Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir araba buldum ve sevinerek markete girdim. Tüm insanlar gibi benimde kiloma dikkat etmem gerekiyor. Hatta bedensel engelli olduğum için belki daha fazla .. Önlem olarakta, yemeklerde ekmek yemeyi bırakmaya çalıştığım için domatesi hem sabah kahvaltıda sövüç doğrayarak hemde öğle akşam yemeğinde salata yapmakta kullanıyorum. Domates almam lazım. Manav reyonunda poşetime domates koymaya başladım. Fakat poşetin ağırlığı kendini hissetirince daha alacaklarımı düşünerek almayı bıraktım. Zira alacaklarım sadece domatesten ibaret değildi ve bedenim ağır taşıyamazdı. Gerçi araba beni sitenin önüne kadar götürecekti ama asansöre kadarda yardım edebilirmisiniz diyebilirmiydim. İnsanlardanda bir yerekadar yardım isteyebiliyorsunuz. Fazlası size dilencilik hissi veriyor.

Neyse ala ala 1,5 kilo domates almışım. Dokuz günlük bayramda ailemide göndererek kimsesiz kaldım. Şuan yakınlarımda kimse yok. Bayram tatilindeler. Her sabah kahvatı hazırlamak için dolabı açtığımda domateslerime bakıyorum ve acaba bir tanemi yesem yoksa iki tanemi diye düşünüyorum. Büyüklüklerine göre karar veriyorum eğer büyük olan varsa onu seçim dorayarak sofraya koyuyorum.

Bugün bayramın 2. günü ve dolabimda bir tane domates kaldı. Onuda yarın sabah yiyeceğim...
    Neden engellilerin arabam benim bacakların dediğini şimdi daha açık anlıyorum.
    2 Ay öncesine kadar arabam vardı. Tüm temel ihtiyaçlarımı rahatlıkla kendim hallede biliyordum.
    Kendi kendime yetebiliyordum. Elektrik Elektronik Mühendisliği bu şekilde okudum.
    Yağmurdan korkmuyor, haz alıyordum. Şimdi kara kara ıslakta nasıl ilerleyeceğmi düşünüyorum.. Yağmurlar başladı...
    Yarın domatesim bitecek, kafamdaki soru nereden nasıl tedarik edeceğim ?
    En sevdiklerim bugün Ankarada yoklar ama geldiklerinde acaba onlardan sürekli isteyebilirmiyim.

Siz isteyebilir misiniz...

Not: Bu yazımı Ankara Ünivertesi Hastanesi ortepedi bölümüne itaf ediyorum. 19 yıl kimseye zarar vermeden araba kullandım. Şimdi her iki üst ekstremite bozüklüğü nedeniyle sürücü olamaz raporu verdiler. Oysa, yazı yazıyorum, gömleğimi ilikliyorum, küçük dikişlerimi kendim yapıyorum. Makas kullanıyorum. Sol elim sağlam sağ elimde sadece güç kaybı var.

Beni dışarı çıkaracak kadar değil, eve hapsedecek kadar güçlülermiş....

Üye
    Ronican Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    84

Mahalle manavına rica etseniz bir personelle göndertmez mi eve? Durumu izah ederseniz göndertme ihtimali yüksek. Göndermese de kaybedeceğiniz birşey yok, enazından şansınızı denemiş olursunuz.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

Ben insanlardan istemek yerine kendim almak isterim. Böylesi daha güzel ..
    Konu alperen tarafından değiştirilmiştir (13.09-2016 Saat 21:43 ). Gerekçe: kötümser

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

başka bir hastaneden şansınızı deneyin, eminim sürücü raporu alacaksınız.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Numuneye müracat ettim. Sürücü olamaz raporu öncesi yeni ehliyetimi oradan aldım. Hiçbir sorun çıkmadı.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

6 ay bekle ikinci rapora başvurmak için

Üye
    Aretias Avatarı

Gerçek Adı
    taner türkoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Kardeşim daha 4 sene var ehliyetlerin değişmesine beklesiydin biraz ben 2 koltuk değneğiyle yürüyorum sağ sol kollarımda güçsüzlükte yok ben iptal ederler korkusuyla 4 sene daha bekleyeceğim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @alperen

Karara itiraz ettin mi? Önce il sağlık müdürlüğü itirazını yeniden değerlendirir. Eğer orası yine olumsuz görüş yazarsa, bu sefer Sağlık Bakanlığı'na itiraz edebilirsin. Bu durumda "kişinin Sağlık Bakanlığınca belirlenecek bir kurul tarafından sürücünün veya sürücü adayının muayene ve değerlendirmesi yapılır ve karar verilir. Verilen karar kesin olup itiraz hakkı yoktur." (bkz: sürücü yönetmeliği)