TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arminrosan Avatarı

Son Giriş
    09.02-2018
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar
    Yardımcı olabilmek adına yaşadığım süreci paylaşmak istiyorum.

Bu yılın başında yeni aldığım B sınıfı Ehliyetim vardı ve gerçekten normal araç kullanırken zorlanıyordum 2014 yılında almış olduğum % 40 engelli raporum vardı sol bacak polio sekeli.

İlk iş olarak Aile hekimine gittim orası Ortapodi doktoruna sevk etti ortopedi doktoru ise İl Sağlık Kurulunun Heyetine sevk etti velhasıl heyete girdim doktorlar muayene etti ve 10.02 ile 78 kodunu yazdılar.

Sonrasında ehliyet için gereken evrakların hepsini hazırladım yeni ehliyet değişimi olduğu için yaklaşık 140 TL gibi bir ücret yatırdıktan sonra randevu alıp emniyete gittim ve raporumu ehliyetime işletmek istediğimi bildirdim ve yeni ehliyetim bir hafta içerisinde elime ulaştı.

Yeni aldığım ehliyet ve 2014 yılına ait heyet raporum ile araç bayine gittim heyet raporumda Otomatik Vites ve Araç Kullanımı ile ilgili HİÇ BİR İBARE YOKTUR.
    Sadece sol bacağımda polio olduğunu belirtmekte rapor. Sonrasında araç bayiisi bir personeli ile maliyeye gittik maliye raporu ve hastayı bizzat görmek istiyor. Gördükten sonra olumlu olduğuna dair bir bir not yazıp kaşeledi maliyede ki şef.

Sonrasında araç sipariş edildi ve alınıldı.

Yazıyı paylaşmamdaki asıl amaç yeni çıkan bir ehliyete sahip olmuş olmam ve heyet raporumdaki ibarelerin önemsiz olması tekrar heyete girme gereğinin kalmaması. Umarım Yardımcı olabilmişimdir

Üye
    Ndr Avatarı

Son Giriş
    31.08-2020
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Maliyede doktor şef mi çalıştırıyorlar acaba? Şaka gibi bir memlekette yaşıyoruz. Koskoca heyet raporunu Maliye Şefi onaylıyor hastalığın doğru olup olmadığına bir bakışta karar verebiliyor!...

Üye
    gkc2017 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2018
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hangi il burası? Biz mersinde ve nevşehirde çok uğraştık çünkü ve alamadık. benim ehliyetim de aynı sizinki gibi ama olmaz dediler ve olmadı