TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    618
    Verilen Beğeniler
    347

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    https://www.milliyet.com.tr/gundem/s...altisi-6312487

bizden kırpıyorlar ama adamlar vurgun yapmış.

Üye
    Alaattin1234 Avatarı

Son Giriş
    23.09-2020
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar. Ağır engelli bir kızım var. Ne zaman bir alış veriş merkezine gitsem engelli park yeri dolu. Gerçekten bu kadar çok ağır engelli var mı ? Yoksa bazıları bunu suistimal ederek kullanıyorlar mı? Araçlarda artık eskisi gibi engelli plakası olmadığı için bunu tespitte edemiyoruz. Sizce bu durumda ne yapılmalı.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

O kadar çok ötv muafiyetli araç satılıyor ki bana normaldir gibi geliyor. Ağır engelli yada değil bilemem, malum engelli park yerleri için böyle bi ayrım yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

@Alaattin1234
    Ben belediye ve fen işlerine müracaat ettim, geldi oturduğum binanın önüne mavi boyalı ortasına büyük engelli sandelye amblemi yaparak aracım için resmi engelli park yeri oluşturdular fakat buna rağmen bir yere gitsem, geri geldiğimde başkalarının araç parkettiğini görüyorum. Bazı duyarlı olanlar aracının torpidosuna tlf. numarası bırakıyor, bazıları onuda yapmıyor. Akşam işten geliyorum yerimde başka araç var, bazıları iki üç gün aracı orada bırakıyor. Polisi arıyorum, resmini çek WhatsApp'tan at, en fazla 180 TL park cezası yazabiliriz, başka yapacağımız şey yok diyor.
    Bazen araç sahibi sabah aracına binerken görüyorum neden buraya çektin, burası engelli yeri, beni mağdur ettin diyorum, ne yapayım başka yer yoktu diyor. Kimiside seninki arabada benimki araba değil mi diyor. Kafa tutanlar oluyor, öyleya bakıyor ki engelli, nasıl olsa bişey yapamaz.
    Öylelerinide Allah'a c.c. havale ediyorum. Bazılarıda özür diliyor.
    Yani insanıda var insan görünümlü olanıda.
    Kaderimiz buymuş. Rab'bime hamdolsun.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    26.10-2020
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    45

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Sedat Yıldırım
    Seninki araba ama sen insan değilsin orospu çocuğusun diyesin geliyor mu
    Bol olurlar varoşlarda.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    618
    Verilen Beğeniler
    347

Ülkemizde maalesef engelli kimlik kartı olan herkes engelli park yerine park edebileceğini düşünüyor. sorun ondan kaynaklanıyor. engelli kimlik kartı değil engelli park kartı olanlar engelli yerine araç park ederse sorun çözülür bence. engelli park yerleri ortopedik engelli olan ve engelli park kartı olan kişilere ayrılmış yerlerdir.

https://www.engelliler.biz/forum/ali...ml#post2387653

forumda çok güzel bir çalışma yapılmış 2017 den beri alınabilecek araçlar ile ilgili. konuyu bazı eski bakanlara ve şuan ki konya milletvekili ile görüştüm. vekilimiz şu cevabı yazdı : 'Durumu bakanlıklara ilettim. Yılbaşından sonra yeni tespit yapılacak orada değerlendirilecek inşallah'

Üye
    oguz34han Avatarı

Son Giriş
    20.10-2020
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yurtdışından araç getirmenin bir sayısı var mı

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Jeep renegade almak isteyen veriliyor diye duydum 173 180 bin bandında araç ötv indirimli veriliyor. Almak isteyene..

