TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @halil385

Evet, benim engelliliğim ile ilgili hiçbir şey karşılamıyor sizin gibi. Umutsuzluğa kapılmayalım...

Üye
    ousenmez Avatarı

Gerçek Adı
    ousenmez
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @StratoS

hocam senin konu hakkında bilgin var mı bilmiyorumda, belki vardır.Şu skoda karoq suv de 1.0 benzinli dsg modeli türkiye ye hala geliyor mu yoksa artık sipariş almıyorlar mı.Ben de daha konuşamadımda tel de çok baştan sağma cevaplar veriyorlar.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ousenmez

Selam,

Birebir bilgim yok. Ama fiyat listesinde yer alıyor. Satmasalar fiyat listesinde olmazdı. Bayi elinde yok diye, getirmiyoruz 1.5 alın vb. diyebilir. Tek bir bayiden fiyat almayın.

Üye
    Tanju39 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2019
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam iyi günler, benim kayınbiraderim %69 engelli, raporu 2007 yılında süresiz olarak verilmiş ve devletten yardım alıyor. Ben onun üzerinden araba almak için raporu yeniletmek istiyorum fakat yeniletelim derken ya oran düşer aldığı yardım giderse diye korkuyorum. Bir kaç kişiyle konuştum o yıl ki oranlar şimdi daha çoğaldı dedi yani aynı engele daha yüksek oran veriyorlarmış bu doğrumudur? Bir de aracı ben kullanabilir miyim? Eşimin kardeşi oluyor kendisi.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Selamlar,

Destek olmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki başlığa desteklerini belirtebilir mi?

2020 Engelli Araç ÖTV Sınırının Arttırılmasıl

Üye
    ousenmez Avatarı

Gerçek Adı
    ousenmez
    Son Giriş
    15.09-2020
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    28

Buradaki arkadaşlara sormak isterim ekim sonunda on kik aylık ortalamalara göre ydo belirleniyor.Yani kasım sonrası az çok 1 ocak için faturalı sipariş geçebiliriz gibi. Ocakta piyasada olaganüstü bir sey olurda mesela siparişteki aracın satıs fiyatı limiti aşarsa da kaporamız vs yanar. Bu kaporalar genelde kac lira oluyor piyasa teamüllü nedir?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ousenmez

Firma ile sözleşme yapıyorsunuz. Yani ben kaparo gönderdim, ayır gibi bir şey yok. Her şey elbette resmi oluyor. Eğer bahsettiğiniz olağan üstü durumlar olursa paranız iade ediliyor.

Örneğin BMW 5 serisinde olmuştu. Vergi Dairesi araçların satışına izin vermedi. Distribütör para iadesi yaptı ama herkes, ben aracımı değerinin altında acilen sattım, diyip sıkıntı yaşamıştı.

Siz zaten araç baktığınız için yani olağan üstü satış yapmayıp, beklediğiniz için maddi anlamda bir sıkıntı olmaz.

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba
    Eski aracımın 5 yılı dolması sebebiyle satıp yeni bi araç almayı düşünüyorum. Ehliyetimi henüz yenilemedim, yeni ehliyetlerde galiba aparat kodları vs yazıyor. Araç alırken eski ehliyetimle işlem yapabilirmiyim yoksa ehliyetin güncellenmesi zorunlu mu?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    119

@bfb_91 yeni ehliyet ile başvurman gerekiyor eski ehliyetin geçerliliği olsada vergi dairesi eski ehliyeti kabul etmiyor

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Mehmetyilmaz

Abi mevzuat gereği vergi dairesi kabul ediyor. Ama özel tertibat proje onayını veren TSE kabul etmiyor diyelim. Ne fark var dersen, otomatik vites özel tertibat sayılan sürücüler H sınıfı ehliyetleri ile 2020 sonuna kadar araç alabiliyor. Ama özel tertibat yapılacak olan araçlar TSE onayına gittiği için onlarda yeni ehliyet isteniyor. Böyle ince bir ayrım var.

---------------------------------------------------------------------

Bu arada ben bir otomobil haberi vermek istiyorum. Yeni Hyundai İ10 tanıtılmış. En uygun fiyata satılan 0 araç olması sebebiyle incelediğim bir modeldi.

Yeni modelin tasarımını daha çok beğendim diyebilirim.

