Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    darkdevilgs Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    07:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle başlık için özür dilerim. Karakter sayısı yetmediği için bu şekilde açmak zorunda kaldım. Siteye üye olmadan önce forumda çok araştırdım ama yinede aklıma takılan bir kaç soru olduğu için bu konuyu açmak istedim. Gelelim bendeki fiziksel sorunlara;

- Küçük yaşta geçirdiğim talihsiz bir olay ardından diz bağlarımdaki gevşeme yüzünden boy uzama oranım normalin altında. Şuan için boyum 132 cm ve yaşım 25.
    - Boyum kısa olduğundan sırtımı koltuğa dayadığım taktirde pedallara bir çok model için yetişmiyor ayaklarım. Bu yüzden de pedalların biraz öne çekilmesi gerek. Bu da sanırsam özel teçhizata giriyor.
    - Şuana kadar her iki bacağımdan da aynı anda toplam 16 kez ortapedik ameliyet geçirdim. Ergenlik dönemim boyunca diz kapağı altından bacaklarım sürekli "L" şeklinde eğriliyordu. Fakat son ameliyattan sonra başarılı bir şekilde bu sorundan kurtuldum. Fakat dediğim gibi son düzeltme operasyonunun ardından sol bacağım 2-3 cm kadar kısa sağa bacağıma göre.
    - H sınıfı ehliyet almak için heyet raporunu alırken fizik tedavi bölümünün kontrolünde ellerimde refleks kaybı çıktı. Emniyete verdim ehliyeti alabilmek için bu raporu fakat özel tecizatlı araç kullanmalıdır diye ibare mevcuttu.

Gerek bu sitede gerekse pek çok farklı sitelerde araştırdım. MTV için özel bir koşul mevcutmuş. 140 cm altındakiler MTV 'ye tabii değillerdir diye. Ama en başta da belirttiğim gibi tam emin değilim.

Binek araç alırken benim indirimden faydalanabileceğim vergi türleri nelerdir?

Ve belki fazla bir istek olacak ama yararlanabileceğim vergi indirimi türlerine göre 58.850 TL fiyatı olan Hyundai i20 1.4 MPI STYLE modeli için örnek fiyat verebilir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @darkdevilgs

Araç pedallarına uygulanan özel donanımla (pedalları yükseltmek dahil) hem ötv hem de mtv indiriminden yararlanabilirsin kardeşim.

http://www.engelliler.biz/forum/alim...labilirim.html