TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    48

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %90 üstüne otomobil getirtilmiyor... Minübüs getirtebiliyorsunuz

Bizzat engelli kişi tarafından kullanılmayan araçlar: El ve ayak fonksiyonlarını tamamen yitirmiş olan kişinin araca binip inmesiyle taşınmasını kolaylaştırıcı tertibatı bulunan, engelli kişinin üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya kişi ile iş akdine bağlı olarak istihdam edilen sürücü tarafından kullanılan vasıtalardan 87.02 tarife pozisyonu altında sınıflandırılan minibüsler ile portatif koltuklar hariç olmak üzere, sürücüsü dahil altı ila dokuz oturma yeri olan, engelli kişinin rahatça taşınabilmesine imkan verecek tavan yüksekliğine sahip olan motorlu kara nakil vasıtaları,
    muafiyet kapsamında ithal edilmektedir.

Araçta bulunan özel tertibatın kişinin engeline göre yurt dışında yaptırılmış olması gerekir. Diğer bir ifadeyle, aracın engelli aracı olarak ithali amacıyla Türkiye Gümrük Bölgesine girmesinden önce araçtaki özel tertibatın yapılmış olması gerekir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: on1 Mesajı Gör
    %96 rapora olmazmı illaki özel tertibatmı olacak ? yurt dışından getirtsek...
    @cemocan33
    Adam anlamıyor birde biliyormuş gibi konuşuyor

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mami Junior Mesajı Gör
    @egemmm

Dostum, yurtdışından getirilen araçlar için diyor.
    Tertibatlı olması gerekiyor.
    Sol ayaktan engelli olman, senin burdan indirimli almanı saglıyor.
    Evet bu araç

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mami Junior Mesajı Gör
    Hayırlı olsun,

Aldıgınız fiyatı nedir ve kaç km araç?

Sanırım böyle bir araç ?

https://www.autoscout24.com.tr/tekli...campaign=share

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cemocan33 Mesajı Gör
    teşekkür ederim daha güzeli sizin olsun. motor hacmi 1600 cc yi geçmeyecek özel tertibatlı olacak ve 3 yaş sınırında olacak fiyatıda şuanda 20000 euro dan yüksek olmayacak telefon verirseniz daha ayrıntıları anlatırım
    @leoca

Fiyat kısmı neden 2000£ geçmiyor? getiren akrabam bana hibe ediyorsa?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@cemocan33

Bu konu ile ilgili bazı konu başlıkları var, bence oraya yazsan kalıcı olur, düşünen herkes görmüş olur.
    Bu konu başlıgı içinde kaybolup gidecek yoksa.

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    48

Devletin ötv sınırıyla aynı yurtdışından getirilen araçlarıdaki limit ama hibe olursa belki farklı olabilir yakınında bulunan gümrük müdürlüğüne sor @Jungle

hangi konu başlığı? @Mami Junior

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@cemocan33

Daha önce de yazdıgın konu başlıgı olabilir, yada kendin bi konu başlıgı açabilirsin.
    Oraya detaylı halde, madde madde yazarsan bi çok kişiye fikir verir, insanların kafasındaki sorulara cevap vermiş olursun.
    Devamlı bilgilendirme yaparakta konu başlıgını güncel tutabilirsin.

https://www.engelliler.biz/forum/oze...yapiliyor.html

https://www.engelliler.biz/forum/oze...uru-nedir.html

Üye
    frenzy_367 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

Arkadaşlar merhaba,

Tek bir mutluluğumuz vardı araba konusunda, sağ olsun onuda devletimiz limit zımbırtısını koyarak elimizden aldı.

Süresi dolan bmw 1 serisi Arabamı sattım 8 aydır arabasızım. 2021 Engelli limiti maksimum kaç yaparlar 400 civarı olur mu ? BMW 1 serisi almak istiyorum elimden rahatsız olduğum için vitesi çok rahat.

limit artırımı 350 bile çok zor derseniz ford focusa bakacağım. Artık bir araba almam lazım 8 aydır işe gel gitmede perişan oldum

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    48

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...3-ff04fae32f19

Bu aracı ve buna benzer aracı yurt dışından getirtebilirsin...
    @frenzy_367

Elindeki rahatsızlık nedir? araca tertibat takılıyormu?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@frenzy_367

Keşke yeni aracını kesinleştirmeden satmasaydın arabanı, yada sattıktan sonra hemen alsaydın bi model.
    ekstra bi şey olmazsa 325-330 bin TL civarı bi şey olur.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    02.09-2021
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    0

@frenzy_367

Toyota chr hibrit düşünürsen oda muafiyete giriyor bi bakın derim. 400 binleri bulacağına pek ihtimal vermiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    08.06-2021
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    17

@Serkan555

Maalesef çok sığ düşünce. Başkasına kötülük yapacağınıza kendi problemlerinize odaklanın bence. Sömürücüleri tasvip etmiyorum ama yıllarca yavaş yavaş alınan kazanımları siz bir çırpıda geri alınmasını istiyorsunuz.

