TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Durabo Avatarı

Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ben brakiyel plexus sinir kopması nedeni ile sağ kolumu kullanamıyorum. Ehliyet almak için çıkarttığım raporda şu ibareler var:

35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanma kontrol cihazı
    40.11 Direksiyon simidinde yardımcı cihaz
    20.09 Uyarlanmış park freni

78 Sadece otomatik vites
    102 Ticari araç ve ambulans kullanamaz
    47 İki tekerlekli araç kullanamaz

Şimdi burdan anladığım kadarıyla 102,47 ve 78 zaten normal ibareler. 35.03 ve 40.11'de direksiyon topuzunu kastediyor gibi ve polisin dediğine göre ruhsata işli olması gerekmiyor ama başka sorunlar yaşayanlarınız varsa duymak isterim. Sorun şu 20.09, kimse bunun ne olduğunu bilmiyor hiçbiryerden kesin bir cevap alamadım. Ne polis ne raporu veren sağlık kurulu ve kuvvetle ihtimal bunu yazmaya karar veren heyet başkanıda bilmiyor. Forumda yaptığım aramalarda da bir sonuca ulaşamadım. Benim burdan anladığım araçta elektronik park freni olması. Bu zaten yeni araçların çoğunda var, benim almayı düşündüğüm araç zaten kendisi çekip kendisi bırakıyor freni. Bu aldığım ehliyet topuzu yanımda taşıdığım sürece diğer otomatik araçları sürmemi engeller mi? Bu benim için önemli şirket aracını kullanabilmem lazım. Sizce bu rapora itiraz etmem gerekir mi? Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    10.11-2021
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    17

Hocam bildiğim kadarıyla elektrikli park freni yeterli olur. İkinci sorunuz ise topuzu yanımda taşısam olur mu demişsiniz o konuda bir bilgim yok bilgili arkadaşlar cevaplar ise bende bilgilenmiş olurum bendede sağ brakial pleksus var. Hocam benimde size bir sorun var Peki engelli raporunuzda da otomatik vitesli araç kullanır mı yazıyor yoksa özel tertibatlı araç mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    Durabo Avatarı

Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastahaneden aldığım normal engelli raporundan bahsediyorsun sanırım, onda ikiside yazmıyor benim raporum baya yeni ve ehliyete karar verenin kendileri olmadığını öğrenmişler. Aynen şöyle yazıyor "Durum tespiti + vergi indiriminden faydalanması + 2022 sayılı yasa + ücretsiz paso + engelli kimlik kartı + ÖTV indirimi + tüm engelli haklarından faydalanması"

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

@Durabo

Komisyondakiler bol kepçeden kısıtlama kodu yazıyor. Ben de eminim ki kodlrarı ekleyen lerin nasıl bir donanım olacağına dair de en küçük fikirleri yoktur.
    35.03 topuzdur. 20.09 da dediğin gibi her araçta var artık. Bunların ruhsata işli olmasına gerek yok.
    40.11 ise sileceği vs. kontrol eden sabit bir cihaz olsa gerek. ve bence bu cihaz ruhsata işli olmalı.

Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.09-2021
    Saat
    17:46
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    67

Kodlarla ilgili tam bir Türkiye klasiği yaşanıyor. Örneğin kimse bana yazılan 40.14 için net bir yorum yapamıyor. Heyete sordum topuz diyor e o zaman 40.11 de topuz diyor niye doğrudan yazanı yazmadınız, aaa o da mı varmış diyorlar. Trafik şubeye soruyorsunuz git yazan heyete sor diyor. Bunlar uluslararası kodlar diyorlar bütün interneti alt üst ettim böyle bir şey yok! Özetle bence kafanıza göre takılın. Bizim ülkenin yürürlüğe soktuğu bu tip sırf dostlar alışverişte görsün diye çıkardığı kuralların uygulanabilmesi için bir 40 yıl daha geçmesi lazım. Biz vatandaş olarak uygulamaya çalışsak dahi görüldüğü üzere bunu doğru bir şekilde denetleyebilecek bir hiyerarşik yürütme düzeni mevcut değil.

Üye
    münadi Avatarı

Gerçek Adı
    münadi
    Son Giriş
    04.04-2021
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    1990
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam çok haklısınız daha çok var da ama trafikte çevirme olur takıntılı memur beni bulur uğraş da uğraş ondan sonra. rapora itiraz edip gereksiz kodları sildirmek için ne yapmak lazım acaba

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    19.12-2018
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9

BEN DE AYNI DURUMDAYIM. AMA BANA Yeni ehliyetimde sağ üst ekstremitede atrofi tanıdı ve kodlar...
    10.02 modifiye otomatik vites
    35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
    40.11 direksiyon topuzu YAZDILAR.
    B

Üye
    Gazi 74 Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin
    Son Giriş
    02.06-2019
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    Bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

40.11 ve 40.14 Kodlarını bana da yazmışlar. Allah kolaylık versin çık işin içinden çıkabilirsen

Üye
    alpers Avatarı

Son Giriş
    11.01-2019
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Arkadaşlar benim raporumdada 78 var. Araç alımı için gittim bayiye alamazsın dediler.

Vergi dairesine gittim özelge verdim sonucunu bekliyorum benim engelimde sağ kol brekial pleksus

Üye
    tcoskun Avatarı

Son Giriş
    17.03-2018
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@dyt

ötv indirimli araç alabildinizmi

-Sağ koldan engelliler için hastaneden alınan "özel tertibatlı araç kullanı" raporu var.

- Veergi dairesi tebliğinde "Manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel
    tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik
    vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir" diyor.

- Bu maddeden yararlanıp tertibatsız otomatik vites almak için il sağlık kurulunda hangi kodun yazılması gerekir.

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    19.12-2018
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9

@tcoskun ÖZELGEYLE BU DURUMU SORDUM AMA HENÜZ CVP GELMEDİ. GELİNCE MUTLAKA YAZARIM.

Üye
    okidokiaga Avatarı

Gerçek Adı
    OKT@Y
    Son Giriş
    28.09-2021
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar 20.09 uyarlanmış park fren sistemi bazı araclarda bu fren normal indirmeli begendiğim bir araç var ama 20.09 koduna uygun degil gibi nasıl olacak bunu yapacak tertibatcı var mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fuzuli kodları boca ediyorlar rapora/ehliyete, sonra çık çıkabilirsen işin içinden!