TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    31.05.2021 de

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bu veriler işığında atlağınız noktalar var geçen yıl ki 303 bin tl limit artışıda hiç beklenilmiyordu değil mi
    Neye göre belirlendiğini bu sene öğreneceğiz o dönemde bu kadar fahiş zamlar olmasada o dönemi net hatırlıyorum gene engelliler limite takılıyordu VE FİYATLAR ARTIYORDU....

Yani demem o ki bazı arkadaşlarımızın söylediği reel de olması gereken rakam DOĞRU ama fiyat artışları ve mevcut araçların durumuna bakarsak limitin en az 350 en yüksek 400 bin olması gibi bir tahminim var bu tahminimde enflasyona göre değil acı gerçeklere göre söylemek istedim görünen köy klavuz istemez.....

O sebeple şuan araç fiyatları UÇMUŞ DURUMDA Şuan bilmiyorum showroomları geziyormusunuz benim takip ettiğim 3 aracında fiaytı 30 bin ila 100 bin tl arasında zamlar var ve beğendiğim araç limiti 50 bin tl aştı....paket mevzusunu saymıyorum....

yapmamız gereken forumdonanımhaberden bir arkadaştan alıntılağım CİMER metnini burayada kopyalıyorum bu sene ben araç almam bu fiyatlar mümkün değil o sebeple 2021 e bari bir şeyler yapalım.

Cimer'e engelli araç limiti ile ilgili yazı yazdım. Metin aşağıda isteyen kopyalayıp gönderebilir yazıda değişiklikte yapabilir.

"Merhaba,
    sayın yetkili, bir engelli vatandaş olarak talebimi iletmek isterim. Engelli vatandaşlar için uygulamada bulunan araç alımlarında geçerli vergiler dahil 303.200 TL limit yapılan ötv zamları, kur artışı ve firmaların zamları ile artık düşük kalmakta ve yeterli gelmemektedir. Bir çok engelli vatandaş bu şekilde araçlarını alamamakta ve mağdur olmakta, ben de bunlardan birisiyim. Engelli araç alımlarının kötü niyetli kişiler tarafından kullanımını engellemek için getirilen limit artık bizlere ek bir engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Eskiden olduğu gibi sadece 1. derece yakınlara kadar alımı ve limitin en az 425.000-450.000 bin TL bandına çıkarılması veya limitin kaldırılması talebim olacaktır. Hayatımı kolaylaştırmak için yapılan ve bizlere yardım eden uygulamanın güncellemesi artık zaruri olduğunu düşünüyorum. Lütfen sesimizi duyun nacizane talebimize kulak vereceğinizi bekliyorum.
    Gereğini saygılarımla arz ederim."

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @tanerbudak
    O zaman sen 2022 yılını bekle bence

gelecek senenin rakamları çok yüksek gelmeyecek sanırım, aksi bi durum olmazsa tabi.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    aklıma çok cin fikirler geliyor aslında. bizim haber olmamız lazım. mesela engelli bir arkadaşımız engelli park yeri yüzünden sözlü bir saldırıya uğrasa. muhabbette ÖTV tartışması yaşansa. bunu da biri kameraya çekse whatsapp ihbar hatlarına gönderse

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@marto1

Geçen senede beklenen rakam geldi hocam, kasım yada ekim ayına göre bakılıp belirlenmişti, öyle oldu.
    Bi süpriz olmadı yani

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@marto1

https://legalbank.net/belge/enflasyo...nlari/3225950/

ekim-2019 da yeralan %22,58 sütunundaki oranlara bakın. nasıl neye göre hesaplanıyor ortada. ağustos-2020 itibari ile son 12 aylık ortalama %6,71. eylül ve ekim ayında enflasyon artmaz ise %6,50-7,50 arasında bir artışa maruz kalacağız maalesef. birşeyler yapmak lazım

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

@tanerbudak

Hocam öyle de cumhurbaşkanının bunu yükseltme yetkisi yok mu?

