TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon
Toplam 133 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Arkadaşlar.Geçen gün Engelli ehliyet için sağlık raporu çıkartmak için heyete girdim. Aradan 5 gün geçti sonuçlandı. Heyetin bana verdiği karar Sürücü Olmaz diye bir rapor verdi elime. Tanı: Spastik Paraparezi. Özürlülük Rapor oranım %40 bu arada. Şimdi o kadar engelli vatandaşlarımız varken herkesin cebinde ehliyet yada özel tertibatlı araçlar varken bizim neyimiz eksik? Şoförlüğüm olduğu halde araç kullanacak hiç bir özürlülüğüm olmadığı halde bana nasıl sürücü olamaz raporu çıkartıyorlar bunlar doktor mu şimdi ? İtiraz için İl Sağlık Müdürlüğüne Git diyorlar OLDUU BAŞKAAA Kukla gibi oynatıyorlar bizi resmen. Bu itiraz için ne yapmam gerekiyor olumlu sonuç çıkarmı acaba arkadaşlar ? Çünkü o kadar engelli arkadaşlarımız varken onların ehliyeti varsa ben bunu kabul etmem bizim neyimiz eksik ! Bu mesajımı gören arkadaşlar Sizden ricam bana gereken neyse ne gerekiyorsa yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz. Sevgilerimle.

Üye
    one-gevaş Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet vasıf yakut
    Son Giriş
    07.01-2019
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul bağcılar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

yılmaz bey bende ortopedik engelliyim bende araç kullandığım halde banada sürücü olamaz diye rapor yazdılar biz maalesef çoooookkkkk gerideyiz avrupadan avrupada engelli bir birey araç alacaksa devlet sınava tabi tutuyor araç kullanabilirmi kullanamazmı diye ona göre rapor veriliyor ve ona göre araç dizayn ediliyor ama bizim ülkemizde doktorlarımız tipimize göre rapor yazıyor alır veya alamaz diye diyorum doktora buyrun göstereyim kullanıyormuyum kullanamıyormuyum görün diye beni ilgilendirmez kullanıp kullanamadığın yönetmelik ne diyorsa o deyip geçiştiriyorlar maalesef

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Valla Başkan haklısın ne diyim o kadar doluyum ki susmak en iyisidir ama peşini bırakmıcam. Sen ne yaptın peki var mı bir gelişme ?

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

@yilmazthm21 Arkadaşım, Sürücü Heyet Raporunu İlçe Sağlık Müdürlüğünden Aldıysan, İl Sağlık Müdürlüğüne Gidip Bu Karara İtiraz Edebilirsin.

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

@_MUSTAFA Valla Abi Esenyurt Devlet Hastanesinden Aldım Heyet Raporunu. Ne yapmam gerekiyor ?

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

Esenyurt Devlet Hastanesini Hangi İlçe Sağlık Müdürlüğüne Bağlı İse, O İlçe Sağlık Müdürlüğüne İtiraz Et. Seni Başka Hastaneye Tekrar Heyete Girmen İçin Yönlendirecekler Arkadaşım.

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

@_MUSTAFA Abi Avcılara bağlı olduğum için Avcılar İlçe Sağlık Müdürlüğünü aradım Pazartesi günü gelmemi istedi. Benim öğrendiğim kadarıyla Dilekçe yazacakmışım bunun sonucu ne olur ne yapmam gerekiyor detaylı bilgi verirmisin rica etsem ? Şaka gibi ya bana nasıl Sürücü olamaz sağlık raporu çıkartırlar şoförlüğüm var kendi ihtiyaçlarımı bizzat kendim görüyorum 2 haftadır siniriim geçmiyor

Üye
    TheLonely Avatarı

Gerçek Adı
    AFATSUM
    Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

Rapor Oranlarına İtirazlarda İlçe Sağlık Müdürlüğüne Gidiyorsun Dilekçe İle İtiraz Edip, İlçe Sağlık Müdürlüğü Seni Başka hastaneye Gönderip Orda Tekrar Heyete Giriyorsun..
    Ama Senin Rapor Oranı Değil Sadece Rapordaki Karara Onun Hakkında Net Bi Bilgim Yok Seni Yanlış Yönlendirmek İstemem.
    Pazartesi Günü Gittiğinde Güzelce Kendini Anlat Sana Yol Gösterirler.
    ALLAH(c.c) Yardımcın Olsun Kardeşim

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

@_MUSTAFA Çok teşekkürler abi inşallah ALLAH(c.c) Yüzümüzü güldürür. Pazartesi bi gideyim en iyisi onlardan net bilgi alsam iyi olur. BEn sadece Sürücü olamaz raporuna itiraz ediyorum engelli sağlık raporuma değil bu arada.