Üye
    frenzy_367 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10

@Mami Junior
    arabayı sattım hemen 280 tl 1 serisine girdim 1 aya geliyordu pandemi girdi araba 2.5 ay sonra geldi euro dan dolayı 303 limiti geçti

303 tl ye başka bir 1 serisi ayarladılar ötv zammı bir hafta geç çıksa arabam geldiydi 1 haftayla oda gitti yani bela okuyacağım da neyse.

@cemocan33
    evet arabada tertibat vardı eskisinde direksyonda topuz silecek ve far kollarında da tel vardı.

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    48

almanyadan araba almak istemezmisin? tıkla alttaki linke arabaya bak

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...3-ff04fae32f19
    @frenzy_367

Üye
    aydin112 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    26.10-2020
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV değişikliğinden sonra c sınıfı ve üzeri alınabilecek araç çeşitlliiği azaldı. Limit güncellemesi ile alakalı etkinlik yapılıyor mu? Birde cimere ne yazıldı limitle alakalalı?

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:15
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    2

Aracın indirimli halini hesaplama formuüü nedir son ÖTV zammına göre?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    158
    Verilen Beğeniler
    375

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayfa 163 te ben bir şey paylaştım ordan okuyabilir üzerinde değişiklikte yapabilirisniz

Forumdonanımhaber adlı sitede 10 kişi falan yazdı daha cevap verilmiş değil..bana ya da diğer arkadaşlara

Orda tartışılan rakam 400 bin tl olması ama o iş fanteziye girer.. açıkça beklentisi olan kişiler var bu tabi akp tabanında ki engellililere bağlı,Bir de sessizce osrura osura oturan engelli derneklerine bağlı....

son 3 yılın verisi 50 bin tl artış olmuş ....en düşük rakam 350-355 bin tl olması yönünde ama yetmeyecek...

Bazı arkadaşlarımız üfe -tüfe olarak artış olabileceğini söyledi %10 ila %20 mantıklı olan düşünce geçmiş dönemin verilerine göre ama reel de araç artışları üfe -tüfe olarak artmadı bu sene Türkiye tarihinin en en fahiş fiyat artışı oldu bu sene..

daha 6 ay önce "mercedes gla 200" fiyat 298 lik araç bu sene 520 bin tl oldu.

"volvo xc40" 330 bin tl den 460 bine

"pegeout 2008 gtline" 238 binden şuan 348 binlerde

Allah engellinin yardımcısı olsun diyorum.... Başımızda ki umarsız berat bey varken işimiz zor

Çok enteresandır dün gece engelliler.biz sistesinden ve forum donanımhaver.comd dan cevaplar yazdım konuyla ilgili CİMERDEN 01:39 CEVAP GELDİ acaba takip mi ediliyoruz

yani diyor ki 2021 ocak ayında açıklanacak.yükseltilmesi içinse de topu meclise atmış tembel mecliste asla bir şey yapmaz

________

Sayın xxxx
    T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'ne 03.09.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2003923013 sayılı başvurunuz 13.09.2020 tarihinde ÖTV II MÜDÜRLÜĞÜ (II-III-IV SAYILI LİSTE) (2) tarafından cevaplanmıştır:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvuru incelenmiştir.
    4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun, 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinin (a) ve (c) bentlerine göre, engellilik oranı %90 veya üzerinde olan malul veya engelliler ile bizzat kullanmak üzere taşıtta hareket ettirici özel tertibat yaptıran malul veya engellilerce, 87.03 tarife pozisyonunda yer alan binek otomobili, arazi taşıtı, SUV, steyşın vagon vb. taşıtlardan motor silindir hacmine bakılmaksızın, hesaplanması gereken özel tüketim vergisi ve diğer tüm vergiler dahil bedeli, 2020 yılı için 303.200 TL'yi aşmayanların ilk iktisabı vergiden müstesnadır.
    Öte yandan, anılan maddeye göre, 4760 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının; (2) numaralı bendinin (a) ve (c) alt bentleri ile (6) numaralı bendinde yer alan tutarlar, her yıl bir önceki yıla ilişkin olarak 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre belirlenen yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanmaktadır.
    Buna göre, anılan Kanun hükmü gereği, 2020 yılı için söz konusu taşıtlar için 303.200 TL olarak uygulanacak olan tutar, 2021 yılında, 2020 yılı için belirlenecek yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanacaktır.
    Diğer taraftan, başvurunuzda yer alan, söz konusu tutarın 2020 yılı içinde güncellenmesi yönündeki öneriniz, Kanunda değişiklik yapılmasını gerektirmekte olup, bu kapsamda değerlendirilmek üzere not edilmiş olmakla birlikte, Anayasamıza göre yasama (kanun yapma/değiştirme/kaldırma) yetkisinin Türkiye Büyük Millet Meclisine ait olduğu tabiidir.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.