TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Temel_Reis Avatarı

Son Giriş
    07.02-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba senin ehliyetinde kontrol muyanesi ile ilgili kod yazıyor mu?Benim raporda yazan (103.03 Yılda bir sağlık kontrolü) kodu ehliyette yazmıyor

Üye
    Temel_Reis Avatarı

Son Giriş
    07.02-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba senin ehliyetinde kontrol muyanesi ile ilgili kod yazıyor mu?Benim raporda yazan (103.03 Yılda bir sağlık kontrolü) kodu ehliyette yazmıyor @sekobaba

Üye
    Members Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    10

Sizlere nasıl bir evrak verdiler.Ehliyet mi verdiler

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    645
    Verilen Beğeniler
    460

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugünkü deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Geçen yıl 31 Temmuz tarihinde 103.03(Yılda bir sağlık kontrolü) kodlu ehliyetimi almıştım. Boynumdaki hareket kısıtlılığı nedeniyle yılda bir sağlık kontrolü uygun görüldü. Az önce fizik tedavi polikliniğine gittim.(Düzce Devlet Hastanesi)

Doktor, biz kontrol için bir yazı, rapor veremiyoruz; geçen yıl ilk ehliyet alırken yaşanan süreç tekrarlanacak dedi. Sonrasında sağlık kuruluna gittim. Sağlık ocağında aile hekiminden ehliyet kontrol raporu almam gerekiyormuş. Aile hekimi hangi bölümlere muayene sevk ederse; biz ona göre sana evrak vereceğiz, muayene olacaksın dediler. Ve maalesef muayene olacağım bölüm sayısına göre yine ücret ödenecekmiş. Ehliyet alırken ya da kontrol olurken ücret zorunluymuş.

Bu ne saçma sapan bir düzen anlamıyorum. Ben zaten geçen yıl ehliyet alırken 125₺ olması lazım; 3 bölüme muayene olduğum için ödedim.
    Her yıl kontrole yine aynı şekilde ücret mi ödeyeceğim.

Gelişmeleri yazarım.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    46

Furkan Bey Merhaba,

Her sene aynı sorunu bizde yaşıyoruz. İl sağlık müdürlüğünü aradığımda her sene kontrol için kodun yanında ilgili bölüm yazar o bölüme muayene olmanız yeter durum bildirir raporu yanınızda taşımanız gerekir demişti. Bu bilgiyi telefonla almıştım. Benim raporumda 103.03 yanında herhangi bir bölüm yok benim ki ortopedik ve nöroloji bunu sorduğumda herhangi birinden rapor almanız yeterli demişti.

Velhasıl hastaneye gittiğimde doktorlara bunu anlatamıyorum en baştan sürücü olabilir sağlık raporu şeklinde verebiliriz diyorlar. Resimdi paraydı süreç yoruyor maddi manevi.

Ben ne yapıyorum özel hastanede takibimi yapan nöroloji doktoruna muayene olurken bir de durum bildirir raporu hazırlatıyorum. xx tarihli sürücü sağlık raporundaki bulgular devam etmekte olup herhangi bir ilerleme yoktur şeklinde bir rapor hazırlatıp atıyorum ruhsatın arasına. Hoş henüz ne polis istedi bu raporu ne de kaza esnasında sigorta şirketi (Kaza da yapmıştım yakın tarihte)

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    645
    Verilen Beğeniler
    460

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @halil385 Merhaba Halil bey.

Ben de bu durumu fizik doktoruna anlatmaya çalıştım, ama maalesef başka bir yöntem yok dedi.
    Halbuki İl Sağlık Müdürlüğüne sorduğumda, öncelikli olarak fizik tedaviye muayene olmamı, ardından da doktor gerek görürse heyete yönlendirir, gerek görmezse sana durum bildirim yazısı vermesi yeterlidir dediler. Ama gel de bunu doktora anlat.

Eğer kuruldan yine 103.03 yılda bir sağlık kontrolü kararı çıkarsa; seneye sizin yönteminizi deneyeceğim gibi görünüyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12