedel. B ve C segmenti araçların çoğunu alabilirsiniz. 2 çocuk sebebiyle C öneririm. Astra, Focus, Leon, Golf, Corolla vb.

Tam olarak nasıl bir beklentiniz varsa, paylaşırsanız daha net yardımcı olabilirim.

@metehan50*

Heybetten kastınız nedir bilmiyorum. Ama Tuscon tampon alt marşpiyelleri daha sportif. (Ütü izleri vb) Onlarda nispeten alçak gösteriyor.

Sportage ile Tuscon arasında kalsaydım, hiç düşünmeden Tuscon derdim. Her anlamda Spoartage dan öne çıkıyor...

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS yardım için öncelikle teşekkür ederim. Aslında kızım için çözger raporu üzerinden ötv muafiyeti uygulandığını yeni öğrendim ve eğitime getirip götürmek için yaklaşık 1,5 ay önce kredi çekerek 2012 model bir corolla aldım. Şimdi de yine daha uzun vadeli bir kredi çekerek yeni bir araç almak istiyorum lakin ötv miktarı faize gidecek gibi duruyor. Demem şu ki en üst versiyon olmasa da donanımlı bir araç alıp 5 sene rahat etmek istiyorum ki bagaj kısmı 2 yaşında ve 1 aylık kızımın levazımları için büyük olması gerekiyor. Bu sebeple sedan arabalar gündeme geliyor. Şimdiye kadar megane ve corolla için fiyat öğrendim ama corolla adına hybrid için durumlar nasıldır bilmiyorum açıkçası. Bu ihtiyaca göre öneriniz var mıdır yada 100-110 verene kadar 5 daha koy şu araç tam sana göredir diyeceğiniz başka bir opsiyon var mıdır?
    Saygılar..

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

Uygulamayı elbette siz daha iyi bilirsiniz ama bana göre özellikle yüklemeler için bagajı yukarı doğru açılan ve hacmi yüksek olan HB veya SUV araçları tercih etseniz daha iyi değil mi?

Sedan araçlarda evet bagaj derinliği çok fazla. Ama yükseklik limitli olduğundan belirttiğiniz ekipmanları yüklemekte ve indirmekte zorlanabilirsiniz diye düşünüyorum?

115-125 leri zorlarsanız, Tuscon'a yeter paranız. 500 lt nin üzerinde bagaja aletleri dik bile yerleştirebilirsiniz. Style Plus donanımı da tahmin edici, işinizi görür. 7 yıl garantiyi de cebinize koyarsınız.

Birde araçlar 1.6 Dizel otomatik. Ekonomik olarak da cebinize fayda sağlar.

O rakamlara çıkamam derseniz ben bagaj hacmine göre tekrar bir değerlendirme yaparım. Ama siz SUV ve HB isterseniz belirtin, ona göre bakayım.

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS, tucson gerçekten güzel araç eğer imkanım olsa elit alırdım ama bu fiyatları karşılayacağımı sanmıyorum malesef. Tabiki illa sedan olsun diye bir ısrarım yok sadece bebek arabası koltuğu valiz vs deyince benim vizyonuma göre aklıma gelen ilk şey sedan oluyor. Yoksa suv veya HB, sedana göre daha çok tercih ederim. Bu sebeple geniş bir yelpaze olacak ama eğer zahmet olmazsa 110 Max 115 K'ya kadar önerilerinizi ve değerli yorumlarınızı alabilirsem çok mutlu olurum. Amacım 5 sene sonra satmak değil uzun yıllar kullanabilmek bu sebeple de donanımlı olmasını istiyorum. Tekrardan teşekkürler..

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

500 lt Bagaja yakın, SUV C segmentinde full araç baktığımda, 150.000 TL etiketle Duster öne çıkıyor.

Uzun süre kullanacağım, biraz daha kalite algısı yüksek olsun derseniz, Kadjar değerlendirilebilir. Full olmasa da belirttiğiniz fiyatlara Full'e yakın alırsınız.

Quashqai bagaj hacmi kısıtlı önermiyorum.

Octavia'da arka camla tümleşik bagaj vardı diye hatırlıyorum. (Camla birlikte açılıyor Bagaj, hb ve SUV gibi.) Ve hacmi 500 lt üzerindeydi (568 lt), onuda tercih edebilirsiniz. Full versiyonu, belirttiğiniz rakamlara gelir. Araç C segmenti. Sadece Dizel'i belirttiğiniz rakamı aşabilir, Benzinli alabilirsiniz.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@StratoS hocam yüzde 71 raporum var benim biz de ötv den yararlanabiliyor muyuz

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Skolyoz23

%90 altına ortopedik engelliyseniz, özel tertibatlı araç şartlı ehliyetinizle ÖTV'siz araç alırsınız.

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS, teşekkürler hocam. Kimseyi çok yormamak adına elinizde 2019 baz fiyat listesi var mıdır? Gerekli hesaplama ve detaylı incelemeleri kendim yapabilirim. Teşekkürler..
    Konu Burockjohn tarafından değiştirilmiştir (13.05-2019 Saat 11:32 ). Gerekçe: Eksik mesaj

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

Hangi model için baz fiyat listesi? Tüm modeller için mi? Onu artık paylaşmıyorlar. Rakamlar 15 günde 1 değişiyor diye...

İlgilendiğiniz model varsa, İnternet sayfasına girip günceli oradan takip edebilirsiniz.

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS, güncel fiyatı kendi resmi sitelerinde bazıları baz fiyat olarak yazmıyor mevcıttaki ötv indirimi ve hurda teşvikli yazabiliyorlar. Araçlardaki ötv oranını da bilemiyorum, onun haricinde takip edebileceğim bir başka adres var mıdır?

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@StratoS yüzde 71 in yüzde 25 i beyin cerrahiden aldım skolyoz ameliyatı sırtımda vidalar var

ortopedik dediğiniz şey hocam el kol vs uzuvlarının eksik olmasımı gerekiyor şartları taşımak için

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

Anladım dediğinizi... Evet böyle siteler vardı ama şuan çoğunun hesabı yanlış. Çünkü 2 sefer hesap değişti. Birincisi şuan teşvik sebebiyle %30-%35 durumu var ikincisi bu dilimlerin fiyat aralıklarını güncellemişlerdi.

150.000 TL anahtar teslim fiyatı olan aracın baz fiyatını 95.000 TL, sizin alacağınız fiyatı da 112.000 TL olarak düşünebilirsiniz. Buna göre bir orantı yaparsınız. Aracı seçtikten sonra son fiyatı için yine yazarsınız, hesaplarız.

@Skolyoz23

Sadece uzuv eksikliği değil. Kullanım bozukluğu vb tüm ortopedik durumlar geçerli. Yasa da açık olarak sol ayak/bacak ve elde madde var. Bunlarda sıkıntınız varsa, raporunuz %10 bile olsa, özel tertibat kodlu ehliyetinizle ÖTV'siz araç alırsınız. Ama yasa da açıklığı olmayan ve özel tertibatın sadece otomatik vites sayıldığı özel durumlar varsa, araba bayii sizi Trafik Vergi Dairesine yönlendirip, özelge doldurmanızı isteyebilir.

Bu konularda çok ayrıntılı bilgiler forumda var.

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS scoda karoq için ne düşünüyorsunuz hocam?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Burockjohn

Tuscon almadan önce Karoq'u test etmeye gitmiştim. Aracı kullandım, gayet iyi. Standart olan bazı donanımları fiyatını düşürmek için opsiyonel yapmışlardı ama buna takılmadım.

Resmen satış temsilcisi beni Ateca'ya yönlendirdi. Benim beklentilerimi Seat Ateca daha iyi karşılarmış...

Doğuş Oto yani Vw Grup Türkiye'de sıkıntı var. Müşteri seçiyorlar ve müşteriyi yönlendiriyorlar. Yani müşteri olarak sizin istediğiniz yerine kendi kolaylarında ne varsa onu empoze ediyorlar. Servisi pahalı kalmış, ek garanti için bile yığınla para istiyorlar...

Karoq ile ilgili en çarpıcı söyleyebileceğim, maalesef ölü doğdu. Bahsettiğim bana göre yanlış politikalar sebebiyle 2. eli zayıf kaldı.

Ama beğeniyorsanız, elbette tercih edin. Bana göre Vw Grubu araçlarında en iyi arabalar Skoda'da ve Seat'da var.

Üye
    Burockjohn Avatarı

Son Giriş
    24.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @StratoS teşekkürler hocam, son olarak garanti kısmını kenara koyarsak hyundai tucson dan memnun kaldın mı, mesela neden tucson da başka bir araç değil yedek parçası mı ucuz donanım mı çok fazla nedir?