TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sermet75 Avatarı

Son Giriş
    26.01-2021
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @rightnow99

Şuan açıklanan rakamlara göre 330 tl olacak.artması için uğraş ve caba gösteren arkadaşlar var.

Üye
    rightnow99 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Hayırlısı bakalım senenin başında ocak ayında 170 bin tl olan araçlar şimdi 400 bin tl. %100 den fazla artmış resmen Bu %100 lük artışa rağmen sadece %9 arttırıp 330 bin yaparlarsa çok kötü olur bizim açımızdan

Üye
    Sermet75 Avatarı

Son Giriş
    26.01-2021
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    6

@rightnow99

Acıklanan resmi ydo oranına kesin olarak %9,11 artacak ama dediğim gibi uğraşan arkadaşlar var arttırmak için diğer geçmiş sayfalarda telegram grubu adresi var faydan olacağını düşünürsen sende katıl.

Üye
    brokenC5 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    17.04-2021
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Çerkezköy/Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@hasanturk

Fiat'ın web sitesinde direk ötv indirimli sayfa var. Bütün modellerin bütün donanımlarının fiyatları yazıyor. Girip merak ettiklerinize bakabilirsiniz.

Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

@brokenC5

çok teşekkür ederim.baktım sitesine normal fiyattan daha fazla yazmıslar :d

burada 85 bine teklif almıs dediğim aracı ama sitede yok bile

biraz daha üstüne koyup böyle birşey alsam tavsiye edermisiniz bu hybrid fişe takıp elektirik mi dolduruyoruz yani akü mü var araçta acaba ?

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

FIAT maalesef yıllardır piyasada ulaşılabilir alternatiflerine kıyasla oldukça pahalı ve makul olmayan çözümler sunuyor. Bu işten özellikle gelir grubu yüksek engellilere yaptıkları satışlar ile ciddi kârlar sağladıklarını düşünüyorum. Üstelik bunun çok güzel reklamını yaparak engellilere yaptığı kolaylık olarak göstererek marka algısını yükseltmeye oynuyor. Bana kalırsa FIAT ın sunduğu hemen hemen bütün çözümler çok çok daha uygun fiyatlarla başka alternatif satıcılardan temin edilebiliyor. FIAT Türkiye, ekstra donanımlar ile yaptığı özel hizmetin fiyatını önemsemeyen engellilerin peşinde. Yıllar önce maalesef bunu bir kaç kez fiyat alarak teyit etme şansım oldu.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@Sermet75 size özel mesaj attım bakar mısınız.

Üye
    Yasarpasa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Cimer den yazdım bana gelen cevap

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvuru incelenmiştir.
    4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Kanununun, 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinin (a) ve (c) bentlerine göre, engellilik oranı %90 veya üzerinde olan malûl veya engelliler ile bizzat kullanmak üzere taşıtta hareket ettirici özel tertibat yaptıran malûl veya engellilerce, 87.03 tarife pozisyonunda yer alan binek otomobili, arazi taşıtı, SUV, steyşın vagon vb. taşıtlardan motor silindir hacmine bakılmaksızın, hesaplanması gereken özel tüketim vergisi ve diğer tüm vergiler dahil bedeli, 200.000 TL'yi aşmayanların ilk iktisabının vergiden müstesna olduğu hüküm altına alınmıştır.
    Söz konusu düzenlemeye ilişkin 27/12/2017 tarihli ve 30283 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinin ilgili bölümlerinde gerekli ibare değişiklikleri yapılarak istisna uygulaması kapsamında iktisap edilebilecek taşıtlara ilişkin bedelin üst sınırının, her yıl bir önceki yıla ilişkin olarak 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre belirlenen yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanacağı ve Cumhurbaşkanının bu şekilde tespit edilen tutarı %50'sine kadar artırmaya yetkili olduğu açıklanmıştır.
    Buna göre, söz konusu sınır yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle 2020 yılı için 303.200 TL olarak uygulanmakta olup 2021 yılında, asgari, 2020 yılı için belirlenecek yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanacaktır.
    Söz konusu asgari üst sınır tutarının güncellenmesi veya kaldırılması yönündeki talebiniz, Kanun değişikliği yapılmasını gerektirmekte olup, bu kapsamda değerlendirilmek üzere not edilmiş olmakla birlikte, Anayasamıza göre yasama yetkisinin Türkiye Büyük Millet Meclisine ait olduğu tabiidir.
    Bilgilerinize sunulur.

Üye
    brokenC5 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    17.04-2021
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Çerkezköy/Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@hasanturk

Yaris çok küçük ama sana yetiyorsa alabilirsin ya da Ocak ayını bekle yeni sınıra göre alabiliyorsan Corolla Hybrid al daha iyi bence.
    Bu videoda anlatıyor Hybridi https://www.youtube.com/watch?v=OIgLJJv6oFs

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    08.10-2021
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

@SiyahPelerinliAdam

Son bir yıldır sürekli ciddi şekilde araştırma halinde oldum.
    Ötv'siz araç noktasında en duyarlı Fiat markasını ve Opel markasını gördüm,hesaplı alım noktasında. Fiat engelliler için Ötv'siz artı fiyat listesi eklemiş, böylelikl engelliler acaba şu araç Ötv'siz bize kaça gelir diye öğrenmek için orayı burayı aramak zorunda kalmaz.
    Ben Opel Crossland X Excellence aldım, sağolsun bayiim ve satış müdürüm bir engelli olarak bana çok duyarlı davrandılar yardımcı oldular. Fiat 500 X alacaktım, bagajı Crossland X'ten biraz küçüktü, o yüzden almadım, eğer Crossland X'i alamasaydım, tercihim Fiattı. Tabi her bayii aynu değil, bazıları alıcıyı nefet ettiriyorlar. Ben kendi bayiime dua ettim, çünkü ne dediyse her sözü gün ve vaktinde yerine geldi. Sivas Uğur Opel bayii, satış müdürü Ömür POYRAZ.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

@Sedat Yıldırım
    FIAT ile ilgili kanaatlerimi Bayi özelinde söylemiyorum, FIAT tarafından araca sonradan yaptırılan engelli aksesuarları ile ilgili olarak konuşuyorum. Örneğin doblo üzerindeki tekerlekli sandalye yükleme asansör ya da rampaları, yahut sürüş için montajı yapılan özel tertibatlar, piyasada bulabileceğiniz alternatiflerine kıyasla aşırı pahalı yapıyorlar, üstelik nitelik ve kalite açısında pek farkı da olmuyor. Araca yapılan ÖTV indirimini, yapılan özel donanım ile neredeyse tekrar ekliyorlar resmen. Bu FIAT merkez in satış politikası. Haricen bayilerden yapılan sadece ötv indirimli satışlara bayi özelinde sözüm yok. Autonomy gibi fiyatı resmen fiyasko projelerden bahsediyorum.

Üye
    rightnow99 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CİMER'den size gelen cevap umut vaat edici cumhurbaşkanlığı eğer %50 Arttırmayı kullanırsa 450 Bin Tl olur. Ama bir yandan da açık uçlu cevap son maddede de kanun çıkarma yetkisi TBMM ye aittir biz çıkaramayız demesi de kafa karıştırıcı biraz.

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    08.10-2021
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

@SiyahPelerinliAdam

Piyasadaki ücretle servisteki ücretlerin arasında yüksek farklar olabilir, bu hep öyle olmuştur. Misal marketten aldığım en küçük pet şişe suyu, hastane kantininde yada restaurantta almaya kalkarsanız 4 katı fiyat ödersiniz. Bakkalda aldığım 50 kuruş suya, hastane kantininde 2,5 TL verdim.
    Misal dışarı özel bir serviste aracıma yapılacak yazlık bakıma 350 TL isterlerken, Opel bayiinde 900 TL'ye yaptırdım.
    Peki neden?
    Dışarda bakım yaptırırsan garanti biter tehtidi ve bunu sade fiat değil, tüm firmalar yapıyor.
    Yani söz konusu para olunca, merhamet, adalet, insanlık kapı dışı ediliyor.
    O noktada size katılıyorum.
    Şikayet var. com adresine bakın bakalım şikayet edilmeyen bir firma yada ürün var mı?
    Misal Beko çamaşır makinesi aldım bardakları bızartıyor.
    4 kere servis geldi yapamadılar, servise götürüp 4 gün test ettiker ve tamam dediler, baktıkki yine yeni bardakları çiziyır ve bozartıyor, değişim istedik oyaladılar ve garantisi bitti. Tüketici haklarına başvardum, afedersiniz eşşek gibi değiştirdiler.
    Firmalar konu para olunca, vicdanları anesteziye uğruyor uşuyor.

Üye
    esatgelmedi Avatarı

Gerçek Adı
    Esat gelmedi
    Son Giriş
    07.04-2021
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Yasarpasa
    "asgari, 2020 yılı için belirlenecek yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanacaktır." demiş asgari sözcüğü önemli. yani en az ydo oranında artacak. İstenirse cb yetki kullanmadan da daha fazla arttırılabilir. yanlış mı yorumluyorum?

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    134
    Verilen Beğeniler
    575

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu sene bmw yine kampanya yapacak mı, bilerler var mı?
    ya da mercedes falan yaptı mı şimdiye kadar kampanya