Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet arkadaşlar topşam 4 günlük git gelden sonra bugündosyam heyete giriyor. raporun karar kısmında ''H sınıfı ehliyet alabilir'' yazıyor. şu anda heyet toplanmış olmalı. beni yolladılar 30/03/2010 tarihinde gelip sonucu alabilirsin dediler.
    yani H sınıfı ehliyet raporu verildi. fakat otomatik vitesli ararç kullanabilir yazısını yazmıyorlarmış. onun için tekrar bir heyete girmem gerekiyormuş. her
    zamanki gibi heyet doktorlarıyla irtibata geçmek mümkün değil hastahanedeki görevlilerden öğrendiklerim bunlar.
    yani kısa ve öz anlatmak gerekirse şimdilik sadece H sınıfı ehliyetim var fakat hala hiç bir araç kullanamıyorum. tekrar başvurup tekrar heyete gireceğim.
    herkese iyi ve engelsiz günler

bülent abi senin yukarda verdiğin dilekçe cevabını dosyaya koymadım acaba koysaydım faydası olur muydu?şimdi aklıma geldi nasıl pişman oldum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yahu hakikaten kötü niyetli bu insanlar! Yahu be dangalaklar, ulan H sınıfı sürücü belgesi veriyorsan, o adamın nasıl bir araç kullanacağına dair değerlendirme yapmamak, bunu belirlememek de ne oluyor!?
    Bu şekilde eksik rapor vermek mantıken de yanlıi usulen de. İlgili yönetmeliğin 8. maddesinin ikinci fıkrası sürücü belgesi raporunda nasıl bir donanım gerektiğine dair açık bir değerlendirme yapılmasını söyler (bkz):
    2) Her özürlü için kullanılacak özel tertibatlı araç, ortopedi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanının bulunduğu heyetçe tanımlanır. Ancak; kalıcı extremite bozukluklarına bağlı özürlülük hallerinde (Örneğin; amputasyon, hemiplaji/serebral palsi, ileri derecede artrit gibi) ve kronik nörolojik bozuklukların sonucu olan özürlülük hallerinde (Örneğin; multpl skleroz, parkinson, motor nöron hastalıkları, periferik nöropatiler gibi) hangi tür bir aracın kullanılabileceğinin sağlık kurulu raporu ile tespit edilmesi kaydıyla özel donanımlı motorlu araç kullanılmasına izin verilir.
    Bu gibi durumlarda sürücünün ne tür bir cihaz ile veya hangi becerilere sahip olursa ne tür modifikasyonlar yapılmış araç kullanabileceğinin konunun uzmanınca saptanması kaydı ile özel sürücü belgesi almaya hak kazanır.
    Sağlık kurulu raporunda özürlülüğün ilerleyici veya statik olup olmamasına göre hastaya periyodik kontrollerin gerekli olup olmadığı belirtilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Gerçekten de böyle saçmalık olmaz. Bu kadar zor birşey mi sanki bu. Alt tarafı bir yönetmelik yayınlanır özür durumuna göre kullanılacak araç tipleri falan belirlenip kesinleştirilir sonra millet bununla uğraşmaz. Bu konuda raporu verenler bence uğraşmak istemiyorlar. Oturup heyette olur olmaz diye eskiden beri gelen düzeni bozmak, yenilikleri araştırmak da istemiyorlar. Hatta engellileri baştan aşağı süzüp aşağılar ve acır gibi bakanlar da var.

Ondan sonra ne oluyor bir ildeki heyet güzel bir rapor veriyor, diğeri tam tersini. Bu da yanlış. Sonuçta trafiğe çıkılacak, bu konunun bilimsel kriterlere dayandırılması gerekmez mi? Ama nerde o kafa? Bırakın engellileri, sağlamlara bile ehliyet verilme kriterleri yanlış.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düşüncelerinize aynen katılıyorum ama yapcak bişey yok düzen böyle gelmiş böyle gider.ben haydarpaşa numune hastahanesinden aldım raporu.heyettten önce doktorları gezdiğimde(göz,ortopedi,noroloji,kbb,iç hastalakları,pskiyatri).hepsiylede muayene güzel geçti.heleki ortopedi doktoruna ehliyet alabilirmiyim sorunu sorduğumda;tabiki bu seninde hakkın yanıtı beni çok mutlu etti.fakat iş nasıl araç kullanmam gerektiğine gelince ve tekrar heyete girmem gerektiğini öğrenince bu mutluluk uzun sürmedi.anlıyacağınız iyi doktorlarda var.bizleri aşşalıyanlarda.eee dünyanın düzeni her meyve kasasında bir çürük oluyor.diğer yapacağım işlermleri burda sizlerle an be an paylaşacağım.
    herkese iyi ve engelsiz günler

