TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Özgür&özgür Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür tiryaki
    Son Giriş
    04.11-2021
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başınız sağolsun. Hanımefendiye acil şifalar diliyorum.

Üye
    webtime Avatarı

Son Giriş
    16.07-2018
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    99

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    attığımız her adımda bizlerde vergi veriyoruz.
    ötv indiriminden rahatsız olan troller keşke aksi yönde rahatsız olup Türkiye vatandaşları neden bu kadar aşırı ötv ödüyor diye ayaklansalardı.

Mesela bizde dahil olmak üzere vergilerimizle yapılan yollar ve köprülerden geçerken neden geçiş ücreti veriyoruz deselerdi.

diyecek ve soracak çok soru var..balık tutamayan avcı gibi balığı satın alıp tuttum demek maksat.

bugün mikro işlemcili protez yaptırdığımızda sgk ödemesi 48 - 50 bin ödemesi var.

Ve bu protezler 9bin tl civarında ülkemize geliyor...

yakın bi zamanda yeni troller bu sgk ödemesini çok bulup haklar alınsın derlerse 9bin tl üstünü yine mevcut yöneticilerin gölgesinde vergi olduğunu hatırlatayım.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@kimyager0529

Başınız sağolsun. Allah cennet mekan etsin. Yavrularımızı bu işe karistiranlari ben Allah a havale ediyorum. Yine de diyorum ki rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak
    Fikri ışık 2gündur yazdıklarımı okuyor ama cevap yok tabikide ))

@senugu
    Cimere yazan arkadaşlar size cevap geldi mi?

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Fikri ışık hiç okumadı yazdıklarımı. Elitaş a yazdım okudu ama cevap yok.

CIMER den bana da benzer cevap geldi. 3 ayrı kişi adına başvurmuştum.

Üye
    emreender Avatarı

Gerçek Adı
    Emre Ender
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kaptan tito

Selam kaptan

Araç kısıtlı adına 2.el tescil edilmiş olabilir. Malumunuz artık plakada engelli işareti olamak zorunda değil, yani 2.5 lt bir aracın engelli aracı olma ihtimali var. Mtv ödemeden kullanılabilir bu tür araçlar.

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    öncelikle buradaki bir kisim cevre ya yazdigimi okumuyor, ya da isine gelmiyor.

sirf 1. derece yakini surebilsin demek evlenememis, evlat sahibi olamamis engellilerin hakkini gaspetmektir.

simdi diyecekler ki su su su sartlar, ben size soyleyeyim milletvekilleri yasanin uzmani degil, birileri bole mesaj atarsa zar zor elde edilmis yakinlarinin surmesi hakki da kisitlanir hem de yuzde 90 liklar icin degil ortopedik engelliler icin. cunku 90 lik arac zaten yakini surmesi icin.

bu yasanin tumden kalkmasi icin muracat yerine haklarin kisiti icin mesaj attigini soyleyenlere benim elestirim.

ayrica dogru bilgilenmekte de fayda var, bu yasa su hali ile hele de 2000 siniri kalkarsa dezavantaji kadar avantaj da getiriyor. kendilerinin birinci derece yakinlari olabilir, ama mulkiyet hakkina aykiri olarak baska engellilerin bu hakkina saldirmak sirf kendini dusunerek dogru degil.

bu mucadeleyi veren arkadaslarimiz da 70 bin gibi gercekten ihtiyaci karsilamayan rakamdan 90 bin gibi cogu duruma yetebilecek bir rakama gelmesini saglamis, ama bunu saglarken baska haklar verilmemeli. siz cok detayli, guzel yasa dusunuyor olabilirsiniz ama bu yayildiginda sonuc toptan yasaklanmasi olur, hem de 90 lik arac yasakalnamaz cunku yakinlar icin aliniyor, olan kendisine alan ortopedik engellilere olur cunku eskiden de boyleydi

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

O zaman sizde cepten o numaraların hepsine yazın komple kaksın ötv evde bakım maaş vs hepsi kalksın 40 yaşında emekli olanlarında maaşları kesilsin işe geri başlasın Suriyeli ve akpliler isterse ötv li araç alsınlar tek tek yazın lütfen cam filmlerinden vergi alsınlar köprüler çift yön ücretli olsun hatta tek yön bedava geçip paralı yönü feribotla geçen suistimalciler çok varmış

Kalksın ötv yazacaktım kaksın olmuş kısmen doğru kaksınlar

Hükümet bu kadar aç bu kadar aciz kaldıysa üstümüze düşeni yaparız aman Saray’ın masrafları karşılansın yeter yıllık masraf 1.3 milyar TL acaba kaç aracın ötv si eder ? 50.000 kişi ötv yi geri ödesek yetermi ?

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

@Serkan555

gene yetmez hocam, bizim insanin algisi bu zaten sonadan gelen bu vergi neden yuzde 60 lari 100 leri 110 lari buldu diye soran yok, herkes kendisini korurken diger insanlari dusurmek amacinda

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Yeri gelmişken art niyetli çekemeyen arkadaşlar iyi okusun. 1998 de engellileri İhbar eden çünkü öz amcaoğlunu çekemeyen Konyalı biri yüzünden bir sürü ceza yedik 1600 cc ve 5 yıl o zaman konuldu.

O Konyalıya nemi oldu ? 100.000 dolara askerlik için çürük raporu aldığını amcasının oğlu İhbar etti. Dönemin istanbul askerlik şube başkanı Kıd.Kur.Albay Kudret Yıldırım'a konuyu ilettim. (Fatsalı Emekli Yürekli Cesur insandır) inceleme sonucunda askere alındı askerde beli rahatsızlanmasına rağmen eşşek gibi 18 ay askerlik yaptı Hani ilahi adalet diyoruz ya aklınızın kenarında dursun

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

@Serkan555

hadi 5 yli para sinirlamasini da anliyim da motor sinirlamasi sacmaligin daniskasi, buyuk arabalarda ufak motor hem dayaniksiz hem cok yakar hem de zevksizdir, birak insanalr buyuk motor alsin sana ne zarari var, amerikalilar 2000 den asagi arabaya binmiyor. ulke 1.6 coplugu oldu.

Üye
    webtime Avatarı

Son Giriş
    16.07-2018
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    99

Zaten elimizden (genel toplum bazında) alınan haklarda bu yüzden alınmaya devam etmiyor mu..

Birşey dersek bu hak gider,ses çıkarırsak o hak gider diye diye hepsi gidiyor...

Bunu tartışmamız içerisinde tepki eleştiri olarak değil,yorum olarak ifade ediyorum.

Ve kesinlikle ötv indirimi için zemin yaratan troller keşke seslerini aksi yönde çıkartarak neden bu kadar fahiş ötv ve vergi var dese ve tüm insanımız hayatı daha ekonomik ve kazançlı yaşasa.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

günaydın arkadaşlar. yahu şunu anlamıyorum mal mıyım ben acaba. bizzat engelliler tarafından kullanılan özel tertibatlı aracı engelli dışında başkası kullanamıyor. ben mi yanlış biliyorum yoksa beynim mi basmıyor.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    2

@tanerbudak

Günaydın Üstadım TSE Den Özel tertibat takılırken aracın orjinal donanımına dokunulmamıştır raporu çıkartılırsa 1. derecede yakınları kullanabiliyor.

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kimyager0529

Başınız sağolsun