TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    CVT şanzımanlar maalesef tork konvertörlü şanzımanlar gibi yüksek torka dayanıklı değiller. Genellikle benzinli atmosferik motorlarla beraber kullanılıyor. Bir de 1.6 136 bg. lik motorun i40 modelinde de sunulmaması önemli bir eksiklik. Eğer bu sıkıntı olmasaydı yüksek bir araç olan Tucson'a binmek durumunda kalmayacaktınız. Araziye girmeyi düşünmeyenlere SUV önermiyorum, çünkü fazladan rüzgar direnci ile yakıt tüketimleri yükseliyor. Zamanında Tiguan düşünen bir arkadaşa bu yüzden Skoda Superb önermiştim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@metehan50*

Ben açıkcası sizin gibi takip edemiyorum ama gerçekten tuhaf. Rav4 e ara sıra baktığımda hiç 250 lerde farklı birşey görmemiştim. Piyangoya döndü, araba almak istediğinizde kampanya bekleyecek hale geldik
    @ılgaz20

Yüksek araç alma isteği sadece arazi için değil. Siyasete girmeyeyim diyorum ama girmeden de olmuyor...

İzmir'de yaşıyorum. Malesef belediyecilik/yol hizmetlerinden memnun değilim. Bundan önceki aracım Mercedes A180 AMG idi. O spor araba malesef İzmir Şehir içi yamalı yollarında rezil oldu. Alt takımla ilgili neler neler yaşamıştım. 2 yıl önce evlendim. Ve Karşıyaka merkezden kentsel dönüşüm bölgesi olan Şemiklere taşındım. Apor topar arabayı sattım. Sandero Stepway aldım. O yüksek araç bu yollarda o kadar işimi gördü ki...

Bildiğiniz toprak şantiye yolundan bahsediyorum, ever Türkiye'nin en batısı İzmir'de. Zaten asfalt vardı da inşaat makinaları bozdu değil, hiç yol olmadığını ve yolların şimdi yapıldığını hatta hala yapılmadığını düşünün. Yani Şehir merkezinde bildiğiniz dağda yaşıyorsunuz gibi.

ÖTV'siz araç alabileceğimi öğrendiğimde de yine aynı mantık ile Tuscon'a yöneldim. Stepway'i satıyorum şimdi. Yani mesele Türkiye yollarında özellikle İzmir'de SUV araç dağ aracı değil bildiğiniz şehir içi aracı olmuş durumda...

Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

@StratoS
    Sırf altyapı yüzünden Dacia Duster düşünüyordum ben de. Ayrıca dolaşmayı seven biriyim, daha önce bir kaç kere çamura saplandığım, bir iki kere de karlı yolda kaldığım oldu. Bu yüzden hafif arazide ve karda iyi giden bir araç arıyordum. Duster'ın tek kötü yanı kaza güvenliği. O yüzden tercihimi Subaru XV ile güncelleme gereği duydum, ancak ona da bütçe yetmiyor. Bunlar dışında araziye iyi giden Suzuki Vitara modelini de ekleyebiliriz.

AMG paket alma gerekçenizi öğrenebilir miyim

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ılgaz20

Duster özellikle yeni modelde ciddi atılım yaptı. Benimde Tuscondan önce belirlediğim ya Quashqai yada Duster da.

Duster dediğiniz gibi güvenlik açısından biraz geri kaldı. QQ da boyut olarak kafamda soru işareti yarattı. Tuscon dizel çıkınca hiç düşünmedim. Subaru güzel bir marka ama ülkemizde 2.eli zayıf, mesela Mazda da iyi ama oda aynı...

Vitara b segmenti yani juke, mokka, sanderoya iniyorsunuz?

A180 Amg özel üretimdi, kırmızı içi kımızı dikiş deri vs. Çok severek kullandım, hayallerimde o araba ama İzmir yollarında rezil oldu araba. Km de çok yükselmeden evlendiğimde sattım...

Üye
    emak Avatarı

Son Giriş
    23.10-2021
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    istanbull
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    18

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hocaoglu21 Mesajı Gör
    Ayın onaltisinda araç alım limiti belli olur.
    bugun belli olacak mı ?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Aralık ayında...

Biz şuan Kasım ayındayız.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    21.01-2022
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    849
    Verilen Beğeniler
    562

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    arkadaşlar oran belli %22,73. özel birşey olmaz ise bu oran geçerli olacak. Maliye bakanımız Berat Albayrak'a ulaşabilsem birşeyler belki yapabiliriz.

Üye
    emak Avatarı

Son Giriş
    23.10-2021
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    istanbull
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    18

Üye
    ekfrts Avatarı

Gerçek Adı
    Erdem Karagöz
    Son Giriş
    20.12-2019
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Rav4 fiyatlarını takip ettiğim bir araç idi. 202.900 TL olan 4x2 olan versiyonu idi. Yeni listelerde o araç yok. Tüm araçlar 4x4 olarak görünüyor.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ekfrts
    Şimdi mesele anlaşıldı sanırım.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    22

@ekfrts

Kardeşim ben de bu rav4 ü takip ediyordum.Fiyatı dediğiniz gibi 202,900-TL idi.Bu aracın 4x2 versiyonunu neden kaldırmışlar acaba?Ben de toyota zam yapmış olarak biliyordum.Bence bu araçla engellilerin 200.000-TL lik limitinde kalırsa ideal bir seçim olur düşüncesindeyim.

Üye
    Malkomiks Avatarı

Son Giriş
    31.12-2018
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@emak

oran belli oluyordu hani?

Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

Duster her zaman güvenlik açısından geriydi. Clio altyapısıyla üretilen ancak C segmentine göz kırpan bir aracın zayıf olması doğaldır.
    Bagaj hacmini uygun görmediğiniz için Subaru XV'yi konuşma gereği duymadım. Yoksa kendisi ikinci elde zayıf bir araç değildir.

Vitara'yı da arazide gidebilen bir araç olarak kendi adıma düşünmüştüm. Ancak o kadar bütçem olsaydı Subaru'yu seçerdim. Benim önceliğim arazi yeteneği olan araçlardan yanaydı. Yoksa Juke, Mokka veya Sandero seçecek değilim yani

Bir de alçak tabanlı araba-spor amortisör-büyük jant-ince yanak lastik kombinasyonu o yollarda pek iyi gitmezdi... A serisi güzel arabadır ama şu veya bu marka olsun diye ısrar eden biri değilim. Üstelik o bütçeye Superb gibi bir imkan varken (hatta combi modeli)

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Bazı konularda farklıyız...

Duster, Clio altyapısında değil ama neyse.

Xv yi geçtim Subarunun ikinci eli zayıf...

ayrıca 1.6 benzinli motor tüm değerlerine yüksek.

Bana göre siz sandero alın

Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araziye girmeyecek olan arkadaşlara birkaç model model öneriyorum genellikle. 200.000 TL sınırı olmasaydı Ford Galaxy veya Renault Espace gibi mpv tarzı araçları önerebilirdim. Veya Mercedes B serisi - Ford C-max tipi C sınıfı mpvler. (B serisi sınırı geçiyor, eskiden alınabiliyordu.) Passat Variant ve Skoda Superb combi gibi station kasalar da iç hacim açısından önerilebilir. Bu araçlara duruma göre akülü sandalye bile konulabiliyor. Bagaj hacmi bu kadar olmak sorunda değil diyorsanız beğendiğinizi alın geçin Bu dünyaya bir kere geliyoruz.

*Bir tek bağımsız süspansiyon bile koymayıp "premium" geçinen araçlara dikkat etmek lazım. O yüzden kimseye Golf önermiyorum.