Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    venom86 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle hayırlı günler dilerim.Yazılan başlıklara baktım fakat kafam karıştığı için konu açıyorum.Arkadaşlar ben 2015 yılında %42 diabet + tansiyon sebebi ile engelli raporu aldım.Verilen oran %42 ve bu sene bi araç almayı düşünüyorum.Fakat 2010 yılında B sınıfı ehliyeti almıştım.Raporumda ötv vs.. indirim seçenekleri ekli değildi.Raporu aldığım hastanedeki personel bana ne için başvurdugumu sordugunda iş için dedim ve kendisi 2022 kanunu ve iş için i işaretlemişti.
    Sorum ise
    1- ÖTV+KDV den yararlanabilirmiyim?
    2- Yararlanırsam hangi adımları uygulamam gerekiyor.
    3- Ehliyetim ile ilgili bir işlem gerekiyor mu ?
    4-Yerden düşük araç sevmediğim için şartlarım uyuyorsa bile doblo fiorino tarzı araç alabiliyor muyum.Yada Hangi araçları alabilirim.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    8

tansiyon ve diyabetten olunca araç için %90 şartı aranıyor engelliliğiniz ortopedik olsa alırdınız ama söylediğiniz hastalıklarla alamazssınız ama birde zaten araçta 90 engelli olmadan kdv indirimini sadece yurtdışından getirilen araçta alıyorsunuz yani hem kdv hem ötv ödemiyorsunuz. sizin rapor engelli olarak çalışmanıza yarar emekliliğe yarar ayrıca su faturası telefon internette uçak biletinde indirim sağlayabilirsiniz ama ehliyetinizi h alabilirsiniz fakat ötv indirimli araç alamazssınız gibi gözüküyor.

Üye
    venom86 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgim olmadığı için bi sormak istedim teşekkür ederim tekrardan.