TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Erdem1982

Kasım ayı sonunda yasalaşacağını düşünüyorum. Resmi Gazete'de yayınlandığı tarih itibari ile de yürürlüğe girer.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    592
    Verilen Beğeniler
    333

kasım sonu gibi resmi gazetede yayınlanır ama bizim ile ilgili madde yayınlandığı gün değil 01.01.2018 den itibaren yürürlüğe girecek. bunu defalarca yazdık.

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

@tanerbudak

Komisyon tutanaklarında yansıtığı gibi bu düzenleme ile bir gelir beklentisi yok hatta ÖTV muafiyeti ile alınan araçlara sınırlama getirilmesi durumunda bu yolla alınan araçlar üzerinden KDV kaybı da yaşanacak. Devletin suistimali önlemek için başka araçları da var ancak ÖTV limiti koyma gibi bir tedbir uygulamayı tercih ediyorlar.

Şimdi birde 1,6 sınırlamasının kaldırılması söz konusu olunca asıl amacın Mercedes, BMW, Audi ve Vw gibi araçlara yönelik bir kısıtlama niyeti olduğunu düşünüyorum.

@tanerbudak
    Bununla ilgili bir düzenleme dikkatimi çekmemişti. Bu durumda 90 bin sınırının 2018 yılı itibari ile geçerli olacağını söyleyebilir miyiz?

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

Taner Bey Mustafa ELİTAŞ ya da Bennur Hanım ancak bizim bildiklerimizi dile getirebilir bence.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    592
    Verilen Beğeniler
    333

@senugu

01.01.2018 de 103.500 tl gibi bir rakam ile yürürlüğe girecek ama girmemesi için uğraşıyoruz.

devletin bir kaybı yok bu işten elbette aksine kdv den kazanıyor. ama devletimiz kendi basiretsizliğini, denetim eksikliğini biz engellilere yıkıyor. yasakla geç mantığı işte. işin en kolayı.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Genel Kurulda da 5 bölüm halinde görüşülecek sanırım.Dün Maliye bakanı konuşurken dile bile getirmedi

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    592
    Verilen Beğeniler
    333

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @tanerbudak

birçok kişiyi aradım. bennur hn çok yoğunmuş akşam arayın konuşalım dedi. Ahmet bey'e ulaştım sağolsun çok ilgilendi. çok mücadele ettiğini ve devam ettiğini söyledi. benim ona yazdıklarımı naci ağbal a ilettiğini söyledi. bakan bey %90 olayında kademeli olarak yakınına araç alma olayına sıcak balmış. yani önce 1.kademe sonra 2.kademe sonra 3.kademe olayına. çünkü bakan kendisi şunu söylemiş; 50.000 araç satılmış engelliye. bunun 45.500 tanesi %90 raporlu olanlara, 4.500 tanesi de ortopedik engellilereymiş. yani suistimalin %90 ı %90 raporlu adına alınan araçlarda olduğu gerçeğini bakan bizzat söylemiş. ve benim önerimi de oldukça mantıklı bulmuş. Ahmet bey elitaş ile olan yakınlığımı sordu .

ayrıca 1.6 sınırın kaldırılması, limitin yükseltilmesi ve bizim sunduğumuz önerilerin üzerinde çalışmalar devam ediyormuş. naci ağbal ın numarasını istedim veremem dedi. bakanlığı arayın uygun bir dille isteyin verirler dedi. ben ilgileneceğim bununla. Ahmet bey en son şunu söyledi; eğer bu yasa meclisten geçer yürülüğe girer ise en kısa yol anayasa mahkemesine ver bireysel olarak orda ipral olur zaten dedi. sosyal medya üzerinden, görsel medya yolu ile olsun ses yükseltin diyor açık açık. tüm vekillere mail atan kaç kişiyiz ? sen bu işle uğraşmak istiyorsan bunları yap dedi açık açık bana.

ayrıca RTE cuma namazını gaziemir de kılacak ve şehit cenazesine katılacakmış. çok yakın bana ama işten izin almam imkansız. birini bulmaya çalışıyorum. imkanı olan var ise izmir den biri gitsin çok iyi olur. ayrıca ahmet beye sordum. cumhurbaşkanına da konuyu aktardık biliyor dedi. haftaya mecliste görüşülecek konu dedi. eminim ki bu yasa geri çekilecek ya da makul düzeyde olması gerektiği gibi değişecek.

