TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Henry Avatarı

Son Giriş
    04.01-2022
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ehliyet yenileme korkusu bende de var. 2012 yılından beri araç kullanıyorum. Gözlerimde sorun var her iki göz ile %70 görüyorum. 10 senedir ne bir kazam ne bir sorun yaşadım. Bir kaç hastaneye gittim. Rapor veremeyiz dediler. 10 yıldır kendi araçım var. Şimdi verilmeyecek ise neden 2012 yılında verdiniz. Bende hukuki yollar ile hakkımı aramak istiyorum. Tek gözü görmeyenler Bile araç kullanabiliyorken 2 gözü gören ben ve benim gibi kişiler neden ehliyet alamıyor. Evet göz araba kullanırken oldukça önemli ama bir aracı bir insanı ve bir değeri araba kullanırken çok rahat görebiliyorum. Göz testinde Belirli bir sırada ki yazıyı okuyamadığımız için daha önce verilen ehliyetim riske girmememli. Tekrar diyorum 2012 yılında hangi gerekçe ile bana ehliyet verildi. Bu zamana kadar belli bir standart ve konfor alanının kısıtlanması nedeniyle yaşayacağımız psikolojik travma daha büyük…

Üye
    Hakanaydemir Avatarı

Son Giriş
    11.03-2022
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar. 3 Aralık 2021 günü ist. Komisyona girdim komik bir muayene ile sürücü olmaz verdiler malum herkesin başına gelen. İtiraz ettim kocaeli il sağlık yeniden bakacak. İst yakın olduğu için gebze ilçe sağlık yapıyormuş. Gebzede daha önce bu komisyona katılan var mı? Ortam nasil ?

Üye
    ilkery Avatarı

Son Giriş
    17.01-2022
    Saat
    00:42
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben 5 gün önce sürücü raporu almaya gittim komisyon karar verdi sürücü olamaz dediler tertibata bile bakmadılar ki benim boyum1.15 ve normal otomatik araba bile kullanıyorum bi koltuk yükseltme bide gaz yükseltme aparatını istiyorum ama tertibata bile bakmadan sürücü olamaz yazdılar bülent abicim seni yeni gördüm engellim %48 ortopedi yarın il sağlıkta itiraz edeceğim kaç günde itiraz belli olur veya ne zaman yeniden sürücü raporu çıkartmam lazım saygı ve sevgilerimle

Üye
    Syigit Avatarı

Son Giriş
    26.08-2022
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/derince
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam ehliyet yenileme sürecinde KOCAELİ DERİNCE Eğitim Araştırma Hastanesinde banada sürücü olamaz raporu verdiler benim kalp yetmezliği,ritim bozukluğu, ICD kalp pili var,doktora bu kararı hagi sebepten aldınız diye sordum sen araba kullanırken kalbinin durup kaza yapma riskin çok yüksek cevabını aldım,acaba itiraz etsem bir sonuç alabilirmiyim ve bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Üye
    ozmuşlu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz yılmaz
    Son Giriş
    24.11-2022
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    türkye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    46

Valla Allah kimseyi devlet hastanesine düşürmesin keşke ilk baştan özele gitseydiniz ben özele gittim 600 lira param çıktı hepsi o ...

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    2

Kıymetli @Syigit kardeşim bende de kalp yetmezliği var,2 stendim bulunuyor. Bu nedenle aile hekimim kardiyoloji bölümünde de muayene olmam gerektiğini söylemişti. Sürücü sağlık bilgi formunu doldururken de bu durumumu yazdım, hiç bir şey gizlemedim. Aile hekimimin önerisine binaen Silivri Özel Anadolu Hastanesi kardiyoloji bölümüne gittim ve muayene oldum. Doktora ehliyet için geldiğimi söyledim, elimdeki raporları gösterdim. Doktor damarlarda stend takılı olması araba kullanmaya engel bir durum teşkil etmeyeceğini söyleyerek sürücü olabileceğimi ıslak imza ve kaşesi ile tasdik etti. Tabii bende stend, sizde ise pil var, ikimizin durumu farklı. Ancak benim bildiğim kadarı ile pil stendden daha önemli, durdu mu sıkıntı büyük. Siz isterseniz güvendiğiniz bir başka kalpçiye danışıp onun fikrini alın gecikmeden zira raporlarda belli bir itiraz süresi var. O süreyi kaçırdınız mı iki yıl itiraz edemiyorsunuz.
    Selametle

