TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuloglu ahmet Avatarı

Son Giriş
    20.03-2021
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bunlar boş vaatler, ha bu arada daha önce bir engelli kardeşimiz kdv için dava açıp kazanmış ve yatırdığı kdv parasını geri almış.Bunun emsal teşkil etmemesi hemen ilgili kanun maddesini değiştirmişler.Devlet bir yandan hak tanırken diğer yandan bu hakkı kullandırmamak için elinden gelen zorluğu çıkarıyor.

ben ötv indirimli araba için başvurduğumda raporum sürekli ve ortopedik engelli olduğum halde vergi dairesi kabul etmedi, tekrar rapor çıkarmak için önce il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim ve ilk hastanede ötv indirimi alacağım rapora yazıldı ama rapor oranında değişiklik olduğundan bu seferde hakem hastaneye sevk ettiler, hakem hastaneden de rapor aldım ve hemen vergi dairesini aradım.Vergi dairesi gene kabul etmem diye tutturdu, hastaneyi arıyorum raporu kabul etmiyorlar diye hastane bana diyor kabul etmeleri lazım. Neyse hastane bana engelli yönetmeliğine göre ötv hakkın var hatta ilk raporumla bile alabilirmişim.Ama nafile vergi dairesi sanki TC ye bağlı değilde yunan makamlarına bağlı. Zorla kabul ettirdik ve tam iki ay sürdü bu işlem

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    63

@kuloglu ahmet

hocam hangi ildeki vergi dairesi bu bildiğim kadarı ile hepsi böyle sorun çıkarmıyor

Üye
    kuloglu ahmet Avatarı

Son Giriş
    20.03-2021
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

ümraniye nakil vasıtalar

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    186

enterasan ümraniye nakil vasıtalar bana hıc sorun cıkarmadı?Benım oranım %91 ve raporum sürekli.

Üye
    GÜÇLÜKAN Avatarı

Gerçek Adı
    gls GÜçlükan
    Son Giriş
    27.06-2018
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz çok şanslısınız. Mazda'nın İzmir Bayisi vasıtasıyla almaya çalıştığım araçta başımıza gelen:

ÖTV muafiyeti kapsamında 09/01/2018 tarihinde 101.000 TL bedel üzerinden Mazda CX-5 siparişi verdim. Nisan-Mayıs ayları içerisinde araç teslimatı yapılacaktı. Araç teslimatında sorun yaşamamak için 06.03.2018 tarihinde bayinin hesabına 10.000 TL kapora yatırdım. Araç siparişini verdikten sonra hem yüz yüze hem de telefon ile Mazda Bayisinin yetkilisi ile çok sayıda görüşme yaptım. Siparişe ilişkin olarak herhangi bir sorun bulunmadığını ifade ettiler. Söz verdikleri tarihte aracı tarafıma teslim etmediler.

Bu ayın başında aracın teslimatını Temmuz ayı başında yapabileceklerini, ancak araç bedelinin 200 bin lirayı geçtiği için Engelli İndirimi kapsamında aracı veremeyeceklerini ifade ettiler. Bütün işlemlerimi usulü dairesinde yapmama karşın verdikleri cevap hayal kırıklığına uğrattı. Konuya Mazda TÜRKİYE'de duyarsız yaklaştı.

Hele bir de Mazda Türkiye’nin verdiği cevabı görseniz evlere şenlik: “

"iletisim@mazda-tr.com

Çar 20.06.2018, 08:34

Siz;

Sn. ,

……………………………….. adına ÖTV’siz CX-5 model araç alımı için almak için yaptığınız başvuru ile ilgili yetkili bayimiz ile görüşülmüştür.

Aracın kaporasını ödediğiniz tarihte araç alınabiliyordu. Ancak şu anda yasal mevzuata göre maalesef alınamamaktadır. Bu konuda vergi dairesi ile de görüşme yapılmıştır.

200.000 TL tutarına kadar araç alımı yapılabilmektedir. Yetkili bayimiz de yasal olarak şu anda CX-5 alımı yapılamayacağı konusundaki detay bilgileri tarafınız ile paylaşmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Mazda İletişim Hattı

44 44 693"

Evet Mazda'nın yaptığını piyasada herhangi bir galerici bile yapmaz.

Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Yarın anlatırım dediğim ama çok uzun zamandır söylemeyi unuttuğum bir konu daha vardı, geç olsa da yazma ihtiyacı duydum.