Resimler:

Haber:

Yeni i10 uzun zamandır hazırlanıyordu ve son aylarda birkaç prototip görüntülenmişti. Avrupa'da geliştirilip üretilen model bir dizi kapsamlı iç ve dış modifikasyondan geçirildi.

Yeni i10'un dinamik görüntüsü ilk bakışta herkesi etkiliyor. Hyundai tasarımcıları çatıyı 20 mm indirdi ve otomobili 20 mm kadar genişletti, böylece küçük hatchback daha hoş bir şekil kazandı. Ek olarak, model yeni tasarlanmış isteğe bağlı 16 inç alaşım jantlar kullanıyor.

Ön tarafta yuvarlak LED gündüz farlarının bulunduğu geniş bir ön panjur görülüyor. Yan kısımlar oldukça kaslı ve ön fasyaya mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Dikkat çeken noktalar arasında, X şeklindeki C sütunları ve kontrast kanat aynaları da bulunuyor. Model on farklı renk seçeneğiyle sunulacak; Ejderha Kırmızısı, Pirinç, Aqua Turkuaz, Hayalet Siyahı, Kutup Beyazı, Yıldız Tozu, Şık Gümüş, Şampiyon Mavisi, Domates Kırmızısı ve Kayrak Taşı Mavisi. Müşteriler ayrıca, kontrast için Siyah veya Kırmızı renkte boyanmış bir tavan tercih edebilecek.

Kabinde genç görünüm devam ediyor. Üç kollu basit bir direksiyon simidi ve Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8.0 inç renkli bir dokunmatik ekran var. Hyundai ayrıca konsol ve kapı panellerinde ilginç bir 3D 'bal peteği' tasarımı yaratmış. Yeni i10 dört veya beş kişilik iki versiyonla sunulacak.

Tamamen yeni i10'da bulunan temel güvenlik özellikleri arasında İleri Çarpışma Önleme Yardımı, Uzun Far Yardımı, Şerit Koruma Yardım Sistemi, Sürücü Dikkat Uyarısı ve Hyundai'nin SmartSense aktif güvenlik paketinden Akıllı Hız Sınırı Uyarısı yer alıyor.

İlk etapta iki adet motor seçeneği piyasaya sunulacak. Bunlardan ilki, 66 hp güç çıkışı ve 96 Nm tork sunan 1.0 litrelik MPi üç silindirli motor. İkinci seçenek ise 82 hp güç çıkışı ve 118 Nm tork ile daha büyük 1,2 litre MPi dört silindirli motor. Her iki motor da beş ileri manuel şanzıman veya beş ileri otomatik otomatik şanzımanla eşleştirilebiliyor.

Kaynak: Ototeknikveri

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    119

@StratoS güzel kardeşim bilgilerin ve fikirlerin çok faydalı ve bundan yararlanabliyorum en azından ben öyle düşünüyorum ,ama bazen bazı konularda fazla iddacısın gibi geldi bana .

sen ehliyeti nezaman değiştidin bilmiyorum ama ben mart ayında arabamı almadan hemen önce yani oda 2019 şubat sonuna denk geldi özellikle kendim sordum vergi dairesine (bizim ötv ile alakalı vergi dairesi ümraniye vergi dairesi ) kesinlikle eski ehliyetleri kabul etmediklerini yeni olan üzerinde kodların olduğu ehliyetleri kabul ettiklrini söylediler ,malesef alamıyoruz ehliyeti değiştirmeden ben sol ayak polio sekeliyim sadece otomatik vites kullanıyorum aparat yok ama kabul etmiyor adam işte . ( bu konuştuğum memur düzenliyor ve kabul ediyordu evrakları direk birinci ele gittim yani müdürden önceki adam ) kaldıki başımdan da geçmiş olay var .

halada bu yazdığımın üzeerine yine yok abi memur yanlış biliyor yada sen yanlış anlamışsın gibi bişeyler dersen pes artık derim sana
    ve bu yazdığım kesinlikle sadece bana değil başak arkadaşlarada yapıldı hatta bu forumdada bir çok arkadaş ehliyetini yenilemek zorunda kaldı bunlarda sadece otomatik vites kullananlardı .yeni araba almak eski ehliyetlerin geçerliliğinin devam ettiğini biliyoruz onlarda biliyor ama kabul etmiyorlar işte. tıpkı elimizde geçerli sağlık kurulu raporu olmasına rağmen hastanelerin bu raporları sırf işgüzarlıktan dolayı engelli veri bankasına geçirmek istememeleri gibi zamanında otomatik vitesin aparat yerine geçmesi gerektiğini anlatıp falanca kişilerin anlamaması gibi vs vs . Belki İzmirde kabul edşyorlardır ama İstanbulda etmiyorlar
    Konu Mehmetyilmaz tarafından değiştirilmiştir (11.09-2019 Saat 12:49 ).

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Mehmetyilmaz

Abi ben okumadan bilmeden hiçbir konuda iddalaşmam. Yasal olarak alınabiliyor. İzmir'de alan arkadaşları da biliyorum. Ama farklı bölgelerde verilmiyorsa, birşey diyemem. Sonuçta kararları Vergi Dairesi veriyor.

Bu konuda mücadele veren bir arkadaşımız vardı ve mevcut H ehliyti ile aracını almıştı. Ancak farklı bir bilgisayarda olduğumdan başlığı bulamadım.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    119

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @StratoS bende biliyorum yasal olarak almamız gerektiğini hatta bende senle hem fikirim. ama unuttuğun bişey var bizim ülkemizde yasalar heleki engelli yasaları bırak şehirler arası değişmeyi memurdan memura bile değişiyor ben bunu anlatmaya çalışıyorum ,başımdan birebir geçti diyorum, sana hangi vergi dairesi olduğunu dahi veriyorum hatta burada bende değiştirmeden önce başka arkadaşlardan öğrenmiştim ve bende senin gibi olurmu öyle şey daha ehliyetimin zamanı var deyip itiraz etmiştim ama önce araç bayilerinden ret cevabı aldım araç bayilerindeki temsilcilere hiç bir zaman güvenmem bu arada ,gittim birde kendim memurla yüz yüze konuştum kabul etmiyoruz dedi adam . daha nediyim ben, Ümraniye vergi dairesinden işini halledicek arkadaşlara eski ehliyetinizle araç almaya başvurun kabul ediyorlarmı diyeyim. olmuyor işte adam kabul etmiyor ,ve ben senin dediğin o mesajı hatırlıyorum eski ehliyetle alan kişiyi sadece o değldiki daha bikaç arkadaş vardı eski ehliyetle alan ,ama işte yine yine tekrar söylüyorum bizde kanunlar şehirlerarasını geçti memurlar arası oldu artık. örnekte verdim sana ,hatta şuanda olmakta . belgeli ankaradan onaylı sağlık raporumu hatta hastanenin kendisinin verdiği sağlık raporunu yine kendi hastanesi kabul etmiyor işlemiyor engelli veri sistemine ,işin komik tarafı kanunda açık açık belitrmiş yeni belgeye göre eski belgeleri işleyip sisteme geçireceksin diyor ,ama hastanedeki memur yok ben yapamıyorum diyor yeniden sağlık raporu çıkaracaksın diyor. başka hastanenin memuru bunu yapabilirken bir başka hastanenein hatta bazan aynı hastanenın memuru yapamıyor.
    ben bunu anlatmak istiyorum kanunlar ve kurallar bizde bi türlü işlemiyor ,he eğer çok boş vaktin varsa ve uğraşıcam deyip mahkemeye verirsen kazanırsın belki.
    umarım nedemek istediğimi anlatabilmişimdir.
    Tekrar diyorum kesinlikle ve kesinlikle istanbulda yeni araba alacak arkadaşlar eski ehliyetle başvurmasın ,zaten araba firmalarıda kabul etmiyor artı vergi dairesi kabul etmiyor.

Üye
    İhb Avatarı

Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar yeni passatlar şuan 150 bin TL. ydo dan sonra yine 150 bin TL ye daha iyi araç alabilir miyim? Ya da beklemek gereksiz mi?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @İhb

Bakın YDO artışı sınır üstünde olan araçları almak isteyenler içindir. Ama sizin seçtiğiniz araç şuan alınabiliyorsa, beklemenizin anlamı yok. Çünkü kur kaynaklı her ay zam gelebiliyor. Bu sefer daha fazla öneme yaparsınız.