TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    24.03-2020
    Saat
    01:55
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    112

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @StratoS @alanya tartıştığınız duruma nekadar katkısı olur bilmem ama BMW 3.20 olayını bizzat yaşamış biri olarak başımdan geçenleri ve bmw firmasının tutumunu anlatayım.
    Tesadüfen bu sitede yazışırken zannedersem,bi arkadaşın paylaşımıyla bmw 3.20 lerde bir kampanya olduğunu öğrendim.zaten bende o sıralar araba bakıyorum.malum arabamın 5. yılı doluyor yeni araba almayı düşünüyorum ,bu haberi alınca hemen heyecanlandım ve olmaz ama dedim bi konuşayım .borusan bmw yi aradım ,tesadüfen konuştuğum müşteri temsilcisi daha önceden yine araba bakarken tanıştığım temsilci çıktı ,bunun üzerine hemen eşimi çocukları alıp doğru borusan bmw ye gittik ,temsilci gerçekten böyle bir şeyin olduğunu ve kendilerininde hayretler içerisinde olduklarını ama bu olayın gerçek olduğun söyledi ve bana dediki aman abi sakın kaçırma bu fırsatı hemen kapora yatır senin arabanı ayırtalım. benimde araba alma hakkım mart başı gibi geleceğinden ( bu olay zannedersem ocak ayında oldu) nasıl yapıcaz dedim ,temsilcinin adı ardaydı. arda dediki abi sen bize 10 binlira kapora vericeksin biz senin arabanı ayırtıcaz ve eğer sana araç kalırsa (sayılı araç olduğunu düşünüyordu) biz birinci bayi olduğumuz için sana aracı alırız merak etme dedi.
    Tamam merak etmede 10 binlira para vericem ,benim için 10bin çok büyük rakam ya iptal olur kaporam yanarsa dedim içimden düşünürken,arda hemen araya girdi ( gerçi araya girmedi ben zaten içimden düşünüyordum ) abi sen hiç kaporanı merak etme herhangi bir olumsuzlukta anında kaporan yatar merak etme koskoca borusan firması hayatta böyle bişey yapmaz diğer ufak firmalara benzemez merak etme bize direk merkezden emir geldi zaten herhangi bi durumda paralar hemen müşteriye yatacak diye ,zaten almadığın bir şeyin parasını biz sizden nasıl alalımki dedi ve sadece kredi kartından 10 binlira çekip bana borusan firmasına bu paranın yatırıldığına dair bir kağıt imzalattı kesinlikle sözleşme değil birde pos makinasının çıktısını verdi hani slip diyoruzya onu verdi işte ,birde söz verdi neyse haftada üç gün devanlı arıyorum noldu noldu diye çıktımı bana falan .abi merak etme olacak ,yapıcaz ayarlıycaz biz birinci firmayız merak etme bak işte şu müşterime şu renk çıktyı bile onun işlemleriyle uğraşıyoz falandı fistandı derken o kabus gün geldi ,gerçi benim içimde gram alacağım hissiyatı yoktu kesinlikle inanmadım bu olaya, bmw kim biz kim diyordum hep. ( bu arada amma anlattım ha sanki film anlatıyorum buraya kadar okuduysanız helal olsun valla ) neyse sonunda arabanın olmıyacağını öğrendik günlerden ya perşembeydi yada cuma tam hatırlayamıyorum ,cumaydı cuma çünkü araya hafta sonu girdi baya iş uzamıştı pazartesi günü olmıyacağı kesinleşince ya salı günü yada çarşamba günü benim parayı hemen yatırdılar. olay bu ,bilmiyorum bu hikayeden ne çıkardınız ,umarım bi yararı olmuştur yada ben boşunamı anlattım bilemedim

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

Dostum sagolasın.sıgorta degerı ıle ılan sıtelerındekı baz fıyatlar arasında fark var adamlar hasar kayıtlı araclara ve km olarak yuksek araclara bıle bı dunya para ıstemısler vay be..

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @alanya

Sözlerinize dikkat edin. Ben hala sizli konuşuarken "Sen" e geçmeyin. Adabı sözde biliyordunuz...

Burada haklı haksız diye birşey yok. Siz "KESİN!" ifadelerinizle zaten rezil oldunuz. Fark ödenir, limit aşarsa kapora yanar diyerek sanki herkese bunlar uygulanır yazılarınızla zaten rezil oldunuz. Çünkü en büyük örneği ben kur farkı ödemedim diyerek verdim ve söyledikleriniz zaten çöp oldu.

Bu arada ben Aile Avukatımızla konuştum. Özellikle knout sektöründe bu konuda çok dava sonuçlandığını ve en son davada çıkan kararla, kapora olarak alınan bedellerin tüketici haksız olarak vaz gçese bile geri ödenmek zorunda olduğunu, firma zarara uğradıysa sonradan dava açabileceğini söyledi. Ki bu olayda müşterinin haksız olduğu bir konu yok.

@Mehmetyilmaz

Abi boşa yormuşsun güzel ellerini. Kesin şimdi çıkar çok bilmiş beyfendi, sözleşme yapmamışsınız zaten ödemeliler der. Yani mutlaka bir kılıf bulur

@ugir

Hızlı satılmaasını istiyorsan ilanların ortalamasını alarak bir fiyat belirleyebilirsin. En iyi yöntem budur. Kndi aracına birebir benzeyen ve km hemen hemen aynı olan araçları seç mutlaka.

Bu arada 2. el bakarken tek siteye bağlı kalma başka siteye de bak

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

@StratoS

bu arada bence hoş olmayan ikli tartışmalardan ziyade daha yapıcı olsak arkadaşlar sonuçta bizler zaten az azınlıktayız.hepimiz birbirimize destek olmalıyız.kapatın gitsin.

ben stratosun burada bır cok konuda destek ve yardımcı oldugunu dusunuyorum.hemen hemen her soruyu cevaplıyor sagolsun bedava bılgı yanlıs bıldgı noktada yardımcı olamam dedıgını gordum.
    O nedenle bosuna tartısmak yerıne yapıcı olalım bırbırımıze karsı her bılgı bızım ıcın faydalı ve avantajlıdır.

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bayıler çokta savunulacak insanlar değil engelli olsan bile daha çok para kazanma peşindeler bayilerin avukatlığını yapacak enson kişi biz olmalıyız yani

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

@StratoS

Paçanızdan rezillik akıyor ama farkında değilsiniz beyfendi, gidip haksız olduğunuz yerde ben engelleyim diyip ağlayıp zırlayıp bayinin sizden alma hakkı olduğu parayı ödememişsiniz, adamlar vicdanlıymış sevaba girelim diye sana bir iyilik yapmış, gerçi sağda solda adamları nasıl enayi yerine koyduğunu anlattığını görseler aynı jesti yapacaklarını sanmıyorum.

Bi cacık bildiğin yok aynı şeyi copy-paste anlatıp duruyorsun.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.005
    Verilen Beğeniler
    680

@alanya @StratoS arkadaşlar... meseleyi lütfen kişiselleştirmeden ve birbirimizi kırmadan devam edelim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@hozgul

Yukarıdaki yazıya cevap hakkı doğduğu için son kez ilgili kişiye cevap veriyorum...

@alanya

1- Dediğim gibi rezil olan sizsiniz. (Uyarıdan sonra yazınızı silip, size dönmeniz güzel. Sizin için hayat böyle işte hep söylediğinizi siler, sonra geri alırsınız.)
    2-Ben ağlamam, kendiniz ile karıştırmayın, iftira da atmayın.
    3-Enayi durumuna düşen kur farkını ödeyen ve çok bilen avukata para kaptıran sizsiniz.

İnsanlara her türlü iftirayı atabilirsiniz. Tüm günahlara girebilirsiniz. Kendinizi rezil edebilirsiniz. Kendi iç kötülüğünüzü karşınızdakinde de görebilirsiniz. Sonuç olarak ben tüm iftiralarınız ve kötü düşünceleriniz sizi bulsun diyip Allah yukarıda diyorum...

Başkada sözüm yok size. (Bu arada copy/paste yaptığım için kasko başlığını okuyup, çıkarımda bulunmuşsunuz. Önerim, bilgisine güvenmediğiniz insanları okumayın ya da okuyorsanız atıp, tutmayın.)

@ugir

Bana niye yazıyorsun ki? Beyfendi saçmalıyor. Kendini Hukukçu yapıyor, atıp tutuyor. Böyle insanların yalanlarına tepki göstermezsek bu forum bilmeyen insanların kandırıldığı doğru bilginin olmadığı saçma bir platforma dönüşür. Bu seferde engelli arkadaşım madur olur. Bu kandıran insanlar mercedeslerine binerken, kandırılan arkadaşım ağladığı ile kalır...

@fantastik

Bayi savunduğumuz yok ki. Hukuk var diyoruz. Ödediğiniz kaporayı bayiden geri alırsınız diyorum. Aksine engelli arkadaşları savunuyorum ama gördüğüm kadarıyla beyhude bir caba içindeyim...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

@StratoS

yok arkadaş ben genel olarak soyledım sana degıl lafım.en guzelı bırbırınızı gormezden gelın

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

@StratoS

Birincisi ben yazdıklarımdan bir şey silmedim, forum moderatörleri bir şey sildiyse haberim yok.

Evlat sen televizyonda teletubies izlerken biz burada engellli haklarını savunuyorduk bu foruma bile benden neredeyse 10 yıl sonra gelmişsin, kim bilir hangi konularımın altına ne cevaplar yazmışsındır da dikkate alınmadığın için cevap alamamışsın.

Her mesajında kendinle çelişiyorsun adamın hakkı var diyor diyorsun sonra çıkıp hukuki olarak alamaz diyorsun.

Engelli hakları savunuyorum diye tribünlere oynama hiç, zaten engelilerin haksız oldukları noktada engellerini kullanmaları bizi birçok alanda zor duruma düşürüyor, en tabi haklarımızı bile ararken ters köşe oluyoruz.

Ben enayi değilim, altına imza attığım evrakın sorumluluğunu yerine getirecek kadar dürüst ve maddi imkanı olan birisiyim senin gibi bayi bayi gezip mağdur edebiyatı yapmıyorum. Avukat avukat diye dileniyordun forumda bak onlar bile tenezzül edip sana cevap vermedi.

Üye
    Caglarinho Avatarı

Son Giriş
    12.03-2020
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Audi A3 Sedan tercihim oldu..
    5 yıldır Audi A1 kullanıcı olarak markamdan vazgeçmedim Q2 ve A3 arasında gittim geldim.. Q2'nin 1.6 TDI olanı ben karar aşamasındayken tükendi, A3 Sedan'ın da spor olanı tükendi artık design line seçtim inşallah bi kaç güne kavuşacağım

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@Caglarinho

Hayırlısı olsun, kazasız belasız.

Üye
    arslan01 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    10.02-2020
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

@Caglarinho

öncelikle hayırlı olsun
    kaç tl ye aldınız aracı hangi bayiden söyleyebilir misiniz
    audi a3 leri ötv indirimli alabiliyor muyuz

Üye
    Caglarinho Avatarı

Son Giriş
    12.03-2020
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS
    Allah razı olsun çok sağol..

@arslan01
    Ankara Çankaya Doğuş Oto'dan aldım 155.000 TL'ye.
    Evet vergi indirimli oluyor.

Üye
    Kerim47 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2019
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Caglarinho

Audi a4 benzinli girmiyormuydu?