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    17.11-2022
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    11

@ozmuşlu
    Özel hastanede nasıl oluyor bu işlem? Ben hangi özel hastaneye gitsem sistemde engelli raporu görünüyor biz yapamıyoruz bunu. Aile çekiminden sevk alıp devlet hastanesinden alacaksın raporu diyor hangi özel hastaneden aldınız. Yeni sürücü olamaz raporu çıktı iki yıl bekleyip oraya başvuru yapayım.

Üye
    ozmuşlu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz yılmaz
    Son Giriş
    24.11-2022
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    türkye
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    46

@Faruk33

şimdi şöyle izah edeyim :
    1- özel hastaneye giderken sağlık ocağının sevk etmesine gerek yoktur. direk gidiyorsunuz
    2- mesela hastalığınız nedir bilmiyorum diyelim dahiliye bakıyor drek dahiliye ye gidiyrsunuz. ve para yatırmadan önce uygun bir şekilde doktorlar görüşün derdinizi anlatın eğer tamam rapor veririm derse parayı yatırıp kayıt açtırın .
    3- benim de engelli raporum var am şans mıdır nedir doktor hiç bakmadı bende gözlük takıyordum sol göde sıkıntı vardı doktor muayene etti rapora gözlük veya kontak lensle araç kullanabilir yazdı verdi raporu .
    4- sürücü olamaz raporu çıktı ise şayet hakkınızı kanun yoluyla arayacaksınız mahkeme il sağlık müdürlüğü neresi varsa itiraz edeceksiniz bu satten sonra özel hastane rapor verir mi bilemem ??
    selametle....
    2-

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

komisyon sürücü olamaz raporu verdikten sonra bu rapor e devlette görünüyor. İki yıl geçmeden yeni rapor için başvurabilirmiyiz
    iki yıl geçerli bu rapor deniliyor.
    Baska birsırum. Komisyon raporuna itiraz için, bizi komisyona sevkeden hastaneye başvurmak yeterliymiş. Komisyonu aradım öyle söylediler. Doğru bilgi mi.
    Konu mimfatih tarafından değiştirilmiştir (21.09-2022 Saat 07:52 ).

Üye
    Deryasfr Avatarı

Son Giriş
    10.10-2022
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben seneler önce ehliyet için başvurdum heyete girdim ehliyet alsmaz raporu verdiler. Rapora itiraz ettim ama gidip tekrar başvurmadım hevesim kırıldığı için. Şimdi aradan çok zaman geçtiği için benim izlemem gereken yol nedir. Özel hastaneden rapor alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Üye
    Dertli1 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2022
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar sürücü olamaz raporu verildi h ehliyetim var 2 yıl uzatıldı benim ehliyetim iptal olurmu

Üye
    emoç Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    26.10-2022
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

merhabalar bende sizinle aynı durumdayım ehliyetiniz alındımı ?

Üye
    Zeynebuum Avatarı

Son Giriş
    11.11-2022
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son durum nedir arkadaşlar komisyonun sürücü olamaz kararını mahkemeye taşıyan varmı?

Üye
    Dertli1 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2022
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyetim iptal oldu ne yapmalıyım itiraz ettim başka hastaneye gonderdiler

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yeni ehliyet için mi başvurdunuz, engeliniz neydi? Neyi gerekçe gösterdiler iptal etmek için?

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon