TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @SiyahPelerinliAdam keşke olsa. böylece gerçekten engelliler için alınan bu araçların amacı dışında kullanılması engellenmiş olurdu. ama nerde bunu yapacak devlet nerde sistem.

denetim yapan kişiler rüşvet manyağı olur artık

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @tanerbudak
    Söz konusu rüşvet olduğunda hırsıza kilit yok ki, sırf bu değil her konuda istismar olabilir.

Bana kalırsa önerdiğim bu sistem istismarları azaltmak anlamında daha uygulanabilir ve şimdikinden çok daha başarılı olur diye düşünüyorum.

Adına engelli indirimli alınmış ama öncelikle o engellinin hizmetinde olmayan, hatta kendi adına olan arabaya daha hiç binmeyen engelliler var ülkede. Engelli park yerinin zaten yetersiz olduğu ülkemizde, engelliye hizmet etmeyen bu araçlar üstüne üstlük park yerlerini de yasal olarak işgal ediyorlar.

Ülke deki engelli haklarını önce bunlar istismar ediyor sonra devlet bunun önüne büyük oranda geçemediği gibi kısıtlamalarla da asıl hak sahibini mağdur ederek hatalı duruma düşüyor.

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    16.11-2021
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 9
    @tanerbudak

Ben aylar önce foruma yazmıştım; hatta bu konuda savunduğum tezle ilgili maliye bakanlığına tavsiye eden OMBUDSMAN kararı aldırmıştım, çünkü dediklerimizde haklıydık, aracını kendisi süren engelliler herhangi bir fiyat ve motor sınırlaması olmadan araç alabilmelidir, dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyoruz.

O zaman linç yemiştim ama ben yine aynı görüşteyim, engelli üzerinden akrabaların aldığı araçların çoğunun engelliye bir faydası yok, araç bir şehirde olupta engellinin başka şehirde olduğu örnekler mi dersin, dedesi üzerinden alınan arabaya film çekip karı kız kovalayan fırlama torunlar mı dersin... suiistimal gırla....

Arada muhakkak gerçekten faydalanan düzgün insanlar da var ama iddia ediyorum onlar %20 yi bile geçmez.

Üye
    BYR36 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2020
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Diğer bir sıkıntı şehir içindeki engelli park yerlerini kullanmak belediyeye bu konuda park yerinin maviye boyanması için dilekçe verdim sonuç siz boyayacaksınız dedi bende park bana ait olacaksa memnuniyetle dedim ancak böyle bir hakkımın olmadığını biliyordum.Park konusunda vatandaşla çok ikilemimiz olıyor park ediyorum vay efendim sen engellimisin plakada engelli işareti yok daha neler var adam engelli kimliğine bile bu sahte diyor engederin bu konuda belediyeye başvurması ve Avrupa’daki gibi engelli park alanlarının belirgin bir şekilde boyanmasıdır

Üye
    erdiege01 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2021
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2

@ayhankarasu

limit 303 bin değil mi?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Sayin haci Ahmet Ozdemir vekilimizle az once gorusme firsatim oldu
    Teklifin detaylarini anlatti
    Yilda 2 defa artiş talebinde bulundum
    Kur sistemine entegreli olacak dedi resmi yazi bakanliga gonderilmis cevap bekliyor..

Sureci hizlandirmak adina
    Cimer uzerinden hazine ve maliye bakanligina dilekce yazin kabul edilmesi hizlansin dedi.
    Magduriyet oldu bu srne o sebeple takip ediyorum dedi
    Herkesin bilgisine

Üye
    emre_nx Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    16

@tanerbudak

Bu konudaki çabalarınız için teşekkür ederim. Mayıs ayında almayı düşündüğünüz araç modeli kafanızda varmı yoksa tamamen yeni limit güncellemesine göremi tercih edeceksiniz. Bizde hala araç alamadık malum fiyatlarda arttı limit ne olacak soru işareti. Rabbim herkese gönlüne göre hayırlısını versin.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