Her şeyden önce Yeni Türkiyeyi özetliyorum. Yeni Türkiye'de zenginler yönetimle iyi geçinip halkın geri kalanını sömürmekle uğraşırken yönetim de halka fakirlik güzellemeleri yapar. Fakirler de şükreder. Zenginlerden bazıları bu düzene yardım etmek istemediğinde bütün zenginliğini kaybettiği gibi en temel refah standartlarını bile kaybedecek noktaya getirilir, düzene uymadığı için cezalandırılır. Fakirler hayatta kalmak için uğraşır ve ''bir gün zengin olabilirim'' gibi zararlı düşünceleri kafasında hiç bir zaman oluşturamaz. Fakir halk ne kadar çalışırsa çalışsın o gelir seviyesinden kendisini kurtaramaz, böylece çalışmanın faydasız olduğu algısı oluşturulur. Biz engellilere de hangi sınıfın işaret edildiğini görebiliyoruz. Döviz kuru ve vergiler hikaye. Ustaca yürütülen bir süreçten geçiyoruz.

Kafanızda dolaşan ''Bu konunun ötv indirimiyle ne gibi bir ilgisi olabilir?'' sorularının cevabını hazırlıyorum ve en kısa zamanda bunu da paylaşırım. Şu an kronolojik bir yazı üzerinde çalışıyorum, araçlardaki ve akaryakıttaki ötv oranlarının nasıl değiştiğini anlatmak için kaynak topluyorum. Çünkü bizim işimiz sadece ötv indirimli araba almakla bitmiyor.

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

@kuloglu ahmet raopurumuz olduğu halde vergi dairesindeki memur karar veriyorsa o zaman engelli sağlık kuruluna ne gerek var bende bunu anlamadım. madem doktorlardan daha iyi biliyorlar durum bildirir rapor alalım vergi dairesindeki memuru gönderilim. zora geldilerim de bözdoktor değiliz diyorlar. Allah onları bildiği gibi yapsın.

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    27.01-2022
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    141
    Verilen Beğeniler
    13

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: volkanik Mesajı Gör
    Eyy naci Ağbal engellilere 200 bin sınırını getiren adam kimsenin ahı kimsede kalmaz bak akp seni aday bile yapmadı seni hicbir engelli unutmayacak
    Aday yapamaz çünkü bakan yapacak. Zira artık bakan olmak için milletvekili olmamak gerekiyor. Naci Ağbal yine maliye bakanı olacak.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    21.01-2022
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    153
    Verilen Beğeniler
    154

@Hüseyin İlik

oy kullanmaya gitmeye gerek yok o zaman

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    21.01-2022
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    850
    Verilen Beğeniler
    562

Arkadaşlar babalar gününde Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Özdemir bey'i aradım. bildiğiniz üzere kendisi de engellidir. Bana izmir de engelli birinin kendisine şöyle bir öneri sunduğunu söyledi. Engelli bir kişi aracına giydirme yapsa sokaklarda o şekilde gezse müthiş bir tepki olur. bu bana da çok makul geldi. Vekil kişinin adını da söyledi ama anlayamadım. İzmir değil de bu eylemin istanbul da yapılması çok ses getirir diye düşünüyorum. var mı bu öneriye katılıp yardım edecek kimse.

Ayrıca Naci Ağbal, Mehmet Şimşek, Nihat Zeybekçi gibi ekonomi yönetimine bakan kişiler aday olmadı çünkü milletvekillerini Bakan yapıp sayıyı azaltmak istemiyorlar. Bu bakanlar dışarıdan atanacak o yüzden aday olmadılar.

Üye
    ılgaz20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2021
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    27

sakıncalı olarak görülebilecek tabloyu yüklemedim
    https://i.hizliresim.com/lZrqkr.png bununla idare edin.
    Çok demokratik bir tartışma ortamına sahibiz o yüzden bu mesajın silinmeyeceğini düşünüyorum.

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Karababa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10

ötv'siz araç alımındaki "200,000 ₺ sınırı " yıl geçtikçe araç fiyatlarının artışıyla / piyasa satışlarıyla orantılı şekilde artar mı? (230,000-250,000 ₺ gibi)

Üye
    emirkaboglu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadşalar bişe sorcam %41 süreklı raporum var araç için tekrar hastaney egitsem oran düşse eskı raporum geçerliliğini yitirir mi bır sorun çıkar mı?

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    21.01-2022
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    850
    Verilen Beğeniler
    562

her yıl yeniden değerleme oranında artacak. Bakanlar kurulunun bu yeniden değerleme oranını %50 ye kadar arttırma yetkisi var. bu da çok fazla bir artışa denk gelmez.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %50, 200 bin TL nin %50 si oranında mı yoksa?