TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Else82 bilgi kesin. Bu bir dedikodu değil, komisyon kararlarından görüyorum. Bu konuda yıl sonu satışları nedeniyle otomotiv firmalarının baskısı olduğu duyumunu da almıştım.

Şimdi sizin süreç kritik. Onun için çok sağlam adım atman lazım. Hemen siparişi getirtip ya da mevcut araçlardan birini beğendiysen rezerve ettirip bayidekilerle sıkı sıkı anlaşman lazım. 25.12 itibariyle satış belgelerini muameleci firmaya verip çok seri bir şekilde kalan 6 gün içerisinde onaylanmaları lazım. Ki araç gümrükten yurda giriş yaptıysa bu mümkün.

2017 fiyatı belirlemelerine gelince; önceki halinde yasa yayınlandığı gün yürürlüğe girecekti. Olayı da yeniden değerleme oranına bağladıkları için teknik olarak 2017 fiyatı belirlemek zorundaydılar. Ayrıca yeniden değerleme oranları da tam kesin değil şu anda bildiğim kadarıyla, tahmini yaklaşık rakamlar var. Bunlara rağmen yine de 2018 fiyatı belirleyebilirlerdi ve sonraki yıldan itibaren değerlemeye tabi tutulur diyebilirlerdi, demediler. Böyle yaptılar. Aynı Kapıya çıktığına göre Dahasını Sorgulamanın da pek bir mantığı yok açılcası.

Üye
    Else82 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @yukcells

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler ederim.

Üye
    samikonca Avatarı

Son Giriş
    01.12-2020
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

@yukcells, benim de sürem 24 aralıkta dolacak. şimdi bir soru da şu, 2018'de 195000 oluyorsa üst sınır, kdv olmazsa yılbaşından sonra almak daha mı uygun olur?

Üye
    mavice35 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Soruma cevap veren bi arkadaş çıkmamış? Tedirginim ve beklenti içindeyim. Aracım TSE den geçti vergileri ödendi faturası kesildi bana bi sıkıntı doğuracak bi durum varmı?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Fatura kesilmiş diyorsun daha sorun çıkacağını zannetmiyorum.
    Hem kanunlaşmadı daha , Cumhurbaşkanı onayı gerekiyor.
    Bu arada araç ne aldınız acaba?

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @samikonca almak istediğin aracın fiyatı 195 binin altındaysa ve kdv ödemeyeceksen tabiiki yılbaşından sonra daha avantajlı olur. Fakat ne kadar yüksek fiyat o kadar kdv geliri olduğu halde var olan Hakkımızı elimizden alıp kısıtlayanların kdv yi kaldıracaklarına gerçekten inanıyor musun? Ne yasa taslağında, ne komisyon görüşmelerinde böyle bir şey geçmedi hiç. Ha hayat süprprizlerle dolu tabi ama şu anki bilgilerle böyle birşeyi beklemek bayağı bir hayalcilik olur.

@mavice35 bu kadar şey yazdık, hala bu soruyu sorduğuma inanamıyorum ) işlemlerini yılbaşına kadar tamamla yeter, Senin hiçbir sorunun olmaz rahat ol.

@Else82 rica ederim. Allah hayırlısını nasip etsin.

Üye
    mavice35 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Burası Türkiye 🇹🇷 insan tedirgin oluyor işte malum ne şartlarda araç alıyoruz.bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum
    Alım işlemlerini tamamladığım araç Audi A4 1.4 TFSI SPORT modelidir. Henüz teslim almadım merakla bekliyorum teslim edilmesini..

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    148
    Verilen Beğeniler
    286

@faruk34

Engelli arac kiralma isi bence cok tutar .sık araba kullannayanlar icin iyi olur .normal vatandas gibi arac kiralamiyoruz .bu isi kim ilk akil edecek bakalim tabi bunun icin sadece h ehliyetin yeterli olacagi bi sistem olustrulmali .calismayan engeliler bu kadar masrafi naltindan nasil kalkiyorlar onuda merak etmisimdir kasko.zorunluntrafik bakim vize benzin vsvs.akil isi degil.

Üye
    AGHANURULLAH Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz sülün
    Son Giriş
    16.09-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    46

@yukcells abi şimdi benim sürem kasım 16'da doluyo ve 170 bin üstü bir araç alacağım. Diyelim ki kasım 16dan önce kanun geçti ve 170 sınırı oldu. kanun 1 ocaktan itibaren geçerli olacağı için alabilir miyim arabayı ?

Üye
    AGHANURULLAH Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz sülün
    Son Giriş
    16.09-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    46

Şuan baktim tutanaklara sizde burdan bakabilirsiniz madde 129 sayfa 87-88 de önerge sunulmuş ve kabul edilmiş. https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...TutanakId=1979
    mtv olayındaki gibi ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler!

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

@AGHANURULLAH sıkıntı olmaz. Fakat alacağın otomobilin rengi, istediğin donanımı vs olmayabilir. Yurtdışından gelecek bir araçsa bir an önce sipariş ver derim. Hayırlı olsun şimdiden.

Üye
    mavice35 Avatarı

Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@yukcells bilgilerin için teşekkür ederim.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@sincekara bence süreyya bey e burdan söylenmek yerine önceki sayfalarda verdiğim cep teelefonuna whatsapp tan mesaj yazabilirsiniz.

arkadaşlar şimdi bakıyorum konu ben araba aldım alacağım beni etkiler mi ye döndü. evet haklısınız ama bu yasanın hiçbirimizi etkilememesi için verilen mücadeleye katılsanız hepimize faydanız olur. yasa 1 ocakta değil yayınlandığı gün yürürlüğe girecek. genel kurul a tahminimce çarşamba günü gelecek bu konu. haydi aramaya yazmaya devam.
    @yukcells tutanağın dün tamamını okuyamamıştım. yasa 01.01.2018 de yürürlüğe girecek ise yeniden değerlemeye tabi tutulup 195.000 tl olarak çıkacaktır.

otomotiv firmalarının baskısından dolayı bu değişiklik olmuştur kesin. biraz daha bastırsalarmış da yasayı kaldırtsalarmış keşke

Üye
    SERCANG Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    30.01-2018
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @tanerbudak kardeşim,

Öncelikle mücadele ve gayretin için teşekkürler, öte yanda bende bu süreci baştan beri izliyor ve gerekli mercilere yazıyorum, kimisi yazımı okuyor cevap vermiyor kimisi açıp bakmıyor bile, ben arabamı aldım ama kenara çekilecek değilim. Burada en önemli ola vaar olan hakkımızın elinden alınmasıdır, şu kenardan köşeden izleyen hiç bişe yapmayan ama içinden bu yasanın geri çekilmesini isteyen arkadaşlara sesleniyorum.

Bugün konuşmazsan sesini duyuramazsan yarın hiç bişe yapamazsın en azından tepkimizi fazlasıyla ortaya koymalıyız.

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MADDE 129- Bu Kanunun;a) 1 inci, 3 üncü ve 87 nci maddeleri yayımlandığı ayın son günü,

b) 7 nci, 10 uncu, 11 inci, 19 uncu, 20 nci, 21 inci, 25 inci, 26 ncı, 27 nci, 28 inci,29 uncu, 44 üncü maddeleri, 49 uncu maddesi ile 3065 sayılı Kanunun 17 nci maddesinin(4) numaralı fıkrasının (r) bendinin birinci paragrafında yapılan değişiklik, 74 üncü maddesi, 81 incimaddesi ile 4760 sayılı Kanuna ekli (III) sayılı listenin (A) cetvelinde yapılan değişiklik, 91 inci, 93üncü, 94 üncü maddesi ile 5520 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yeralan Bankalara borçları bankalara veya ibarelerine yönelik değişiklik ile bankaların ibaresinden sonra eklenen hüküm ve (i) bendinde yapılan değişiklik, 101 inci maddesi ile 5809 sayılı Kanunun 46ncı maddesinin ikinci fıkrasına eklenen cümle, 108 inci, 114 üncü, 115 inci, 116 ncı, 117 nci, 118 inci,119 uncu maddeleri ve geçici 2 nci maddesi 1/1/2018 tarihinde,

c) 12 nci, 14 üncü ve 48 inci maddeleri, 49 uncu maddesi ile 3065 sayılı Kanunun 17 ncimaddesinin (4) numaralı fırkasına eklenen (ç) bendi ve 88 inci maddesi yayımlandığı ayı izleyen aybaşında,

ç) 15 inci ve 17 nci maddeleri 1/1/2017 tarihinden itibaren elde edilen gelirlere uygulanmak üzere yayımı tarihinde,

d) 16 ncı maddesi bu Kanunun yayımlandığı tarihten sonra verilmesi gereken kurumlar vergisi beyannamelerinin ait olduğu hesap döneminde elde edilen kurum kazançlarına uygulanmak üzere
    yayımı tarihinde,

e) 18 inci maddesi 1/9/2017 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde,

f) 68 inci maddesi ile 4733 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin birinci ve dördüncü fıkralarında yapılan değişiklik, 69 uncu maddesi ile anılan Kanunun 8 inci maddesinin yeniden düzenlenen mülga üçüncü fıkrası, beşinci fıkrasının (b) ve (h) bentleri ve 71 inci maddesi 1/4/2018 tarihinde,

g) 82 nci maddesi 1/1/2018 tarihinden itibaren tahsil edilen gelirlere uygulanmak üzere aynıtarihte,

ğ) 95 inci maddesi 1/1/2018 tarihinden sonra verilmesi gereken beyannamelerde beyanedilmesi gereken kazançlara uygulanmak üzere yayımı tarihinde,

h) 100 üncü maddesi ve 101 inci maddesi ile 5809 sayılı Kanunun 46 ncı maddesine eklenenyedinci fıkrası 1/1/2018 tarihinden itibaren elde edilecek net satışlara uygulanmak üzere aynı tarihte,ı) Diğer hükümleri yayımı tarihinde,yürürlüğe girer.

BAŞKAN
    129uncu madde üzerinde bir adet önerge vardır, önce onu okutuyorum yürürlükle ilgili:Plan ve Bütçe Komisyonu BaşkanlığınaGörüşülmekte olan kanun tasarısının 129uncu maddesinin birinci fıkrasının;

-(b) bendinde yer alan; 7 nci, ibaresinden sonra gelmek üzere 8inci, ibaresinin eklenmesini, â74 üncü maddesi, ibaresinin 74 üncü ve 78inci maddeleri,şeklinde değiştirilmesini, ibarelerine yönelik değişiklik ile ibaresinden sonra gelmek üzere söz konusu kıymetlerin satışından doğan kazançların %75lik kısmı ibaresine yönelik değişikliğin parantez içi hükmü,ibaresinin eklenmesini, aynı bentte yer alan 108 inc i, ve , 119 uncu ibarelerinin bent metninden çıkartılmasını,

...................................

@tanerbudak yayınlandığı anda değil 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe girecek. <Süresi çok kısıtlı arkadaşlarımız var, kafa karışıklığı olmasın.