Üye
    Adren@lin Avatarı

Son Giriş
    08.01-2018
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    53

@tanerbudak
    kaç kerede yazsan Taner kardeşim adamlar sormaktan bıkmıyor.. okumuyorlar, takip etmiyorlar kısacası.. süre ocak 2018 de yürürlükte olacak.

Bir kaç gun yoğunluğumdan dolayı bakamadım olay biraz farklılık kazanmış, bu da burdaki birkaç engelsiz kardeşimiz sayesinde, tamam yasaya sınır geliyor ama olmayan başka bir şeyde kazanılıyor. 2000 cc. hakkı elde ediliyor. bu das büyük bir kazanç ve çok faydalı olabilir. elimizdeki ni kaybetmekten çıkıp kazanılmış bir hakta oluyor sonuçta böyle de bakmak gerekir.

tabi burda sürücünün kendi kullanma sartıyla bu da suistimalin önüne geçer mi geçer eyv., %90+ içinde geçerli mi onu anlamadım ama geçerliyse yada sınır varsa bu hastanın arabada bulunma ve 1. derece yakınına kadar olursa herkes için iyi haber demektir. yanılıyor muyum?

Üye
    Damla sakızı Avatarı

Gerçek Adı
    Talha
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    243

@geng

Sizin için gurur ve inat yapıp kestirip atmak kolay olabilir ancak engelliler mevcut şartlarını korumak, düşürülmeye yeltenildiğinde de en az zararla atlatmak için uğraşmak zorundalar. Bir çok kişinin hiç bir işine yaramayacaktı 70 bin olsaydı şimdi en azından 90 bin başlangıç dendi ve hemen yürürlüğe girmemesi bir çok insan için avantaj oldu yeni yılla %15 artış olması da iyi oldu.

Siz birşeyleri alabilme umuduyla yıllarını hayal kurarak, birikim yaparak geçiren insanları anlayamazsınız. Bu düzenlemenin ilk haliyle çıkması ile şuan gelinen nokta arasında fark var pek çok insan şuan hayal ettiği aracı alabilecek bu şekilde.. Motor sınırlaması kalktı Subaru Forester alabilecek mesela.. Taner Bey Türkiye genelinde bu konuyla ilgili en çok uğraş veren kişi hiç bir menfaati de yok direkt onu hedef alarak yazmanız hiç doğru değil..Bu noktaya gelinmişse Taner Bey sayesinde gelindi ancak her zaman olduğu gibi kıymeti bilinmeyecek

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    26.12-2019
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    36

Ehliyet icin gidersin % 45 emeklilik icin gidersin emekli etmemek icin % 20 veren cifte standartli bizi 1 gecede iyilestiren devletide yazin vekillerede bilsinler. Bunu bile bilmiyorlardir. Ama vekiller hemencecik emekli oluyorlar onuda kisitlasinlar.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

Taner Bey verdiğin bilgiler daha çok umutlandırıyor bizleri Teşekkürler. Bennur Hanım konuya çok hakim.Başbakanla Maliye Bakanıyla Cumhurbaşkanıyla Kendisi de bir engelli olarak konuşup durumu aktarsa süper olur.Naci Ağbal ın telefonunu bulup ona da durum aktarılsa bizi dinlese harika olur.200 Millet Vekilinede e-mail attım.Hepimiz tekrar e-mail atalım.Boş durmayalım
    214 alıcı Millet Vekiline Gönderdim Tekrardan.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    26.12-2019
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    36

Belediye baskanlari 2000 cc yi gecen araba alamasin ondan baska kimse devletin arabasi ile evine gidip gelmesin dunya Maas aliyor kendi arabasiyla gitsin gelsin. Eskiden boyleydi zaten bu ne savurganlik arkadas. Bide Cakarli sirenli gezerler ayip ayip onuda devlete odetir en az 4.000 TL o sistem

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    592
    Verilen Beğeniler
    333

@senugu

ahmet bey de cumhurbaşkanının konuyu bildiğini söyledi. akşam bennur hanımı arayıp bizzat söyleyeceğim cumhurbaşkanı ile kendiniz konuşup yasayı geri çektirsin diye. naci ağbal ın numarasını almaya çalışacağım bakalım.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

Bizim anlattığım gibi taslak yasayı değiştirseler herşey düzelir İnşaAllah hadi hayırlısı bakalım

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    119
    Verilen Beğeniler
    244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeniden değerleme orani 14.47 oldu bilgilerinize