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi sabah bir site gördüm orda bir kişi senin dediğinin tam tersi.raporuma ''otomatik vitesli ararç kullanabilir''yazısını yazdıramayacağımıbunun teçhizatlı olabileceğini ve aynı zamanda plakada da özürlü işareti olacakmış.bu konuyla ilgili ne diyorsun.şimdiye kadr senin söylediklerinle hareket ettim ve ehliyet olayını hallettim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sadece sağ eli olan biri düz vites aracı nasıl kullanırmış bi sor bakalım o kişiye? Vitesi değiştirirken direksiyonu o mu gelip tutacakmış?!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bugün ankara hastanesinden h ehliyet alabilir özel teblikatlı otamatik araç kullana bilir raporunu aldım benim babamda sol kol ve ayakdan engelliydi

Üye
    huso39 Avatarı

Gerçek Adı
    HUSEYIN
    Son Giriş
    16.05-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şişli etfal'e 2 defa müracat ettim "otomatık vıtes arac kullanabılır" diye rapor almak için ama ne mümkin ki bana ikisinde de "özel tertibatlı araç kullanır" diye rapor verdiler
    ne yapacagımı karar veremedim cepte ehliyet var ama hiç bir arac suremıyorum bununla, boşuna taşıyorum.
    Etfal'da ortopedi doktoru bulmak lazım yada içeride bir adamın olacak ki belki verirler.
    Devlet bir yandan ehliyet alırsın diyor öte yandan da otomobil kullanamazsın diyor işte hepsi bu.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

artık rapor elimde fakat sadece H sınıfı ehliyet alabilir raporu.
    Raporda yazan:

Karar: 2918 sayılı karayolları trafik kanunu'nun 41. Maddesinin 1. Fıkrasının (c) bendine dayanarak hazırlanan 26/09/2006 tarih ve 26301 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ''sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile ilgili muayenelerine dair yönetmelik'te belirtililen hususlara uygun olarak muayene yapılmış olup'' sol omuz glenohumeral eklemden ampute''tanısı mevcuttur.
    h sınıfı ehliyet alır şeklinde karar verilmiştir.

Evet H sınıfı ehliyeti alıyorum fakat ne tür bir araç kullanacağıma dair bi rapor olmadığından dolayı. ehliyetimi değiştirmedim.
    yarın 07/04/2010 çarşamba günü tekrar ortopedi doktoruna gözüküp tekrar heyete gireceğim. bakalım ne olacak
    .doktoru ''dreksiyon topuzlu otomatik vitesli araç kullanabilir'' yazısı için iknaya çalışacağım. inşallah başarılı olurum. eğer olmazsa tekrar masraf ve sol daki kolu sağa taşıtacağız

.hayırlısı bakalım.yarın sizleri burdan bilgilendiririm.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ewet bugünde (09.04.2010) ne tür araç kullanabileceğime dair heyete girdim ve sonuç çıktı.''özel tertibatlı araç kullanabilir''.
    doktora dedimki otomatik vitesli dreksiyonda topuzlu yazsanız olmuyor mu. bana diyo rki ikide aspirin yazayım mı?
    otomatik yazısını bile yazdıramadık. neyse şimdi özel tertibat yapan yerler arıyacağız. bakalım durumlar neler gösterecek.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu arada bundan sonraki izleyeceğim yollar nelerdir.özeltertibatlı araç kullanır raporunu 15/04/2010 tarihinde elime alacağım.şimdi bu raporlarla gidip ehliyeti çıkartabiliyorum değilmi?ve bundan sonra aracımın tertibat ve plaka işlerini halledeyorum.izliyeceğim yolları sırasıyla anlatırsanız sevinirim.

Üye
    donanma Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    28.05-2011
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de sol elden sadece parmaklarım yok h sınıfı ehliyet alacağım vergi indiriminden yararlanabilir miyim birde plakada engelli işareti şart mı

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar valla dua edin kayseride değilsiniz heyet başkanı mehmet sümer var sağ sol farketmiyor adam H sınıfı ehliyet raporunu koldan özrü olanlara vermiyor. emniyette kayseridesin diye başka ilin raporunu kabul etmiyor. Gelin bu işin içinden çıkın.

Üye
    ertanx Avatarı

Gerçek Adı
    Ertan
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harun bey durumunuzu forumdan takip ediyorum. ben de aynı durumdayım sol kolumdan özürlüyüm ve sürüş esnasında hiç kullanamıyorım sol kolumu. arabamı aldım 2. el. sıfır ötv olmuyormuş sanırım bizim durumumuzda olanlar için. şu an tadilat projesi çizdirdim ve projeye uygun tertibat yaptıracağım sonra muayeneye gideceğim sonra da emniyete...

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki nasıl bi proje çizildi bunun için.bu arada nerde oturuyorsun.ben istanbuldayım ve tüm aramalarıma rağmen bitek halis sayar ı bulabildim.bende pazartesi günü halletmeyi düşünüyorum bakalım.birde bu normal plakayı sakat plakasına dönüştürme işlemleri ne kadar sürer bir günde halledilecek birşeymidir.ve kendimmi yapmam gerekiyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Başlığın Etiketleri