TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @battal

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç : 0 532 331 54 86 ters birşey yazmayalım ne olur. yok şu olsun yok bu olsun gibi fikirler sakın yazmayın. sadece teşekkür mahiyetinde hayırlı cumalar mesajı olsun. biraz gururlarını okşayalım yani.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: battal Mesajı Gör
    Süreyyacığımın numarası neydi arkadaşlar
    0532 331 54 86

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

@tanerbudak

Ben an itibariyle grurunu okşayan cuma mesajı yolladım

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Son dakika: Harcamalar 27 kat arttı, fatura kabardı - Ekonomi Haberleri

Şu haberdeki tasarrufa bakar mısınız arkadaşlar. Hatta haberi de okumayın, sadece fotoğrafa bakın ve bir süre düşünün.

Kendi oturdukları ısıtmalı koltuklarda sırtındaki minderi azcık yana kaysa ağlayanlar, bizden kellemizi, canımızı, engelimizi bir nebze hafifleten araçlarımızı istiyorlar. Onu da nasıl alıyoruz, gelir vergisini ödediğimiz kazançlarımızdan bu ülke şartlarında tasarruf ederek ve bir dünya kdv ödeyerek alıyoruz. Bu bir hibe ya da sadaka değil; bütçeden bir ödeme değil!!! Haksız ve adaletsiz olarak bir ülkenin köle olarak görülen halkından alınan ÖTV'den bir lütuf(!) olarak mütemadiyen engellinin muaf tutulmasıyla ve yıllarca süren mücadelemiz sonucunda elde edilmiş bir hak!.

İşte bu yüzden haklıyız! İşte bu yüzden bu denli kızgınız! Bu çıkarılmak istenen ötv düzenlemesini vicdanen bir yerlere, suistimale, tasarrufa vs bağlamaya eğimli arkadaşlara sesleniyorum: Bu düzenlemenin hiçbir meşru ve mantıklı gerekçesi olamaz. Bu ülkede yıllardır "götürü vergilendirme" usulü altında suistimaller var, kazancını sıfır gösterenler var. Neden kaldırmadınız? Yıllardır alışveriş sonrasında istemezsen fiş kesmeyen esnafımız var, neden önlemediniz? Bu ülkede bir doğubank var, herşeyin kaçağı exportu itina ile temin edilen; neden kapatmadınız? İstanbulun sülietini bozan ye yıktıramadığınız gökdelen inşa edenler var. Villa için ormanları yakan, peşinden de göstere göstere villasını yapanlar var. Kendisi ve yakıtının Ötv'si sıfır olan yatlarda katlarda göstere göstere zevk yapanlar var.

Sen de gelmişsin, bu engelli arabalarında ki c180'ler (emin olun alabilenlerin çoğu anca c180) son yıllarda periyodik artmış, bu ucubeler bizimle aynı marka araca nasıl biner, bu ne saltanattur bre, bu nasıl rahat yaşamdır, derhal kesülee!!!!!

Hadi ordan! Haddi Ordan!! Ha.........!!!!

Üye
    Damla sakızı Avatarı

Gerçek Adı
    Talha
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    243

@tanerbudak

Taner Bey sizden teyit almak istiyorum 1 ocakta başlayacağı kesin mi? Ona göre bir araca kapora yollamayı düşünüyorum yayınlandığında geçerli olursa elimde bulunan araçtan da olurum o nedenle tereddütteyim

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@yukcells
    çok agresif görüyorum sizi. beni korkuyuyorsunuz valla. süreyya bey e ters birşey yazmazsınız umarım

@Damla sakızı
    kesin 1 ocak 2018

Üye
    kimyager0529 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2021
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    0

Günaydın arkadaşlar,
    Nacizane tavsiyemdir. Forumun okunma ihtimalini dikkate alarak "gururlarını okşayalım", "Sürreyyacığım" vb kelimeler kullanılmaması taraftarıyım. Haddimi aştıysam kusura bakmayın lütfen.

Moderatör tarafından bu yazimın silinmesini rica ediyorum.

Güzel haberler alacağimız birgün olması dileğiyle...

Üye
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    16.01-2021
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    57

Kendi adıma özel tertibatlı olarak alınmış orta hallice 2015 model bir arabam var Allah'a şükür, devletin sağlamış olduğu haktan yararlanarak aldık. Babam ise 80 yaşına yaklaşmış ileri derecede koahı olan, bunun yanında diğer ciddi rahatsızlıkları ile beraber % 90 üzeri çok rahat rapor alabilecek durumda, olay ise o kadar da trajikomik ki, biz de tam bu olayı burada hareretli bir şekilde enine boyuna tartışırken gerçekleşmesi ayrı bir anlam kazandırıyor. Teklifte bulunan xxxxx bey ise hısımlık yönünden tınısının tını oluyor.

