Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, yuzde 93 omurılık felclısıyım, ötv ındırımlı arac alabılır mıyım? aldıgım aracı kendım kullanabılr mıyım? aracı alırken özur oranımı dusururler mi?
    Cevap verırsenız sevınırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ellerini kullanabiliyorsan, evet, kendin kullanmak için elle kumandayı sağlayan özel donanıma sahip otomobili ötv muafiyetiyle satın alabilir, mtv muafiyeti de uygulatabilirsin.
    Rapor oranının düşmesi ya da çıkması hiç bir şekilde zarar vermez sana.
    Alacağın aracı senden başka hiç hiç hiç kimse kullanamaz.

Önce H sınıfı ehliyet alman (ya da B sınıfı ehliyetin varsa bunu H sınıfına dönüştürmen) gerek. Raporunda şu bare olacak: "Elle kumandalı özel donanıma sahip otomobil kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır"
    Bu rapordan iki nüsha halinde alırsan, aynı raporla hem ehliyet hem de vergi muafiyetli otomobil alabilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkur ederım suanı almıs oldugum raporum var ama orda özel tertibatlı arac kullanabılır kısmında degerlendırılmedı H sınıfı ehlıyet ıcın kısmında degerlendırılmedı yazıyor tekrar rapor almam mı gerekıyor B+A2 ehlıyetım var H sınıfına gecmem ıcın tekrar sınavamı gırecem nasıl degısecek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yeniden rapor almanız gerek.
    Sürücü kursuna yazılacak ve sadece direksiyon sınavına girip, B sınıfı sürücü belgenizi H sınıfına dönüştüreceksiniz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı sürücü kurslarını aradım 5 tane sini aradım mesala hepside kendinize ait araç varsa özel tertibatlı onunla girebilirsiniz diyor arabam var ama düz vites tertibat falan yok nasıl olacak bilmiyorum önce arabayı alsak daha sonra ehliyetimi alsak acaba

Üye
    murat_3854 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA /MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben murat ankaradan bende b sınıfı ehliyetimi h sınıfına çevirdikten sonra özel tertibatlı araba alır kullanır raporu var.
    raporda özel tertibatlı araba alır yazısı yoksa alamazsınız arabayı.BEN 2005 YILINDA EHLİYETİMİ H SINIFI YAPIP ARABAYI ALDIM KULLANIYORUM .TAVSİYE EDERİM ÇOK RAHAT VE MASRAFSIZ OLUYOR.VERGİSİ YOK.MUAYENE PARASI YOK.GİTTİGİN HERYERDE ÖNCELİK OLUYOR. KISACA ALIRSAN RAHAT EDERSİN.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporu alacam ama ben ehliyet için bazı kursları aradım da özel tertibatlı arabası olana rastlamadım diyecegım o ki konyada nasıl olurda olmaz anlamıs degılım kurs ehliyet veririm diyor ama kendi arabanla sınava girersin diyor e o arabayı benden baskası kullanamaz sınav yerıne gıdecem arabayla burda arabayı kaçak kullanmıs olacam o müfettişlerde bide beni kontrol edecekler hem kendi arabanla gel diyecekler hemde araba sürmeyi biliyormuyum diye bakacaklar amma karıstı valla..