Merhaba Arkadaşlar,

Ara ara yazmak durumundayım ortak ses çıkarmak adına oluşturulan ÖTV muafiyeti grubuna bekleriz şuan sayımız 270 kişi civarı ne kadar çok kişi o kadar iyi aralık ve ocak başı toplu araç alımları için gruplarda oluşturuldu gruba gelmenizi bekliyoruz...

https://t.me/otvmuafiyet

Önemli rica CİMERE dilekçe yazalım konu muhattabı Hazine ve Maliye bakanlığı

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Köprü ve otoyol artışları dövize endeksli oluyor ise Buda olmalı dimi ?
    Eşşek değiller ya yapmazlar dimi çifte standart.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@emre_nx kafamda henüz bir araç yok. yeni limite göre değerlendireceğim. tabi araç fiyatları da önemli. 2016 hyundai İ30 aracımı satıp üstüne az birşey koyarak alabileceğim bir araç olacak elbette.
    @marto1 ahmet vekilimiz candır can. dinler çözüm için çabalar. Allah razı olsun.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

@tanerbudak

Dayanamadı çok ısrar ettim YDO kalkması için mücadele veriyorum ekibim takip ediyor edecek dedi.

Yılda 2 artış ve Kur farkları kabul edilirse nispeten iyi olur ama bu sene çok berbat bir araç piyasası var bu gidişle Fiat Egea bile alınamıyacak gibi...

Bu arada yanlış mı öğrendim vekilimiz engelli sanırım doğrumu abi

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@marto1 evet vekilimiz engelli. umarım hayırlısı olur. bu kanun çıkarken de çok yardımcı olmuştu yol göstermişti. dediği gibi cimer den bol bol yazmak gerekiyor hazine ve maliye bakanlığına.

Üye
    ahmetlars Avatarı

Son Giriş
    29.12-2020
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

buraya yeni üye oldum. öncelikle herkese merhaba. ben de babam için bugün %90 rapor aldım. hastalık nörolojik olduğu için vasi olayları da var tabi. başvurduk. 30 kasım'da vasi kararım çıkacak inş. peşine de 1-2 hafta sonra çıkacak olan araç alım izni. kısmetse tabi diyelim. belimizi büken (bükecek olan) şey ise malum araç fiyatlarının aşırı yükselmesiyle 303 binlik limitin aşağıda kalışı. şu an için en mantıklı olan ocak'ı bekleyip yeni limite göre bir şeyler düşünmek. ocak ayında ise döviz ve pandeminin etkisiyle araç fiyatlarının nerelerde olacağı ise ayrıca muamma..yalnız benim düşüncem her sene gelen 50 bin lik limit zammının bu sene daha fazla artacağı yönünde. herhangi net bilgim yok. resmi kaynağım yok. ancak fiyatlar bu kadar yükseldiyse 2021'de min. 370-380 bin tl olması lazım. şahsi düşüncem, artacağı yönünde. bekleyip göreceğiz..benim ise 1 ocaktan önce kıpırdama şansım yok. mecburen yeni limiti bekleyeceğim. elimde golf var. kısmetse onu elden çıkarıp raporla alacağım. sizce aracı ne zaman elden çıkarmalıyım ? ikinci sorum ise başına gelenler olmuştur..mahkeme araç alım izni için araştırma yapıyormuş sanırım ? bu konuda bilgisi olan yazabilir mi neyin araştırmasını yapıyorlar ? herkese selamlar..

Üye
    yunusunabisi Avatarı

Son Giriş
    13.03-2021
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba hayırlı günler limit hakkında net bilgiler ne zaman gelmeye başlar yıl başından önce netleşirmi

Üye
    hamzahaluk Avatarı

Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli araç alımlarındaki 303 bin liralık sınır %90 altı ve %90 üzeri engel durumlarında değişiyor mu? Yoksa herkese sabit tavan 303 bin lira mı?