Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    67sefa Avatarı

Son Giriş
    15.12-2016
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bilginizi deneyiminize saygım sonsuz ama size tam olarak katılamıyorum, ben de skolyozdan 8 kez hacettepede opere oldum 2-11 yaş aralığında hemşireyim ayrıca, skolyozdan dolayı 2 adet dondurulmuş platinim var; skolyoza bağlı platin olsun ya da olmasın özellikle bacaklarda çekilmeler kasılmalar fazla sayıda oluyor kaldıki platini olanlarda ve plak çivi olanlarda felç riski ve nöromüsküler sıkıntılar tavan yapıyor, hele bir de uzun yola istanbul vs çıktığınızda normal vitesli araba kullanmak eziyet olabiliyor buyüzden sol bacakta noromüsküler hareket kısıtlılşığı tanısıyla otomatik vitesli araç alınması oldukça makül bence hele hele tek ayak parmağının doğuştan olmayıp rapğor alan onlarca insanın yanın skolyoz hastaları da %100 almalı diye düşünüyorum. Allah nasip ederse 1 yıldır uğraştığım ve hala denediğim raporumu alabilirsem burada paylaşacağım inşallah. bu değerli forum üyeleri ve siz yöneticilerine sonsuz teşekkürler tekrardan.

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

skolyozdan engelli raporu aldin mi aldiysan yuzde kac ?

Üye
    67sefa Avatarı

Son Giriş
    15.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%27 aldım otomatik vitesli kullanabilir diye ancak sol bacakta güçsüzlük ile ilgili nörolojiden tanı almalısıznız el veya ayak uzuvlarında sıkıntı olduğuna dair dedi renault bayii onu eklettirmeye çalışıyorum şimdi
    RQpNkY - Skolyoz bacaklara da etki eden bir rahatsızlıktır ve araç alımında vergi indirimi..?

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@67sefa solunum testine girmiş miydin ? sft den de oran alsan %40 alabilirdin belki. bende geçen yıl ameliyat oldum uzun yola gidiyorum 800km gittiğim oldu sürekli dinlenerek gidiyorum güç kaybı olduğunu sen yazdıktan sonra gözden geçirdim de

Üye
    67sefa Avatarı

Son Giriş
    15.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

küçükken sft den geçememiştim yine aynı olacağı kanısındayım o yüzden baştan devlet hastanesine başvurmayı düşünüyorum... ben de kararsızın önce tanıyı ekletebilirsem kendi hastanemde rica ederek ekleteceğim yoksa eşimin çalıştığı hastanede nöroloji doktoru gel yazarı dedi duruma göre ona gideceğim ama derece benim açımdan çok önemli değil önemli olan araç için gerekli olan kısımlar belki erken emeklilik vs için olabilir ama ilerisi ne gösterir tahmin etmek zor 1 aya kadar halletmeye çalışacağım

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@67sefa %40 oran ile diğer haklardan da faydalanabilirsin o yüzden, gelişmeleri paylaşırsan sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @67sefa

Haklısın. Yani skolyoz rahatsızlığı bacaklarda bir kısıtlılığa yol açmışsa, yani manuel vitesli bir aracı kullanmaya mani olacak düzeydeyse, tabii ki araç alımında vergi avantajından yararlanılması lazım.