Adam büyük bir özgüvenle ve ciddiyetle geliyor bana, önce hal hatır, sonra araba vergiler derken yaa ben, xxxxx amca (babam) üzerinden ötv indirimli araba almak istiyorum. Bak devlet nasılsa böyle bir hak tanımış, zaten sen kendi adına bu hakkı kullanmışsın ihtiyacınız da yok, bu hakkı kullanacak başka kişi de yok hadi bu hakkı ben kullanayım. Başımdan aşşağı kaynar sular döküldü arkadaşlar, ulan dedim içimden sizi bana kim gönderiyor. Hani desem ki gel bakalım olur senle bir pazarlığa oturalım dünden razı. Çünkü almayı düşündüğü arabanın vergili fiyatı tam olarak 190 bin tl indirimle 118 e alacak. Desem ki tamam bu iş olur sen oradan bir 20 bin koklat hele balıklama atlayacak. Bu olay senaryo değil dün itibari ile birebir gerçekleşmiş durumdur arkadaşlar.

Ayrıca bu konuyu herhangi bir konuya, emeğe veya çalışmanıza karşı olsun diye de söylemedim. Bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Konu hakkında zaten benim fikrimi biliyorsunuz, ama devlet ne yapmalı ne etmeli bu kötü niyetli kullanımları suistimalleri bir an önce önlemeli, bununla alakalı tepdirleri mutlaka almalı ve engelli kardeşlerim, ablalar, amcalar bu hakkı kesinlikle suistimallere konu etmemeli. Beşer şaşar diye boşuna demişler yoksa elimizden ötv hakkı tamamen kalkarsa hiç şaşırmam.

1-Aynı evde ikamet zorunluluğu
    2-Ana, baba, eş ve çocuk ve kardeşlerden başka kimse o aracı kullanamamalı
    3-Noterden şoför görevlendirme olayı tamamen ortadan kalkmalı
    4-Araçlara elektronik cip takılıp, engelli ikametgahı ile arabanın bulunduğu mekan sıkı denetim altına alınmalı
    5-İhbar-şikayet bu konu çok önemli bence ve etrafınızda bu durumda olduğunu bildiğiniz her araç mutlaka ilgili birimlere ihbar edilmeli

Dediğim gibi yoksa ötv hakkımızda gidecek elden.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@kimyager0529

süreyya bey veya danışmanları sanmıyorum takip etsinler. bunun için inanın vakitleri yok. ama süşüncenizde haklısınız her ihtimale karşı tedbirli olmakta fayda var. güzel haberleri ise artık genel kurul görüşmelerinde alaccağız inşallah. haftaya başlayacak genel kurul görüşmeleri de.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

@UZAKLAR

Bizlerde onu söylüyoruz, denetimler artsın suistimallere sebep olan maddeler kalksın yada değiştirilsin.
    Çünkü olan bizlere oluyor.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@UZAKLAR

mükemmel bir paylaşım olmuş. müsaade ederseniz süreyya bey e iletmek isterim bunu. zaten isim de yazmıyor.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

2 mavi tık işareti oluyormu sizde taner bey?Yani Süreyya Bey okuyor mu?Telefonla arayıp mı ileteceksiziniz?
    Paylaşım herşeyi iyi açıklıyor.

Üye
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    16.01-2021
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    57

@tanerbudak, hiç sorun değil. İstediğiniz yapabilirsiniz.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

mesela %90 üstü rapor ile alınan araçlar için 1.derece kısıtı getirilsin. araç kullanacak 1.derece yakını yok ise 2.derece alabilsin. o da yok ise 3.derecealabilsin. bu da çok mantıklı. bu yasaları yazanların kafaları basmıyor mu ya. bazı kanun değişikliklerinde ( özellikle vergi ) Türmob aracılığı ile mali müşavirler odasından ve mali müşavirlerden görüş alıyorlar aslında. bunun ile ilgili herhangi bir görüş talebi gelmedi maalesef bize.

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    07.09-2020
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bende yazdım Süreyya Bey'e mavi tık geldi görüldü..

Sayfa 43 / 142 İlkİlk ... 333940414243444546475393 ... SonSon