TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ousenmez

Sözettiğim şey daha ziyade akıl yaşı

Üye
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    16.01-2021
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    57

@yukcells, ya polemiğe girmeyeyim diyorum, gene ateş ediyorsun, ben dedim ki ilk ateş eden olmadım, siz bana "polemiğe ve tartışmaya giremeyecek kadar cahilsin. Sen benim cümlelerimden kaçacak delik ararsın" dediniz, (ben neyim de delik arayacağım, fare mi demek istediniz), yoksa ben çok mu evhamlıyım.

Sonra "Anladım ki kuşta bile içgüdüsel bir akıl var sende o da yok", bunun türkçe mealini izah edermisiniz, yani sen bunları bana deme hakkına sahipsin ben susmalıyım öyle mi. Daha sonra dedim ben moderatörlüğü bırakabilirim, şu anda diyorum

@OturanBoğa alın bu görevi benden, ben sözümün arkasındayım. Sen mutlu ol yeterki @yukcells biz zamanında ideallerimiz uğruna sevdiğimiz kızı bırakmışız moderatörlük ne olaki, arkadaşım haddini bilecek herkes ilk ateş eden olmayacak, sabırla dinlemeyi hakaret etmeden küçük görmeden adam gibi tartışmayı öğreneceksin, cebindeki servet bu gününü kurtarır, beyninde olan geleceği. Bu nedenle duracaksın bi düşüneceksin sonra yazacaksın, siz bana bu benzetmeleri yapmadan benim kimseye en ufak bir sataşmam dahi olmadı, sabırda bir yere kadar. Ayrıca diyorsun ki kim hakaret etti, @fatih1980' in yazdıklarını unutmayın.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    komisyon tutanaklarında maliye bakanı naci ağbal'ın bir sözü dikkatimi çekti. özel donanımlı araçlarda bu kısıt uygulanmayacak diyor. bir soruya cevabında. engelli sürücülerin aldığı araçlar da özel donanımlı değil mi zaten ben bu sonucu çıkardım burdan.

Üye
    zed Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    04.11-2020
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    6

Ben de tutanakları okudum. Hiç kimse kabul etmemiş görünürken nasıl geçti komisyondan anlamadım

Üye
    yalnizadam Avatarı

Son Giriş
    23.08-2019
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    7

Engelliler için ÖTV muafiyeti, vergisiz fiyatı 90 bin TL'yi geçmeyen araçlar için uygulanacak

Üye
    senugu Avatarı

Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    98
    Verilen Beğeniler
    135

Kimse uygun görmemiş lakin oy çokluğuyla ben yaptım olacak deyip kabul ettirmişler

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

komisyon tutanaklarının tamamını okudum. mhp,chp,hdp hepsi karşı koymuş. lüks araç alan %90 raporlular için özellikle sıkı denetim getirilsin diye diretmişler. musa çam kendisine whatsapp tan gelen yüzlerce mesaj olduğunu söylemiş. komisyon başkanı bana gelen hiçbir mesaj yok demiş. (sen bi numaranı ver gör a... ) netice itibari ile bu konu ile ilgili gündem oluşturulur ise geri çekilebilir gibi bir algı oluştu bende. maliye bakanı bu sınırın bütçeye herhangi bir getirisi veya götürüsü yok diyor. komedi ya resmen. ama tutanaklarda bir de şu dikaktimi çekti. 6 bin civarındaki gazilere sınır getirilmesin diye çok baskı uygulanmış. onlar kadar sesimiz çıkmıyor demek ki.

komisyonda 25 akp 15 diğer parti üyesi var. çoğunluk akp olduğu için her madde ister istemez kabul ediliyor. ama genel kurul aşaması var, cumhurbaşkanı aşaması var, yargı aşaması var, anayasa mahkemesi aşaması var. benim tahminimce anayasa mahkemesine kadar gider ise bu iş anayasa mahkemesi iptal edecektir bu maddeyi.

Üye
    Özgür&özgür Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür tiryaki
    Son Giriş
    04.11-2021
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 5
    Şurdan yola çıkılarak bir yere varılamaz, “Engelliler Mercedes Bmw alıyorlar”. Bunu çok çok yetkili bir ağızdan duyduğum için böyle rahat konuşuyorum. Ya adamın eli yok, kolu yok, bacağı yok, hayatı sağlam bir insana göre yarım hatta çeyrek, sen kalkmışsın “Şuna biniyor buna biniyor!” diyebiliyorsun. İnsaf! Porsche Panamera nın 1.6 motoru üretilse ve onu alsak ne yazar... Bize kaybettiklerimizin tek bir tanesini bu materyaller geri verebilir mi?

Sadece zor olan yaşamlarımızı kolaylaştırmamıza destek olur ve belki bir nebze mutsuzluğumuzun giderilmesine katkısı olur hepsi bu. O yüzden uğraşmayın efendiler markayla modelle. Eğer bu konu suistimal ediliyor ve çözüm aranıyorsa tek çözüm şudur, H sınıfı ehliyetliler istediği 1.6 aracı eskisi gibi alacak; %90 ve üzeri engellilerin araçlarını kullanmaya sadece 1. derece akrabalar (anası, babası, eşi, çocukları) yetkili olacak ve kesinlikle aynı ilde ikamet zorunluluğu bulunacak. Hepsi bu...

Üye
    insan27 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bu yasayı çıkaranlar hadi bi halt ettiniz bari bir istisna koyup 170 üzeri araç alacak olanlara ötv farkını vererek istediği aracı alma özgürlüğü sunsaydınız Atıyorum alacağım araç 171 bin olursa biz o racı hiç alamıyacağız mesela

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

@UZAKLAR en büyük idealist başarısını kız arkadaşından ayrılmak olarak gören birine başka bir cevabım yok. Fakat bayağıda evhamlymışsın. Kaçacak delikten fare asla aklıma gelmezdi. Fakat ben bunları senin fikirlerimi es geçip şahsıma yaptığın eleştirilere istinaden yazmıştım. Madem sözünde duramıyor, polemiğe de girmek istemiyorsun şu yazılanları bir daha oku. Belki çok zorlarsan ne demek istediğimizi anlarsın.

Üye
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    16.01-2021
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    128
    Verilen Beğeniler
    57

@yukcells, bak bu söz @fatih1980 tarafından bana hitaben yazılmıştır, site kuralı gereği çöpe taşıdım. Belki gözden kaçırdın belkide işine gelmedi. "Burada yasa cıksın dıye götünü başını yırtan ibnelere yazıyorum ya kanı bozuk ne oldugunuz bellı değil yada gerisini siz düşünün anlarsınız ne demek ıstedıgımı"
    Bu çok etik ve hakaret, küfür içermeyen bir yazı değil mi???

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@Özgür&özgür çözüm önerilerinin hepsini komisyonda chp,hdp ve mhp li vekiller söylemişler. bu madde görüşmelerinde sanırım kavga çıkmıştı. daha sonra başkan yemek molası verdi. bakan çok sinirlenmişti. ben hala bu maddenin geri çekilebileceğini düşünüyorum. bimer, cimer yazmaya devam edelim. milletvekillerine mail atalım.

Üye
    yukcells Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    135
    Verilen Beğeniler
    52

Bu yasa her durumuda gerekçesi ile uyumsuz ve amacına uygun değildir. @tanerbudak ın da dediği gibi daha aşamalar var. Ama bizi bu aşamalara kim götürecek emin değilim. Bu yasa çıkarsa ve mahkemeye götüren bir Allah'ın kulu çıkmazsa şaşırmam.

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın yemin ediyorum benim o yüksek tutarlı araçları alacak durumum şu anda kesinlikle yok. Şu an bir Megane arabam var. Almak istediğim beğendiğim araç için de şu an verilen limitler yeterli. Hiçbir şahsi sıkıntım yok. Fakat böyle bakmamalıyız, bu bir hak ihlalidir. Bu keyfi ve haksız bir uygulamadır. Engelli haklarına aykırıdır, insanlık Onuruna yakışmayan bir karardır. Bu nedenle durumumuz ne olursa olsun birlik olmalı ve sonuna kadar savunmalıyız.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

Hiç birşey değişmiyor Suistimalci bu sefer 2000TL verecek engelli ailesine gidecek 190binik araç alacak.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yukcells sana katılıyorum. benimde hyundai İ30 aracım var ve 3,5 yıl sonra sürem doluyor. ancak bugünkü fiyatlara baktığımızda şimdiki fiyatlar ile almak istediğim araç getirilen limit dahilinde ve alabileceğim. ancak 3,5 yıl sonra aracın fiyatı ne olur ötv limiti ne olur onu Allah bilir.

Getirilen madde de bakanlar kurulu arttırılan tutarı %50 arttırmaya yetkilidir denmekte. yani bu oran yükseltilebilirde her yıl. ama bu bir hak kaybıdır. yarın öbürgün engelli kimlik kartlarını iptal ediyorum derlerse ne yapacağız. dediğin gibi iş anayasa mahkemesine gider ise kim dava açacak. birlik olamıyoruz bir türlü. herkes fikrini beyan edebilir ama en azından karşı durmamak lazım. suistimal yyok mu var bunu hepimiz kabul ediyoruz. ama kurunun yanında bizlerin de yanmasını kabullenmiyoruz asla. Mustafa Elitaş a sabah tekrar yazdım bakalım dönüş sağlayacak mı. olmazsa arayıp konuşacağım.