TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar sol alt ektremiteden rahatsızlığıolanlar için otomatik vites özel donanım sayılı ibaresi 2015de kalktı diyorlar varmı böyle bişey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

@SU35

Hayır. Araç alımına temel olacak raporda "özel donanımlı araç kullanmalıdır" yazmak zorunda: bkz

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

@OturanBoğa benim raporumda sol diz hareket kısıtlılığı mevcuttur. Ayrıca özel donanıma gerek yoktur otomatik vites araç kullanabilir yazıyor. Ehliyetim de de 78 ve 102 kodları mevcut

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

@SU35

Sadece sol alt ekstremitede sorun çıkartmayabiliyorlar. Vergi dairesine sorarak şansınızı deneyin.

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

@OturanBoğa Oradaki memur özelge istedi gelir idaresi başkanlığına gittim ordakide 2015 yebş yasa çıktı özel tertibat yoksa sol alt ektremiteye artık ötv indirimi yok dedi. 5 yıl önce aldım ben aracımı değişen kanun ne onu bulmaya çalışıyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Üye
    alonemisin Avatarı

Son Giriş
    01.08-2021
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba,

2017 özelge örneği olarak incelerseniz. 2015 yılında böyle bir yasanın olmadığı anlaşılmaktadır.

Not: Bu örnek şahsıma ait değildir sadece araştırma sonucunda sizin durumunuza ait yeni bir yasa olmadığını göstermektedir.

ÖTV Siz araç alımı hk. | Gelir İdaresi Başkanlığı

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

@alonemisin Allah Allah yahu bunu gelir idaresindeki memur bilmiyor mu derdi neki bu hatunun

Üye
    alonemisin Avatarı

Son Giriş
    01.08-2021
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Selamlar,

aslında forumda yeni ötv li araç almış olanlar mevcut OturanBoğa olumlu raporlar diye paylaşmıştı. 2015 te böyle bir yasa var ise yasayı göstermesini talep edebilirsiniz.

Üye
    SU35 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    14

sonucu bekliyorum bir cıksında kadın sözel olarak söyledi özelge talebinde bulunmamı istedi. Ama bu bile benim canımı sıktı sonucda özelgelik bir durum yok ki.

Üye
    mdursun Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    51

geçen haftakievet arkadaşlar bayramdan sonra aradılar sağlık raporum 2. defa düzenlenip il sağlık müdürlüğüne gönderildi.

sonra kuruldan çağrıldım 10 gün içinde kurul komisyonuna girmek için gittim sıra bana geldi doktor inceledi daha kafadan yine eksik görüş var dedi bana baktı yürü dedi tamam kullanmana bir sakınca yok gibi ama dedi. ellerinde bacaklarında güç kaybı varmı dedi ben bunu eksik buldum dedi ve geri yolladı istinye devlet hastanesine neyse kısadan gidiyorum. 2 gün sonra hastaneden çağırıldım 28.09.2018 tarihinde nöroloji doktoruna göründüm aynı bıranşta bir doktor daha geldi 2 adet nöroloji bayan doktor. ellerimi ayaklarımı güç kaybı varmı inceledi reflekslerime baktı. kesinlikle araç kullanabilirsin bir engel yok bunun içinde dedi. ve raporuma yazdı.

ama dedi tekrar geri gelmemesi için EMG çektirmeni istiycem seni samatya hastanesine sevk edicem dedi ben şokkk.

neyse sağolsun çok ilgilendi doktor randevu numarasına varana kadar verdi. bakalım 02.10.2018 tarihi 13:30 radevu aldım emg için orda neler yaşıycam allah bilir.. (

Üye
    mdursun Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    51

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhaba arkadaşlar,

en son tüm evraklarımı düzenleyip il sağlık kurulu zeytinburnuna götürdüğümde de şöyle bir sorun çıkardılar.. onların istememesine rağmen, hastanedeki nöroloji doktorum, her ihitmale karşı dedi isteyebilirler komisyondakiler diye benden emg çektirmemi istedi

samatya hastanesine sevk etti gittim ve onuda çektirdim tam kapsamlı baştan aşağı şekilde. neyse emg de aldım ve komisyondan çağırıldım. sıra bana geldi ve biliyorsunuzki her komisyonda fakrlı hastanelerden doktorlar olur her seferinde değişirler.. incelediler baktılar ve 1 hafta önce çektirdiğim emg raporunu ben bunu kabul etmiyorum. diyerek yeniden çektirmem istendi şok oldum. nedenlerini sordum saçma sapan nedenler, bir anda iki doktor aralarında konuşurken şu cümlelere şahit oldum.

yaaa zaten ben bu raporu veren doktoru tanıyorum onun rapor ve tetkiklerine güvenmiyorum. diye bir konuşma geçti. allah bintürlü belalarını versin.. şuan özelde daha başka emg çektiriyorum ve sgk lı ödeyeceğim tutar 290 tl şuana kadar 600-700 tl ye yakın para ödedim sıfır ehliyet alıyorum sanki.. 2 ayı geçti uğraştırıyorlar cimere yazıyorum hiç kimse ilgilenmiyor.. kimi kime şikayet ediyorsun gerçi..

Üye
    mdursun Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    51

Evet mümin bey,

uzun bir serüvenden sonra tüm süreci tamamladım ve il sağlık müdürlüğü zeytinburnunda komisyona geçen hafta girerek raporumu aldım bir kaç kod eklediler... çok zorladılar inanılmaz uğraştırdılar.. anlatsam roman olur tam 3 aya yakın raporum ve ben gittim geldim.. sonunda zafer benim oldu bu ayın 24 de 24.11.2018 tarihinde nüfus müdürlüğünden randevumu aldım ehliyetimi yenilemeye gidicem ir aksilikte orda yaşamazsam

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @mdursun
    Şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    Hikayenizi tüm mesajlarınızdan bir gerilim romanı gibi baştan sona kadar okudum. İnanın burada ben çıldırdım. Nasıl insanlar bunlar ya..!
    Neyse zor ve geç de olsa başarmışsınız buna şükür.

Üye
    mdursun Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    51

Merhaba arkadaşlar,

ehliyet yenileme için tüm süreci tamamlamama rağmen, farklı bir sorunla daha karşı karşıya kaldım.

sağlık raporumu aldım ve nüfus müdr den randevu alarak gittim,

sağlık raporumun üst sayfasında bulunan ortopedi ve nöroloji branş doktorlarının görüşlerinin bulunduğu kısıma karar yerine geçen "sürücü olur" cümlesi yazılmış ayrıcada sağ tarafdaki komisyona sevk olur kısmıda işaretlendiği için. nüfus müdr işlme almadı.

zeytinburnu il sağlık müdr komisyona sevk etmesi doğru yapılmış denildi,

hatalı olan karar niteli taşıyan sürücü olur cümlesi yazılmamalı, sürücü olur yazıcaksa eğer neden komisyona sevk ediyor. çelişkili bir durum denildi..

ne yapmam gerekiyor dediğimde ise sadece üst nüsha doktorların görüşleri kısmı evrağı yeniden değişmesi gerekiyor denildi.

yani yine hüsran yine rezalet yine hayal kırıklığı.

yazıklar olsun

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    02.05-2021
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    istanbul için il sağlık kurulu evrak teslimi nereye yapılıyor çemberlitaşmı yoksa zeytinburnu mu?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon