TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @yukcells

aza kanaat emyene çoğu bulamaz misali benim ki. burda tahminler düşük mecliste yükek tabi. bu süreçte ne kadar çok baskı yaparsak o kadar fazla hak kaybına uğrarız. maddenin tümden çekilmesi tek talebizim olsun bu süreçte.

Üye
    fatih1980 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    26.07-2018
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    81

@yukcells

bana dıyorsun ama senın agzından cıkana bak ılk sen ben bır sey den kıvırdıgım fılan yok ben kımlerın ne oldugunu cok cok ıyı bılıyorum ayırca ısımde vermedım bırtek sen ustune alındın bu olayı neden alındıysan demek kı bır sey oldukı alındın anlasılan

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    resim nasıl ekleniyor ya. işyerinde günün söz bölümünde çok güzel bir söz var. 'İNSANOĞLU, UMUTSUZLUKTAN UMUT YARATANDIR.!

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

Taner Bey Mustafa Elitaş'tan size geri dönüş olmadı mı hiç? ^^

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    83
    Verilen Beğeniler
    39

Zaten Değerlendirdiniz! 5
    @tanerbudak
    Yüreğine ve emeğine sağlık kardeşim...

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Süreyya Bey'e yazdım okudu lakin bir cevap yazmadı.

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

@senugu

Bende yazdım okudu fakat cevap yok

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Eski 24.Milletvekili Rıfat bey'e konuyu ilettim.Naci AĞBAL'ın numarasını istedim vermem dedi.İleteceğiniz birşey varsa yarın Ankara'da grup toplantısın da bulunacağım dedi.Durumu anlattım yazdım.Daha sonrasında bizlerde bilgi verirseniz sevinirim yazdım.En azından hala umudumuz var : ))

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    03.06-2020
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    40

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @fatih1980

En başta yorum yapıp sonra da yorum yapmayanların içinde ben de varım. Bu, konuyu takip etmediğimiz veya bununla ilgili girişimlerde bulunmadığımız anlamına gelmez. Fikrimizi beyan ettik daha fazlasını bu forumda tartışmaya ve burada bu kanunu destekleyenlerle laf yarışına girmenin bir anlamı yok. Onun yerine yetkili kişilere yazmak, mail atmak daha faydalı değil mi? Şimdi o lafı size iade ediyorum.

Üye
    black bishop Avatarı

Gerçek Adı
    tosun
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    10

@tsunami_

inanmak görecelidir kimi inanır peşinde koşar başarır kimi ise sizin kimi inancını baştan yitirir ve hiçbirşey yapmadan izler ama biz sizin içinde inanır çabalarız ...

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: senugu Mesajı Gör
    Eski 24.Milletvekili Rıfat bey'e konuyu ilettim.
    Rıfat bey dediğiniz İzmir MV Rıfat Sait mi acaba? ben de samimiyim onunla eğer o ise.

arkadaşalr bugün kü görüşmelerim :
    süreyya bey'e bugünkü bütçe görüşmelerinde konuyu aile ve sosyal politikalar bakanına iletmesini yazdım. okudu ama geri dönüş yok.
    milletvekilleri bakanlar kim varsa sırası ile aradım. sadece CHP izmir mv(maliye eski bakanı) ile konuştum. ben çok detaylı anlattım durumu. bana verdiği cevap çok ilginçti. sizin bu söylediklerinizi komisyonda adam gibi anlatan biri çıkmadı ki dedi. elitaş ile süreyya bey ile konuştuklarımı anlattım. size bu kadar bilgi vermeleri de yanlış dedi. şimdi o kadar çok farklı talepler geliyor ki çalışma yapan insanlarda şaştı kaldı dedi. genel kurulda düzeltileceğini söyledi. kemal kılıçtaroğlu'nun medyada bu konu ile ilgili bir açıklama yapmasını talep ettim. ancak gereksiz olacağını söyledi. bu öyle bir konu değil dedi. yani hükümetin yanlış yaptığını ama şimdi düzeltmek için de işin içinden çıkamadığını anlattı bana. bize düşen şu aşamada maddenin iptali için CİMER,BİMER,mail,whatsapp yazmaya devam edelim ne olur.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: senugu Mesajı Gör
    @tanerbudak Taner Bey Mustafa Elitaş'tan size geri dönüş olmadı mı hiç?
    maalesef. aradım açmadı. yazdım iletilmedi. nerde acaba?

şimdi manisa mv Recai Berber ile görüştüm. Plan ve Bütçe Komisyonu eski başkanı. bugün cumhurbaşkanı ile yurtdışına çıkacakalrmış. geçen hafta da konuşmuştum. konuyu çok iyi biliyor. kendisi zaten çözümün ne olduğunu açık açık söyledi. cumhurbaşkanımıza konuyu ileteceğini söyledi. whatsapp tan bilgi mesajı atmamı söyledi. naci ağbal ın numarasını istedim ben de makamından görüşüyorum dedi. müsteşarı ara konuş o ilgileniyor dedi. cumhurbaşkanı sanırım balkanlara gidiyor. rıfat sait te onunla birlikte gider diye düşünüyorum. haydi arkadaşlar. recai bey biz dönene kadar madde geçer mi bu hafta dedi. 3.bölümde bizim madde dedim. haftaya kalır o zaman dedi.

recai berber e yazdım whatsapp tan. kanun maddedini sordu. komiğsyona gelen madde 78 dedim ama genel kurul da sanırım değişti madde numarası. net bilen var mı madde numarasını.

madde 73 olmuş. yazdım recai berber e. inşallah hayırlısı olur.

cumhurbaşkanı bugün rusya ya gidiyormuş.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak evet sizin verdiğiniz numara Rifat Bey.Musa Çam da buyurun diye yazdı bende kendisine bizim konuyu Genel Başkan Kemal bey'e iletseniz MTV,CAM filmi gibi gündeme getirse sonuç çıkar yazdım.

Ayrıca bilgilendirmeler içinde teşekkürler.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@senugu

Rıfat bey i bir arayayım. zamanında beni Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile yüzyüze görüştürmüştü rıfat bey sağolsun. görüşeyim bir bakalım

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Gerekçe Madde 78
    Komisyonun maddeler hakkındaki kararları;

Madde 78
    Tasarının Çerçeve 78 inci maddesi; araç alımında engellilere yönelik uygulanacak ÖTV istisnasına yönelik matrahın, 90 bin TL'yi aşmayacak şekilde yeniden belirlenmesini, bu tutarın her yıl yeniden
    değerleme oranında artırılmasını ve Bakanlar Kuruluna bu şekilde tespit edilen tutarı %50 oranına kadar artırmaya ilişkin yetki verilmesini teminen değiştirilerek Çerçeve 73 üncü madde olarak kabul edilmiştir.

21. Tasarının Özel Tüketim Vergisini ilgilendiren maddeleri hakkında değerlendirme Tasarıda 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli listelerdeki oran ve miktarlarda değişiklik yapan toplam iki madde (78 ve 81 no.lu maddeler) bulunmakta idi.

Tasarının 73'ncü maddesi; Otomobil, arazi taşıtı, SUV vb. araçlar için engellilere yönelik uygulanacak Özel Tüketim Vergisi istisnasında yeni sınırlar belirlenmesi, Tasarının 81'nci maddesi, meyveli gazozların, enerji içecekleri ve limonatalar hariç meyve suyu özelliği göstermeyen çeşitli içeceklerin ve makaronların ÖTV'ye tabi olması, ile ilgili düzenlemeleri içermektedir.

Otomobil, arazi taşıtı, SUV vb. araçlar için engellilere yönelik uygulanacak Özel Tüketim Vergisi istisnasında yeni sınırlar belirlenmesi ile ilgili düzenlemeleri içeren tasarının 78'nci maddesinin gerekçesinde; "Madde ile, 4760 sayılı özel Tüketim Vergisi Kanununun 7 nci maddesinde değişiklik yapılmak suretiyle anılan maddenin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinin (a) ve (c) alt bentleri kapsamında 87.03 G.T.İ.P. numarasında yer alan mallar (otomobil, arazi taşıtı, SUV ve benzeri) için uygulanacak istisna, Bakanlar Kurulunca aynı Kanunun 12 nci maddesinin (2) numaralı fıkrasının (c) bendine göre özel tüketim vergisi matrahı esas alınarak fiyat grupları itibarıyla farklı oranlar belirlenmesi halinde, belirlenen en yüksek orana tabi olanların dışındaki taşıtlarla sınırlandırılmaktadır.

Uygulama birliğim sağlamayı teminen, Özel Tüketim Vergisi Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (6) numaralı bendinde yer alan hüküm gereği gümrük vergisi istisnasına bağlı olarak özel tüketim vergisi istisnası kapsamında yurtdışından alınabilecek taşıtlara da benzer sınırlama getirilmektedir. açıklaması yer almaktadır.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fevzieryilmaz

Aracınızı aldınız mı