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Serkan555

Bahsettiğim konu İstanbul'da geçiyor.
    Annelere karşı her zaman saygım vardır. Alimden zalim, zalimden alim doğar diye bir söz vardır. Bir engelli olarak bana zulmü yaşatanlara elbette kızgınlığım anlatılamaz derecede lakin, öyle muhteremler anneler varki, evladı o anneye layık evlat değildir.
    Öyle anneler varki, bir evladı çok iyi bir evladı çok kötü.
    Adem Aleyhisselamın bir evladı Habil diğer evladı Kabil. Habil çok iyi bir evlatken Kabil kıskanç haset ve kardeş katiliydi.
    O yüzden kimsenin suçunu annesine atamıyorum.
    Engelli bir insan olarak toplum içinde ikinci üçüncü sınıf vatandaş muamelesi görsemde, Rab'bime şükrediyorumki engelim bedenimde ahlakımda değil.
    Gerçekten çok zoruma giden, ağrıma giden toplum içerisinde yaşadığım olaylar oluyor, öyle ki, eğer engelli olmasaydım bu kişi bana dayılanamaz, alay edemezdi diye düşünüyorum. Sonra diyorum ki Ya Rab'bi sabır ver, bana engel verdin zayıflık verdin, karşımdakine güç verdin zalimlik verdin, senden gelene boynum incedir. Ama yinede başkasının hakkını yiyen, zayıf güçsüz insanlara zalimlik eden güçlü biri olmaktansa, engelli olupta kimsenin günahına girmemeyi tercih ederim.
    Rab'bim zalim olanlara hidayet versin, hidayete layık değilse zaten cezasını verir.
    Allah c.c. kimseyi güçsüz yapıp ne engelli, nede kimseyi güçlü yapıp zalimlik eden hak yiyen etmesin.
    Herkes bir gün ölecek, Rab'bim cümlemizi imandan Kur'andan mahrum eylemesin. 🤲
    Hayırlı Cum'alar kardeşim. 🤲

Üye
    marto1 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    103

@melihbe

artık vermiyorlar melih hocam araç yok + boş araç var tavsiye etmem hurda oluyor

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

@marto1

Facebook gruplarında alanlar gördüm. Ötv zammı gelmeden önce jeep compass 350 küsür binliraydı onu bile veriyorlardı. Ben anlaştım fakat sonradan vazgeçtim.

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    44

1 tane getirtebilirsin onu engelliden engelliye satabiliyorsun süre yok veya 3 yıl sonra vergisini ödeyim sağlam kişilere satıyorsun yoksa 10 yıl sonra bir tane daha getirtebilirsin
    @oguz34han

Üye
    marto1 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    103

Abi jeep compass şuan fiyatı Nirvanaya doğru uçmuş keşke olsa...

Bende ranegade iiçin anlaşmıstım 10 gün kadar önce Full paket limited 175e ama bayi başka bir engelliye 190 na Kitlemiş onuda maliyeden öğrendim....

Bana diyorlar ki araç bozukmuş ulan zaten bir tane araç vardı... yaptığınız şerefsizliktir haysiyetsizliktir bağırdım çağırdım ne yapayım adalet yok ülkede cimer falan diyorlar bir cacık yapılmıyor.

Bir de ksuura bakmayın ama bizim bazı engelli kardeşlerimizde malın önde gideni bayiler bu engellidir biz bundan ne koparırız hesabı yapıp daha fazla fiyat kitliyor.

Bayiler engelliyi keriz yerine koyuyor.....

Burdan uyarıyorum bakın APTAL olmayın bu lafım herkese değil fiyat arttırıyolar halbu ki yasal da değil azcık tok satıcı olun ya !!!

Araç alırken acele etmeyin zaten araçlar ocak-şubat gibi gelir şuan Citroen-Pegeout fabrikaları non-stop çalısıyor avrupada çalışan eş-dostumuz var bu araçlar önce avrupayı doyurcak EKİM-KASIM-ARALIK gibi avrupa piyasası doyacak...ocak-şubat hadi mart bayilerinde ellerinde kalıcak...

Üye
    cksahin Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Adamlar coronadan dolayı yasak getirmeyi düşünüyorlar siz herkes arabaya doyacak diyorsunuz. Bence çok iyimser tahminler.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    26.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    45

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Sedat Yıldırım
    Anasının suçu yok ama adam Koç olmuş zamanla.
    Size postayıda hayvan gibi fiziksel gücünden koyuyor. Çok gördük öyle ayıları. 30 dakika sonra evine işine yada anasının yanına gidince anlıyor hayatın acı gerçeklerini. Allah iyilerle karışlaştırsın.
    Adam perpada arabanın arkasına çekmiş telefon yok. Kiralık araç firmasını aradım oda ibb çevre korumanın dedi Adam geldi ayı gibi neredeyse dövecek neyse merkezine gittim tam laz şiveli müdürü var. Çevreyi korumaksa işiniz bu AYI yı insan içine salma dedim öyle konuşamazsın adama uyarı verdik dedi. Ne uyarısı verdiniz dedim düzgün park et uyarısı vermişler Onun, onu işe alanın torpil yapanın destek olanın güzelce uyarmayanın diye sövdüm rengi attı. Sabır kalmayınca küfür rahatlatıyor insanı. Hakediyor başkasınıda anlamıyorlar. Bir bakan adı verincede ceketini ilikliyorlar işte. En güzel söz tatlı dil ama hakedene işte.
    Hakkınızı helal edin.