Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cidden harika bir sistem inşallah kısa sürede piyasayada olur

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SeldaAkdag Mesajı Gör
    Bu güzel görünüyor, görünmesine de virajlarda kullanimi nasil oluyor acaba? (Keskin virajlarda direksiyonu çevirirken gaz-fren kismi karisabilir mi )
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sinan Yagci Mesajı Gör
    Yani direksiyonu tam tur attırman gerekmiyor.
    karishmaz, sevgili selda ... sinan yagci'nin da dedigi gibi bu direksiona, bildigimiz direksionlarda oldugu gibi tam tur attirilmio, yuvarlak da degil zaten ... yanlish anlamadiysam en en en fazla 120 derece döndürülüomush (ama tam emin deilim)... bildigimiz araclardaki direksion ile tekerler arasindaki mekanik baglantinin yerini tamamen elektronik bi baglanti alio; aracin hizina göre -örnegin düshük süratlerde- direksion hassaslashio (firildak gibi cevirmene gerek kalmio - park etmek de u-dönüshleri de kolaylashio )... dolayisiyla ellerin direksion üzerinde gezinmio, sürekli ayni yerde kalio ... kisacasi; en keskin virajlarda bile gaz-fren kismi hep elinin "altinda" kalio, yer degishtirmedigi icin de karishmio ...

piyasaya cikmasi ne kadar sürer, hic bi fikrim yok malesef, henüz denemedeymish ... deneyenler ise kisa süre icinde kolaylikla alishilabilen bi sistem oldugunu söylüolarmish ... bence süper walla... mekanik baglantilarin yerini elektronik baglantilarin aldigi bu "by-wire" teknolojisini bicok araba markasi deniomush, hic de uzak görünmeyen gelecegin teknolojisiymish, ucaklardan kopya cekilmish ... ucan arabalari da bekliom sabirsizlikla ...

sevgiler & selamlar ...

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pedal sistemleri:

HochklappbaresGaspedal - Engellilere otomobil kullanımı için özel donanım seçenekleri ve teknoloji Pedalerhoehung - Engellilere otomobil kullanımı için özel donanım seçenekleri ve teknoloji
    Pedalerhoehung4 - Engellilere otomobil kullanımı için özel donanım seçenekleri ve teknoloji Fahrschuldoppelbedienung - Engellilere otomobil kullanımı için özel donanım seçenekleri ve teknoloji
    Oturan Boğa arkadaşım bu pedal sistemlerini hangi siteden koydun ya da bunla ilgilide bir video var mı?

Üye
    Mustyyy41 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.03-2011
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar.. bende böyle birşey düşünüyorum uzun bir süredir sol elimle gaz fren yapabileceğim sağ elimlede direksiyonu kullanabileceğim bir sistem düşünüyorum.
    Sol elim fazla güçlü olmadığı için elektronik gaz ve fren yardımı direksiyon üzerine veya buton yardımı ile yapılabilme imkanı varmı ?

Üye
    mkursad71 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR auto clutch SİSTEMİNİ SAĞ AYAK İÇİN KULLANAN VARMI
    OTOMATİK ARAÇLARDA GAZ PEDALI SOLA ALINIYOR SİZCEDE auto clutch SİSTEMİNDEDE BU OLABİLİRMİ

Üye
    Mustyyy41 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.03-2011
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gezginemlak;
    iyi paraymış ama sistem güzelmiş böyle birşeyi tr de yaparlarmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ayrıca joistik ile sürüş de mümkün: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...mumkun-mu.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ENGELTANIMAZ ENGELLI Avatarı

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben izmir kemalpaşada oturuyorum tertibat yaptırmak isteyen engelli arkadaşlara tavsiyem narlı derede itfaiyenin arkasında ahnet usta var adam mükemmel bu konuda ben yaptırdım çok kullanışlı ve güvenilir isteye telefon numarasını vere bilirim

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yaşar nevşehirde bir tornacıya gittim ve orda yakında duran bir wolkswagen marka araçda tertibat takılı idi ve o aracı gösterdim bunun gibi olacak dedim oda aynısı gibi dahada iyisini yapmış eline sağlık 150 tl ye aşırı bir fiyatlardan bahsediyorlar anlamıyorum ben omurilik felçlisiyim iki ayağımıda kullanamıyorum ama tertibat o kadar güzel ve kullanışliki çok rahat ediyorum .arabamı yeni aldım hyundai i 30 cw otomatik vites çok memnunum.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

engeltanımazenu
    ustanın adını telefonunun verirmisin
    teşekkürler

Üye
    recepumut Avatarı

Son Giriş
    28.08-2011
    Saat
    09:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar paraplejiyim, yani bende ayaklarımı kullanamıyorum, lakin otomatik değilde normal vitesli araç için bize göre bir donanım var mı acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

manuel vitesi otomatik vitese dönüştüren bir donanım var. Ama bildiğim kadarıyla verimli olmuyor ve çok arıza çıkarıyor: Özgür Bedenler - Düz Vitesi Otomatik Yapma

Aracın otomatik vitesli olması hem kullanım açısından hem de donanım seçeneği açısından çok çok iyidir:
    Özgür Bedenler - Engelli Araç Kumanda Sistemi
    Lamira Easy Life / Engelli Araç Sürüş Tertibatları
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çok ucuz fiyata aracınıza özel tertibat taktırabilirsiniz...
    aşağıdaki verdiğim web adresinin sahibi arkadaşa ben yaptırdım ve çok memnunum...
    kendiside engelli ve konyada bu işi yapıyor ama türkiyenin heryerine gelip aparatınızı takıyor...
    son zamanlarda aparatlarda görünüş olarak değişikliklerde yaptı ve daha hoş görünen tertibatları var...
    bu özel tertibat konusunda bana göre çok para harcamadan çok kullanışlı aparatlar yaptırabilirsiniz...
    bahsettiğiniz aparatlar 2 bin veya 3 bin tl civarlarında...çok pahalı ve çok yazık olduğunu düşünüyorum...
    ben 1 yıl önce bütün masraflar dahil sanırım 300 tl gibi bir ücret verdim...
    ayrıca bu arkadaşa yurt dışından istediğiniz aracıda getirtebilirsiniz...
    yani engelli aracıda ithal ediyor...
    sitenin linki:

BAYRAK OTOMOBL;Engelli otomobili,engelli arac,zrl arac,engelli tat,satlk engelli otomobili Konya

arkadaşın ismi hüseyin bayrak
    telefon numarası : 0532 72420 01

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar site de konunun mevzuatına dair A 'dan Z'ye her şey var ama özel tertibatlar ile ilgili bilgi ve Görsel paylaşımı bulamadım,

Kim hangi aparatı kullanıyor, kaça almış, memnun mu yazarsa başkalarına yol göstermesi açısından çok verimli olacaktır.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben daha çok iki dakikada sökülüp takılabilen bir aparat türü bekliyorum bunuda aracı eşiminde kullanabilmesi için istiyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon