TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ugir

183.800 liste fiyatlı araç %50 ÖTV ile, 124.000 TL ye gelir.

203.000 liste fiyatlı araç da %50 ÖTV ile, 135.000 TL ye gelir.

Alacağın indirimlerle Beniznli araç 120.000 TL civarına, Hybrid araçta 130.000 TL civarına gelir diye düşünüyorum.

Üye
    mehmet_metu Avatarı

Son Giriş
    02.03-2020
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    annem rahatsız olduğu için araba ve diğer işlemler için onu yormak istemiyorum. noterden vekalet çıkartırken neye dikkat etmemiz gerekiyor? arabayı alacağım bayiden bir miktar kredi kullanmamda gerekiyor. vekalete bunu ekletmek gerekiyor mu?

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

@StratoS
    A serisi sahibi ve Mercedes Türkiye’nin rezil hizmet politikasını bizzat test etmiş birisi olarak yazıyorum, bayi sizin engelli olmanız yada olmamanız bizi ilgilendirmez bir araç sipariş ediyorsunuz ve almazsanız biz buna paramızı bağlıyoruz, zarar edebiliriz gerekçesi ile kaporayı yakabilir, kısaca tamamen vicdanına kalmış bir konu.

A serisi kullandığınız İçin biliyorsunuzdur Mercedes şaşırtıcı derecede boş araba getiriyor, işimizi görecek bir kaç teknolojik opsiyon ekleyince fiyat hemen 40-50 bin artıyor.

2014 yalında sipariş ettiğim ve 4 ay sonra teslim aldığım araçta bile 37.000 TL opsiyon almıştım, sene 2019 aynı arabayı alamıyorum bile

@metin13
    Suistimal edenler Engelliler değil, engelli yakınları; ben hep bu düzenlemeden aracını kendisi kullanan engellilerin muaf tutulmasını savundum, zira başka birinin şöförlüğünde arabaya binen bir engelli için (ki pek olmuyor o iş hepimiz biliyoruz) arabanın modeli çok da önemli değil 100 binlik bir araba bile işini görecektir....

Bizi bu noktaya engelli yakınları getirdi, örneğin engellinin kendisi başka kentte araba başka kentte... hani bunu engelliyi taşımak, ona yardımcı olmak İçin almıştınız.... cevap yok, çünkü tam olarak böyle yüzlerce suistimal var.

Sonuç olarak kurunun yanında yaş da yandı, olan bize oldu, engelimize göre istediğimiz marka model araç alamaz hale geldik...

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@alanya

Yaşadıklarımızı anlatmaya yani subjektif yorumlara girmeyelim bence.Hukuki olarak eğer kur artışı kaynaklı limit aşımına gitti ve siz aracı alamaz duruma gelirseniz paranız iade edilir. İstediği kadar size kötü davransınlar...

Bu arada benim aldığım dönemde kur yükselmişti. Ve bana fiyat artışını yansıtmadılar. Yani herkes farklı şeyler yaşayabiliyor, önemli olan mevzuattır.

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    06.02-2020
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

@StratoS

Merhaba

bu bantlardaki hybrid araçlar için ötv oranı nedir ?

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @alanya

Yani siz diyorsunuz ki %90 engeli olan kişiler zaten yaşamıyor, onları kamyonetle bile taşısanız işleri görülür...

Üye
    metin13 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2020
    Saat
    05:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

@alanya

Yanlış, çok yanlış, makam araçlarında suistimal yok mu, burada niye sınır yok, engelli 200.000 TL lik araca binsin en fazla, ama makam araçlarını kullananlar istediği markaya binsin, öyle olmaz, Devlet önce kendi örnek olacak vatandaşa.

248.000 TL olunca suistimal, 247.000 TL olunca suistimal olmuyor mu ?

Kaldı ki neyin suistimali, engelli yakını olsa da aracın parasını ödüyor, Devlete yükü yok, aksine makam araçları bütçeden ödeniyor, bırak, isteyen istediği araca binsin, ya da suistimal var diyorsan engelli yakınına hiçbir hak verme, suistimal diye La Fountain masalları ile uyutuyorlar, siz de inanıyorsunuz, olan budur.

Engelliye 100.000 TL lik araç fazla fazla yeter son olarak, yap sınırı 100.000, neden yapmıyorsunuz, bu düzenleme neresinden tutsam elimde kalıyor. Son olarak 247.000 TL'yi geçen her makam aracı benim gözümde haramdır, haram maldır, binilmemesi gerekir, engelli binmiyorsa Cumhurbaşkanı, Bakanlar ve güvenlik nedeniyle kullanılan birkaç araç hariç hiç kimse binmemeli daha fazlasına.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    107

@alanya söylemleriniz çok yanlış! bir engelli kaderdaşına empati yapamıyorsa kimseden yapmasını beklemeyelim! çocuk felci olan siz, ağır engelli olup sandalyeye, arabaya, yatağa transferinde çuval gibi sırtlanan veya tutulan engellinin halini bilmezsiniz tabiki!! dediklerinizin şu yönü doğru, adam köydeki ninesinin raporuyla aracı alıp şehirde kendine şahsına kullanıyor bu suistimaldir kabul ama - ''zira başka birinin şöförlüğünde arabaya binen bir engelli için (ki pek olmuyor o iş hepimiz biliyoruz) arabanın modeli çok da önemli değil 100 binlik bir araba bile işini görecektir..'' demeniz yanlıştır! çevrenizde illaki vardır ağır engelli birisi madem size kolay ve gereksiz geliyor, o kişiyle bir gün geçirin 40 yaşınızdan sonra yeni bir şey öğrenin!