2018 de 200 bintl
    2019 247.400
    2020 de ise 303.200

iyi artmış ama bu sene bahsettiğiniz oranlar düşük ama reel de herşey bu oranların çok üstünde

buna ilave araç paketleri bazı modellerde 15 bin tl den başlıyor 60 bine kadar içi boş araç almakta ne derece mantıklı derdim hükümetin bunada el atması sınır koyuyor eyvallah ama içi boş araç..

bir de sizin geçmişte tüm yazışmalarınızı en başından nasıl mücadele verdiğinizi biliyorum okudum eksik olmayın..
    @Mami Junior
    Hocam enflasyon rakamları balon 2018 den buyana tüm forum yazışmalarını okudum hersene aynı muhabbet dönmüş bu senede aynı muhabbet dönmeye başlayacak bu seneki araç fiyatları fahiş ve çok yüksek acaba maliye bakanı ya da cumhurbaşkanı insiyatif kullanamaz mı ?
    sadece umut ediyorum napalım

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    08.10-2021
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

@tanerbudak

Ben bu park yüzünden İstanbul'da çok sıkıntı yaşıyorum. Bu yüzden hiç bir akraba ziyaretine gidemiyorum. Gece bir geliyorum ki, Belediye ve fen işlerine yaptırdığım kapımın önünde ki boyalı engelli amblemi olan park yerime araç çekmişler. 155'i arıyorum, resmini çekip WhatsApp'tan gönderin, ancak 180 TL park cezası yazarız diyorlar. Ertesi gün çeken kişiyi görüp neden buraya park ediyorsunuz görmüyor musunuz engelli park yeri dediğimde, napim başka yer yok diyor. O da biliyor ki bu engelli, bana bir şey yapamaz. Bende içimden Allah c.c. senide benim gibi engelli yapsın diye beddua ediyorum. O duyarsızlar, aynı şeyi yaşamadan anlamazlar.

Üye
    brkfrk66 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    44

ÖTV zammı ne kadar gelirse gelsin bizim için çok bir şey fark etmiyor anladığım kadarıyla, bizim için asıl sıkıntı olan sınırlı limit doğrumu anladım arkadaşlar

Üye
    cksahin Avatarı

Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV ye gelen zam araç fiyatlarını yükselttiği için, ÖTVsiz araç alımlarını direkt etkiliyor.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@marto1
    Balon yada değil, sonuçta referans olarak o rakamları alıyorlar
    CB insiyatif kullanabilir elbet ama bu zamanda yaparmı bilmiyorum.
    Birileri durumu direk iletirse, belki %7-%8 lik artışı %15 e çıkarır belki.
    Zaten bu şekilde gitmeyeceği kesin, bi kaç sene içinde bu düzenlemede değişir kanısındayım.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Cumhurbaşkanının oranı değil belirlenen tutarı %100 arttırma yetkisi var. mesela 325.000 TL olur ise 650.000 TL ye kadar çıkarmaya yetkisi var. bu kanun ilk çıktığında yanlış yorumlamıştık biz hatta. siteden bir arkadaşımız uyarmıştı. Cumhurbaşkanının bu yetkiyi kullanması için CİMER e yazalım işte.

https://www.haberturk.com/son-dakika...e-etti-2793221

haberi görünce birden heyecan yaptım. dün yazdım bugün uygulandı mı hemen diyecektim ama konu başkaymış

Üye
    cksahin Avatarı

Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş yıllarda
    2018 yıllık tüfe %20,30 ken, %23,7 artış yapılmış.
    2019 yıllık tüfe %11,84 ken, %22,5 artış yapılmış.
    Yani limit artışlarının açıklanan enflasyonla paralel gittiği pekte söylenemez. Bu yüzden açıklanacak yeni limitin enflasyon kadar olacağını düşünmek yanlış olabilir. Kafalarına göre ayarlıyorlar bence.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@cksahin TÜFE ye değil ÜFE ye bakacaksınız. ve aralık ayı değil ekim ayı ÜFE son 12 aylık ortalamasına bakacaksınız

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim şahsi fikrim bu sene ki artışlar geçmişle mukayese edilemiyecek seviyede bir ben size şöyle bir örnek vereyim Volvo xc 40 fiyatı 7 ay önce 340 bin tl yanlış hatırlamıyorsam momentum paket şuan 460 bin tl gene mercedes gla 200 başlangıç fiyat 298 bin iken şuan 519 bin tl

Keza jeep markada 50 ila 150 bin tl artış var pegeout 2008 gt line 238 bin tl iken 348 bin tl ye bunlar üfe tüfe bile paklamaz fahiş artış.

Benim derdim tartışmak ta değil de sizlerde farkındasınız çok değil ta 8 ay önce bu araçlar alınabiliyorken limit dahilinde missler gibi.

Derdimizi dile getirelim elimizden ne geliyorsa yapalım ben razıyım bu artışlar TR tarihinin en kötü sert artışı