Üye
    Invul Avatarı

Gerçek Adı
    Yankı
    Son Giriş
    15.10-2019
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Kısaca prosedürde direk sürücü olamaz kararına itiraz etmek istiyorsanız dilekçeyi verdikten sonra sizi ilgilendiren bölümü ve 3 doktoru olan bir hastaneye sevk ediyorlar. O hastanede ilk aldığınız rapordan farklı bir yanıt alırsanız da hakem olması için 3. bir hastaneye sevk edecekler.

Bu prosedürde sizi uyaracağım kısım şudur. Çok iyi araştırın sürücü olamaz kararını hangi maddeye göre bağladıklarını kesin ögrenin ve haklı iseniz gidin. Çünkü ikinci hastane ilk aldığınız ile aynı kararı alır ise bu karar kesinleşiyor. Bu da yolun sonu degil eğer çok inanıyorsanız kendinize idari mahkemeye kadar gidebilirsiniz.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Şu linke bir bakmanızı öneririm 8. maddeyi takiben.

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

@Invul İlçe Sağlık Müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyor peki dilekçe vermeden başka bir hastaneden Sürücü Olabilir diye rapor çıkartsam yada Koms. Sevk. raporu çıkartsam İl Sağlık Müdürlüğüne versem sorun olur mu ? Her halükarda haklıyım ben engellim beni engellemiyor araç kullanmama zaten kullanıyorum ehliyetsiz. Bir an önce sağlık raporumu verseler kursa kayıt yapacam heyete girmeden önce bana dediler senin engelin ort. engeli lduğu için ötvsiz araç alabiliyorsun dediler. Acaba riske girmemek için mi rapor vermediler beni uğraştırcaklar

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    139
    Verilen Beğeniler
    23

engelli ehliyetinde oranın bir önemi yok özel hastahaneden'de alınabiliyor ehliyet raporu aldıgınız raporu yok sayarak özelden deneyin derim

Üye
    Invul Avatarı

Gerçek Adı
    Yankı
    Son Giriş
    15.10-2019
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Selamlar Tekrar,

Özel hastaneden sürücü olabilir raporu alırsanız ve trafik denetlemeye göndermelerinden önce ilçe sağlık müdürlüğüne başvurursanız birşey yapamazlar. Trafik denetlemeye gitse bile İl ve İlçe sağlık müdürlüğüne gitmez o rapor siz itiraf için gitmediğiniz sürece. O yüzden başka bir rapor ile başvurabilirsiniz. İşin biraz çetrefilli kısmı sistemdeki arızalar ve sıkıntılar bazen insanları bu tarz alternatif yollara sürüklüyor ne yazıkki.

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

%40 Raporum var. Ortopedi engeli olarak geçiyor. Ötv'siz araç alabiliyormuyum ? Volkswagen Passat 2017 Veya VV CC Almayı düşünüyorum. Devlet hastanesi bana sağlık raporunda Sürücü Olamaz diye rapor verdi daha itiraz etmedim tekrardan sağlık raporu çıkartcam. Zaten bana Sürücü Olabilir raporu mecbur verecek muayene etmeden olumsuz rapor verdiler ahmaklar. Sürücü olabilir raporu çıkartcam İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Kesin onay verirler mi ?

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar S.a %40 Engelli raporum var. Ortopedik Engelliyim. Spastik paraparezi hastalığım var her iki ayaklarımda.

Ehliyet için sağlık raporu çıkartıyorum bir muaynem kaldı oda EMG çekecekler Heyette Komisyona Sevk'e diye rapor çıkartıyorum. İl Sağlık Müdürlüğüne gidip işlerimlerimi orda bitirmek kalıyor.

Doktorlar bana ortopedi engellin olduğu için sana ötv'siz araç alabiliyorsun dediler. Ortopedik ve Spastik rahatsızlığım var ayaklardan Ötv'siz araç alma imkanım varmı ? İl sağlık müdürlüğü bana ahmaklık yapıp patlak verirler mi ? DAha detaylı yardımcı olurmusunuz bana rica ediyorum...

Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon