TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devran23 Avatarı

Son Giriş
    21.06-2022
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum şu günlerde en büyük sıkıntımı konu olarak açmayı düşündüm umarım yardımcı olursunuz. şimdi durumu anlatıyorum .

amcamın kızının %90 üzerinde ağır özürlü raporu var. amcam vasisi olarak onun adına araç almıştı.şimdi bu araç 2009 model . yani 5 yaşını doldurdu . aracım pert olduğu için ondan rica ettim kabul etti. zaten kendisi de devrini almayı istiyor. şimdi amcam bu aracın devrini üzerine alıp boşta kalan raporu da ben kullanıp yeni bir araç alabilir miyim ?
    prosedür nasıl işleyecek ?

bazı yerlerde aracın satışı için mahkemeye gidip izin yazısı alman lazım bilirkişi tarafından aracın satışına onay çıkması lazım sonra araç açık artırma ile satılıp para özürlü adına açılan hesaba yatacak vs vs bir sürü şey söylediler.

kimi de kolayca noterden satışını yaptıklarını anlattılar. kimi satış için vasi olmak yetmiyor velayetin de alınması lazım yoksa mahkemeden izin almak zorundasın dediler. kafam karıştı .

amacımız özürlü aracı satmak değil vasiye devretmek . (bu olmuyorsa ben alırım sonra amcama devrederim. )

lütfen yardım eder misiniz ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    1