Üye
    Cydm60 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Merhaba,

%31 Engelli raporu ile bu haktan faydalanabiliyor muyum?

Teşekkürler.

Üye
    metin13 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

@jonjon

100 binlik bir transit, Ducato çok rahat işgörür, bir sürü örnek koyarım, 100.000 TL lik sınır fazla fazla yeter.

Makam araçlarındaki suistimali niye kimse gündeme getirip sınır getirmiyor, en çok oraya takılıyorum, kaldı ki makam araçları bütçeden, vatandaşın cebinden ödeniyor, engelli muafiyeti ile araç alan sadece ÖTV ödemiyor, arabanın parasını ödüyor, Devlete bir yükü yok ÖTV ödememekten başka.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    107

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @metin13 peki ben ayda evden 1-2 kez çıkan birisi olarak dışarı çıktığımda neden konforlu, lüks, premium ve keyifli aracıma binmek yerine, kargo yüklenir gibi veya servis aracı gibi olan araçlarla yolculuk etmek zorundayım? sırf halkımdan bazı kesimin bize bunu layık ve hak görmediği için mi? geçin bunları az empati yapmayı bilin! suistimallere karşıyız hep birlikte lakin kendine hak gördüğünüzü sırf ağır engelliyiz ve başkasına bağımlıyız diye bize hak ve layık görmezseniz orada bi durun deriz!

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

@daimon
    Engelliler veya yakınları kamyonet alamıyor, durumu dramatize etmeye gerek yok, başkasının şöförlüğünde arabaya binen engelli için bence hepsi aynıdır.

@metin13
    Araç saltanatı en büyük suistimaldir lakin onlar büyük suistimal yapıyor diye daha küçük suistimali görmezden gelmeyecek değiliz. Engelli yakınlarına 100 binlik araç yeter de artar.

@jonjon
    100 binlik arabanın arka koltuğunda sürünüyorum ama 300 binlik arabanın arka koltuğunda iyileşirim diye mi düşünüyorsun?

Araç dediğin şey seni bir yerden bir yere götürür, seni tedavi etmez, eğer sen kullanacaksan ihtiyacın olanın en iyisini al, ama arka koltukta oturacaksan evet; 100 binlik araba yeter de artar.

@StratoS
    Hukuki olarak bayi haklıdır, kur artışı bayiyi ilgilendirmez, zira siz bu duruma ilişkin sözleşme imzalıyorsunuz. Benden kur farkı aldılar, avukatımla görüştüm, bayi haklı demişti.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    107

@alanya iyileşmek? o yazıdan bunu mu anladın? ben kullanırken insanım keyfim, ihtiyacım, zevkim var ama arka koltukta, yan koltukta veya bagajda bunların hiç birine hakkım yok! bravo ...

Üye
    metin13 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

İşte tam olarak bunu söylüyorum, isteyen istediği araca binsin, 247.000 TL nin mantığı nedir, hiçbir mantığı yok,tek mantığı engelli lüks araca binmesin, başka da mantığı yok, madem öyle, yap 100.000 TL, onu da yapmıyor, suistimal diye bir şey ortaya atıyorlar, makam araçlarındaki suistimal ne olacak diyoruz, ses yok, kısacası duzenlemenin neresinden tutsam elimde kalıyor, yazdıklarımı dikkatli okuyun, tekrar okuyun.
    Makam araçlarında niye sinir yok diyoruz, Devekuşu sessizliği var, engelli binmesin, vatandaş binmesin, ben istediğim markaya bineyim, olmaz, siz de binmemelisiniz, Devlet önce kendi örnek olur.

Suistimal olması için engelli aracını Devlet ödemesi lazım, engelli aracın parasını ödüyor, Devlete hiçbir yükü yok, makam araçları ise bütçeden ödeniyor, halkın cebinden çıkıyor, buraya yoğunlaşıp Meclise dilekçe vermenizi tavsiye ederim. Dilekçe veririm derseniz, size bu akşam bir örneğini yazar, özelden gönderirim.Yok, vermem derseniz gelip burada engelli suistimali diye yazmaya hakkınız yok.
    Evet, sinir 100.000 olsun madem, destekliyorum sonuna kadar, suistimali tamamen kaldırır.247.000 TL lik araçta da suistimal oluyor varsa eğer, suistimalin azı çoğu olmaz, Passat alınca suistimal etmiyorum, BMW alacam suistimal ediyorum olmaz.
    Suistimal olması istenmiyorsa ölçü Fiat Egeanin baz fiyatıdır, sınırı bu rakam yaparsınız, olur biter.

Bu forumun mesaj birleştirme huyundan bu foruma da gıcık olmaya başladım, bu ne kardeşim, saçma sapan bir forum anlayışıniz var, banlayin beni, siz de rahatlayın, ben de.

Üye
    ernayvaz Avatarı

Gerçek Adı
    EREN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beyler tiguan allspace mı mercedes a sedan amg mi cok önemli ? 2 arada bir derede kaldım ?? mantıklı olan hangısı