TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dgnoztrk Avatarı

Son Giriş
    19.08-2020
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yukarda diğer arkadaşlarda yazdılar gerekli açıklamaları ek donanım olarak ayrı satın alıyorsun

Üye
    serhatbas Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

O zaman faturada araç için 303bin(189bin) yazılacak. Diğer eklemeler (20bin) için ayrı fatura yapılacak. Toplamda 209-210 olacak. Böyle ise sıkıntı yok.

Peki momentum'un üstüne hangi özellikleri ekliyorsunuz? Yoksa araç "Inscription" olarak mi geliyor?

Aracı almayı planlıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel bi sistemmiş bu farklı firmalar salakmı yapmıyor

Üye
    ernayvaz Avatarı

Gerçek Adı
    EREN
    Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hocam nasıl 210 bine jant ve body kit dahil miymiş??. 3 gun once konustum bende 235 bin dediler. bu işte bir iş var

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Ben volvoyu şikayet edicem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    mchi Avatarı

Son Giriş
    22.06-2020
    Saat
    22:23
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Arkadaslar xc40 in ozeti şu;

Aracin baz fiyati 289bin tl ki bu araç bu bazlıkta tr ye gelmiyor. Tr ye gelen en ucuz xc40 357bin tl
    Momentum paket, city pac 2,elektirikli bagaj, kör nokta, otonom surus, harman kardon, navigasyon, geri gorus kamerasi, deri elektirikli hafizali(hafiza sadece yolcu koltugu), ve 18inc jant ile geliyor.

Volvo bize iyilik ediyor ve 357k tl lik araçtan bazi ozellikleri eksilterek fiyati 303k tl ye cekerek 189k tl kusure alabilmemizi sağlıyor.

Eksilttiği özellikler; kör nokta, otonom sürüş, navigasyon, geri görüş kamerası ve malesef harman kardon ses sistemi bu sekilde araci 189k tl kusure verebiliyorlar.

Sonra biz bu şekilde yaptik ama hiç para kazanamıyoruz diyip. Navigasyon, otonom surus, geri görüş kamerası ve hatirlamadıgım bir ozelligi daha sonradan tr de ekleyip 189k+20k=209k tl ye satiyoruz kardesim isinize gelirse alin diyorlar. 4 yil garantide hediye bu paraya.

Ek olarak izmirdeki bayilere bu kâr da yetmemiş olacak ki biz 209k tl lik araca birde 19inc jant ve spor body kit ekliyip 235k tl ye verecegiz diye agiz birligi yapmislar.
    (Not: sadece 19inc jantin lastikleriyle beraber bayi cikis fiyati 17k kusur tl. 21 incin 19k kusur tl. Madem alicaksiniz 2k daha verin 21inc alin derim 18 - 19 arasi fark pek yok ama 21inc ben buradayim diyor.)

Ek not: Gidip kapora vermekten beni alikoyan tek sey ses sistemi. Harman kardon ekletemiyoruz malesef.
    Uzerindeki ses sistemi high performance diye geçiyor biri subwoofer olmak üzere 10 sürücülü 330w gücünde. Araci alalim sonradan harman ekletelim de mümkün degil okumadigim yerli yabanci forum kalmadı.
    Volvonun high performance isimli ses sistemi bir cok araca gore üst düzeymis volvonun genel olarak en baz ses sistemi bile diger araclardan cok daha iyiymis diye bir kani var. Kimileri harmana gerek yok bile demiş. Ama bana çok vasat geldi. Sese önem vermiyorsaniz high performance fazlasiyla yeterli.

O kadar araştırdım sizinlede paylaşmış olayım.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şuan 2016 opel astra kullanıyorum sesi mükemmel, kişiden kişiye değişir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    09.09-2020
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

@zoiree Merhaba eğer 520i ye bindim ağır diyorsanız başka arabayı hiç denemeyin diyebilirim ben 30 yıldır birsürü marka araca bindim şuan 2014 520i 170 hp bmw kullanıyorum bundan daha seri ve hızlı araç kullanmadım demekki yeterince kullanmamışsınız.xc40 volvo yu test ettim 520i nin yanından bile geçemez diyebilirim ama 5 yıl sonunda masraf çıkabilir öngörüsü ile değişmek istiyorum .Diğer markalardan premium olarak mercedes a serisi bmw 1 serisini alabiliyoruz onlara da baktım xc 40 daha mantıklı geldi inşallah pişman olmayız hayırlısı diyelim.

