TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @yukcells evet haklısın sen yazdıktan sonra okudum tutanağı. dün vaktim olmamıştı. ama biz yürülüğe girmemesi için mücadelemizi devam ettiriyoruz. ben bugün de yazdım herkese. whatsapp ta okundu bildirimi almanıza gerek yok. okuyorlar emin olun.

Üye
    raskolnikow Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    05.06-2018
    Saat
    08:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Bu yasa tasarısı kabul edilemez. Engelliye lüks araç layık görmeyenler önce altlarındaki son model mendereslere baksın. Ayrıca 1600 cc dizel araç yada 1399 cc benzinli araç nekadar lüks olabilir. Kendi insanın rahatını istemeyen, 1600 cc aracı lüks gören zihniyet korkunç birşey. Diğer bir konuda suistimal konusu. 10 yıldır babam alzaymır hastası. Neler yaşadığımızı bir ben bilirim birde Allah. Enaz Engelli vatandaşlarımız kadar yakınlarıda çok büyük zorluklar ve acılar çekmekte. Ne suistimali. Siz 1600 cc aracı lüks olarak sorgulayana kadar, süistimal zırvasını ortaya atana kadar vergi yükünü nasıl azalırız vatandaşımızı nasıl rahat ettiririz ona kafa yorun bence....
    Yazıklar olsun....

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Arkadaslar,

Buraya yazmak en kolayi lutfen @tanerbudak arkadasimizin paylastigi numaralara yazalim burayi gormuyorlar ne kadar destek olurnursa o kadar sansimiz olur.

Tesekkurler.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@SERCANG son derece haklısın. özellikle süreyya sadi bilgiç ve ayşenur bahçekapılı çok önemli. ben ayrıca mustafa elitaş'a da yazıyorum. biliyorsunuz akp grup başkanvekili mustafa elitaş.

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

@tanerbudak

Süreyya bey e yazıyorum okuyor ama kısada olsa bir şey yazmıyor @tanerbudak siz aradınız mı ya da size kısada olsa birşeyler yazdı mı? bir arkadaş görüşmüş ve 1 ocak 2018 tarihi itibari ile engelli otomobilleri yeni ötv sistemi ile fiyatlanacak demiş.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @senugu bana cevap yazmıştı 2 kelimelik. telefonla da konuştum ben ama net birşey söyleyemedi. bir arkadaş şöyle yazmıştı; 1.600 cc altı özel tertibatlı ve bizzat engelli tarafından kullanılan raçlara sınır getirilmemesi konusunda talepte bulunacağım. bunu süreyya bey söylemiş. ben ayşenur bahçekapılı ile görüştüğümde o da bu şekilde söyledi bana. her gün arayıp yazalım ki akıllarından çıkmasın bu konu.

Üye
    insan27 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

sadece h ehliyetlilere sınır kalksın mantığı bencilce bir yaklaşım birkere bu yasa suistimalleri onlemek icindir yalanına kanmayın amac bu degil bunu herkes biliyor yuzde 90 engeli olupta yatalak insanlar var onlarinda buyuk ve ferah araca ihtiyaclari var bu mantikla gidersek biz ve bizim gibi durumda olanlarda yuzde 90 ve uzerine sinir gelmesin de h ehliyetlilere gelsin deme hakkimiz oluyor

Ben bir siyasi karar verici olsam bir guruptan bir kısım insan bana deseki bizbir camiayız siz bır kısmımız için bu hakkı sınırlayın bizim için sınır getirmeyin derse dusunecegim ilk sey bunlar kendi aralarında bölünmüş ve bencilce yaklaşım icindeler der o is icin ugrasmazdim ne yazikki

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

KANAL D ve FOX TV ihbar hattına da yazdım bakalım.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@SERCANG tv lerin ihbar hattına ben de yazmıştım. ama haber değeri olarak görmediler sanırım hiç haber çıkmadı. fatih portakal dan çok umutluydum ama olmadı.

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

@tanerbudak yapılabilecek herşeyi deniyoruz belki bi yerden dönüş olur

Desteğin artması lazım 3-5 kişiyi dikkate almayacaklardı, belkide yetkili farklı kişiler Bende CHP BAŞKAN YARDIMCISI Seyit TORUN'un telefonu var o duyarlı bir vekil yazmakta fayda olabilir , yazılanları okuyor .

Seyit TORUN
    532 161 0052

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

https://indigodergisi.com/2017/09/ve...-yasa-otv-mtv/

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem bu yasa ile ilgili getirilen vergi artışlarının falan gereksiz olduğunu açıklamış. telefonunu bulmaya çalışıyorum. facebook ta profili var ordan mesaj yazabiliriz. ben yazdım.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SERCANG Mesajı Gör

Desteğin artması lazım 3-5 kişiyi dikkate almayacaklardı, belkide yetkili farklı kişiler Bende CHP BAŞKAN YARDIMCISI Seyit TORUN'un telefonu var o duyarlı bir vekil yazmakta fayda olabilir , yazılanları okuyor .

Seyit TORUN
    532 161 0052
    hemen yazıyorum

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

insan27 %90 ve üzeri olup, sürekli tekerlekli sandayle ya da sedye ile taşınması gereken engelliler için ayrıca bir bent var maddede. Orada 1600 cc sınırı bile yok üstelik, 2.800 ccye kadar panelvanlar dahil, fiyat sınırı da olmaksızın yararlanabiliyorlar. O maddede kısıtlamaya gidilmedi. Yani senin bahsettiğin ihtiyaç eskiden ve yarın da karşılanacak, sorun yok.
    Dolayısıyla, burada "sınır kalacaksa onlarda kalsın" denen engelli kitlesi, suistimallerin de yoğunlaştığı yer olarak düşünülen %90 üzeri engelli raporu olup ama sedyesiz, tekerlekli sandalyesiz olanların yeğeni halaoğlu, amcaoğlu gibi kimi zaman hiç görmediği yakınları tarafından edinilen araçları kapsıyor.

Bana göre hiç sınırlama olmaksızın, suistimalleri önlemeye yönelik, aracı kullanabilecek yakınlık derecesinin 1. dereceye düşürülmesi, yine sürücünün en az son 3 yıldır hak sahibi engelliyle aynı il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması, cezai yaptırımlarıi artırılması gibi uygulamaların sıkı bir şekilde yapılması gerekir. Nedir kardeşim engellinin hakkını yiyenler için hepimizi potansiyel suistimalci ilan ettiniz!

Bu son söylediğimi yapmaları lazım. Ama bunu yapmıyorlarsa da arkadaşların söylediği durum şu anda yapılandan çok daha adil bence de. Bizzat kendisi kullanan engellinin suçu ne? Bizzat kendisi kullanıyorsa nasıl suistimal edebilir? Yani aslında burda iki aşama var 1) Bu düzenlemeyi kaldırın 2) Kaldırmıyorsanız da hiç bu konuyla ilgisi olmayan engellileri çıkarıp nispeten yaptığınız yanlışı biraz daha adaletli hale getirin.

Sevgiler,

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SERCANG Mesajı Gör

Seyit TORUN
    532 161 0052
    @tanerbudak Bende yazdım kardeşim

Üye
    insan27 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

yukcells kardeşim dediklerinize katılıyorum zaten bu suistimal onlemleri icin (mesele suistimali gercekten onlemek ise tabi) bu 1. derece yakın ve aynı ev veya kent ikamet zorunluluğu olması gereğini de ilk dillendirenlerden biriyim ayrım yapmadan bu ucube anlayışın tüm
    engellilere devlet eliyle engel çıkartılmasının önüne geçmek lazım sevgiler saygılar

Üye
    kaptan tito Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    01.10-2018
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    33

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: insan27 Mesajı Gör
    yukcells kardeşim dediklerinize katılıyorum zaten bu suistimal onlemleri icin (mesele susistimali gercekten onlemek ise tabi) bu 1. derece yakın ve aynı ev veya kent ikamet zorunluluğu olması gereğini de ilk dillendirenlerden biriyim ayrım yapmadan bu ucube anlayışın engellire devlet eliyle engel çıkartılmasının önüne geçmek lazım sevgiler saygılar
    amaç suistimalleri engellemekse aklı selim bir insanın aklına ilk gelen
    1 dereceye kadar düşürmek herkes bu fikirde
    benim oglumun%93 engelli var tek ben kullanıyorum yıllardır hiç kimse kullanmamıştır aracı
    madem suistimalleri önlemek istiyorlar 1 dereceden başkası kullanamicak de bak nasıl düşüyor araç alımları
    kısıtlamaymış sen benim alım güçümü kısıtlıyorsan ben altında başka birsey ararım
    engelli lüks kullanamazı istiyorsunuz onu anlarım ben engelliyim diye param olmayacakmı yani böyle birseymi var