Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hakan Konaş Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 2 yıl önce Motor ehliyeti için ehliyet almaya karar verdim. Bu sırada indirimli olduğu için araba ehliyeti de alayım dedim. fakat ehliyeti alacağım kursta H sınıfı ehliyet verilmediği için B sınıfı ehliyet sınavına girdim ve ehliyeti almaya hak kazandım.
    Şu anda B sınıfı ehliyetim var. araba kullanmada da sorunum yok. fakat indirimli araba alma konusunda sanırım hakkım kalmadı.

Öğrenmek istediğim, sağbacak diz altı protez kullanıyorum, B sınıfı ehliyetim varken indirimli araba alabilir miyim?
    Eğer alamıyorsam B sınıfı ehliyetimi H ye çevirmeme bir sorun yaşar mıyım?

teşekkürler.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Vallaha Çok karışık bir durumla Karşı Karşıyasın. Benimde sol el parmaklar yok. Ama müthiş Motor Kullanıyorum diye Hem Araba hemde Motor ehliyeti alam dedim qiddiğim yerde benımde H yoktu 1 hastaneye qiddim alır B Dediler Birine qiddim alamaz dediler.1i alır 1i alamaz dediler benı 3.cü hakem hastaneye sevk eddiler. B alırmı A2 Alırmı Konusunda Hakem Hastanede Doktor. Bilek Söz konusu be yönetmeliğe qöre alır dendi. ßENDE özürlüyüm B VE A2 yani Normal Araba Ve Motorsiklet ehliyeti var. Hiç Bir indirim alma gibi birşey söz konusu değildir normal ehliyet için. Bildiğim Kadar sadece H ehliyetinde vergi indirimi oluyor. ama bu Çevirme kısmını tamamen bilemiyorum.

Üye
    Hakan Konaş Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ,Bende sağbacak diz altı protez kullanıyorum.
    Chopper motorsiklet ve araba kullanıyorum her hangi bir problemimde yok ama biliyorsun işte türkiyede prosedürler herşeyi karıştırıyor.
    Sistem kendi içinde bile çelişiyor bazen ama.
    Benimde kafam karıştı şimdi

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

B Sınıfı ehliyetle ÖTV indiriminden faydalanamazsınız.B sınıfı ehliyetinizi H sınıfı ehliyete çevirmek için Sürücü kursuna yeniden başvurup, trafik dersini geçmek zorundasınız.

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raman kardeş trafik dersini demişsiniz ama galiba direksiyon diyecektiniz .çünki ben öyle biliyorum yanlışsam düzeltirsiniz sevgiyle..

Üye
    Hakan Konaş Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

direksiyon ve yazılı sınavda problem olmazda ,
    adama sormazlarmı sen özürlüyken nasıl aldın b sınıfını diye.
    Ben ondan tırsıyom

Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan kardeş zanetmem onlar senin özrünün ne zaman oldugunu ne bileceklerki sen içini rahat tut bence sürüçü kursları bunlarla ilgilenmez sadece gerekli evrakları hazırla ve müracatını yap..

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş bende özürlüyüm Sol el parmaklarım yok ama Trafik Yönetmeliğinde Bileğim olduqu için alabiliyomusum aldım sen bence hiç bulaşma. Normal Kullanmaya devam ed. yeniden kayıt olcan sınava qircen hastaneye qidcen ohooo amma iş var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ben olsam B sınıfı ehliyetin tadını çıkartırım. H sınıfı ehliyet alırsanız özel donanıma sahip bir otomobille ölünceye dek evlenmek zorunda kalırsınız!
    Evet, B sınıfı sürücü belgesiyle vergi muafiyetinden yararlanamazsınız ama, en azından her istediğinizde başka aracın koynuna girebilirsiniz!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ABİME BAK sen be sanki beni anlatmıs...Allah qöstermesın bir yere oturmaya qiddiniz örnek dedenize diyelim aniden fenalaştı ve arabanız yanınızda yok dedenizin arabası war ama ne çare???? Kullanamazsınız ... hee kullanırsınız ama herşey üst üste gelip trafik durdurursa ne olacak? Böyle de düşünmek lazım. B sınıfının tadını Çıkar abimizin dediği gibi ben bile öle yapıyorum

Üye
    AHEYY Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    15:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    doğal olarak senin sorunu yeni gördüm. cevap biraz bayat olabilir özür dilerİM.
    Şimdi sen devlet hastanesine gidiyorsun.
    heyete giriyorsun.ALAN DOKTORU ÖZÜRLÜ ARACI KULLANABİLİR RAPORU VERİRSE, O PAPORU EMİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİYORSUN , RAPORLA BERABER B EHLİYETİNİ VERİP , H EHLİYETİNİ ALIYORSUN.
    AMA TABİKİ DOKTOR RAPORDA ŞART KOŞMAMIŞSA. YANİ FALANCA donanım ile kullanabilir demezse.
    öyle derse yeniden direksiyon sınavına girmen gerekebilir.
    sadece direksiyon. oda belki
    ama ii düşün ve öle karar ver
    o ehliyetin dönüşü yok
    selam olsun