Üye
    Akus Avatarı

Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar alakasız olacak ama, engelli araçlarını engelliden alınacak vekaletle alıp satabiliyor muyuz?

Üye
    Waysee21 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2020
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende xc40 Diyarbakırda aldım 2010 bin tlye badi kıt ve 21 inç jant kendi isteğimle ekledim 236 bin tl oldu mayısta teslim edeceler. Full siyah renk aldım. Merak ettiğim konu şu volvo on call calışıyormu türkiyede?

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    79
    Verilen Beğeniler
    3

@serhatbas

Bu şekilde limiti yukarı çekmek mümkün değil. Faturayı ayrı da kesseler o donanımlar aracın mütemmim cüzüdür ve ayrı bir mal ve satış olarak kabul edilmezler. Faturayı kaça bölerseniz bölün fark etmez. Yasa ve maliyenin uygulaması çok net. Hatta maliye araca yapılan boya koruma vs yi dahi matraha dahil ediyor. Eğer tespit edilirse bayii ciddi yaptırımlarla karşılaşır ve büyük ihtimalle de bunun için engelliye rücu eder.

Zaten öyle olabilseydi limitin hiçbir anlamı kalmazdı. Zira faturayı istediğiniz kadar bölebilirdiniz.

Kısacası bu şekilde araç alımını hiç tavsiye etmiyorum ve o bayiiye de mali müşavirini değiştirmesini tavsiye ediyorum

Üye
    ernayvaz Avatarı

Gerçek Adı
    EREN
    Son Giriş
    12.05-2020
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

anlamadıgınız nokta aracın donanımı değil faturaya ek olanlar aracın aksesuarları... aracı aldıktan sonra istediğin yerde body kit ve jant taktıramaz mısın? volvo da onu yapıyor aracı allıyorsun ben aracıma güzel gorunsun diye body kit taktırmak ve jantlarımı değiştirmek istioyorum diyormuş gibi gösterip sende 235 bini kabul edip bunu onayladıgını gösterip aracı satın alıyorsun. Yasal olmayan bir durum söz konusu değil.

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    17

@Hüseyin İlik

Hüseyin Bey, arkadaşları bu konuda bir kaç sayfa önce uyarmıştım.
    Fakat konuda tartışılabilir bir hukuki durum var.
    Misal arabayı aldınız, engelliye uygun yapmak için tadilat yapıldı, projelendirildi, onaylatıldı ve ruhsata işletildi.
    Bu durum mütemmim cüzü bozmuyor.
    Aynı şekilde en düşük paket araba satın alındı, sonra başka bir firmadan parçalar satın alındı(21 inç jant, body kit vs), sonra başka bir firmayada toplatıldı, değiştirildi, gerekirse projelendirildi ve ruhsata işletildi. Bu durum mütemmim cüzü bozuyor mu?

Bozuyorsa nasıl bozuyor, farklı firmalar, farklı vergi levhaları, farklı işlemler uygulanıyor. Yani firmalara iş yapamazsın diye engellenemez, zaten gerekiyorsa da ruhsata da işletildi, yapılan değişiklikler.

Bozmuyorsa tüm arabalar bu işlem ile bir alt vergi diliminden alınabilir.

Çelişkiyi anlatabildim mi? Böyle paradoks çıkıyorsa bu vergilendirme sisteminde yanlış var demektir.
    Tabi devleti dava ederseniz, devlet kendini haklı bulur ve yaptığı yanlışı mahkemede aklar.

@melihbe
    opelin sesini bende beğeniyorum.

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    10.09-2020
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    17

@abukcuoglu

Evet 520i yeterince kullanmadım, tek test kullanımı yapabildim. Birde belirtmeyi unutmuşum kalkışta, hemen kalkmıyordu. Alışık olduğum araba kalkışı için pedalı köklemek zorunda kaldım. Sürerken belirgin problem yok. Zaten bmwlerin hakeret halinde sürerken karakteristik özellikleri hep aynı, motor hacmi fark etmeksizin aynı sürüş keyfi veriyor.
    Denediğim arabalar 520i kısa sürüş, 318i 2 gün kiraladım 1,5L motor ama gayet uyumlu, birde şu an kullandığım 320d bir senedir kullanıyorum.

Üye
    sulolak Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman kök
    Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ben engelli yakınıyım. Araç alıcaz ötv si en yüksek yani en ucuza gelecek araçlar hangileridir ??