Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    METİN 33 Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    annem yürüme özürlü yüzde 90 rapor aldık. raporda birde annemin yaşından dolayı bazen unutkanlığı olduğunu söyledik.raporun içinde yüzde 8 hafif demans yazıyor ve zihinsel bölümü de x işaretli.noterde sorun çıkmadı vekaletname aldım.
    arabayıda aldım parası ödendi fatura kesildi. vergi dairesinde sorun çıkmadı.ben mersinde araba aldığım bayi kayseride bu yüzden plaka ve ruhsat işlerini ben yapıyorum.fakat trafikdeki memur vekaletname olmasına rağmen vasi belgesi istedi.

şimdi ne yapmam lazım arabayı aldım ama teslim alamıyorum bu vasi belgesi mahkeme süreci ne kadar sürer.

ne yapmam lazım acil yardım lütfen. red 07 acil cevap tlfnum 05336469711

Üye
    aynur2744 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@METİN 33

Vasi islemleri cok uzun suruyor once mahkemeye gidip dava aciyorsun tanidik birini bulursan hizlandirirsin ben bulmustum ve iki hafta surmustu kardeslerinle ve iki sahitle mahkemeye cikiyorsun oncesindede senden belgeler istiyorlar yaptirabilirsen elden gezdirme izni cikart sen dolastir evraklari polis eve gelip sorusturma yapiyor tapudan bir kagit aliyorsun sonra mahkemeye cikiyorsun vasi olduktan sonra birde araba alabilirmiyim davaso aciyorsun hakimden izin belgesi cikariyorsun hakim senden proforma fatura istiyor biraz uzun bir islem ama tanidik onemli

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@METİN 33
    En başta raporunuzda demans yazdığı ve zihinseş kutucuğu işaretli olduğu halde vekaletname veren noter hata yapmış. Siz de böyle geçersiz bir vekaletname ile işlem yaparak hatayı devam ettirmişsiniz.
    Aracın parasını da ödediniz ama bu aşamadan sonra malesef o araç garanti değil artık, alamayabilirsiniz de.
    Vasilik tamam o karar çıkar er ya da geç Ama vasilikle iş bitmiyor, kısıtlının tüm maddi hareketleri vesayet makamı olan sulh hukuk hakimliği kontrolünde olacağından kısıtlı adına araç alabilmek için hakimden ek karar çıkartmalısınız. Bu konuyu da yasalar tamamen hakimin inisiyatifine bırakmış durumda. Hakim araç alımında kısıtlının bir menfaati olmayacağına kanaat getirir ya da istismar durumu sezerse bu hakkı izni vermeyebilir.
    Bir de bunun sonrası var, hatırlatayım da ben bilmiyordum bilsem bulaşmazdım bile demeyin, öyle diyenler çok malesef.
    * Kısıtlı vefaat ederse araç size değil tüm mirascılara intikal edwer, parasını sizin vermiş olmanızın bir önemi yok, mirascılarla aranızda bir anlaşmazlık olursa sorun olur.
    ** İlerde aracı satmak istediğinizde de hakimden izin almanız gerekecek izinsiz satamazsınız, izin alamazsanız da satamazsınız.
    *** Sattınız diyelim, araç satışından elde edilen o paraya dokunmayı bırakın yan gözle bile bakamazsınız. Para kısıtlı adına açılmış bir banka hesabında bloke edilecektir. Bu parayı kullanabilmeniz için de hakimden izin almanız şart ve kısıtlının menfatine olmayan hiç bir durumda bu paranın kullanımına izin verilmez.

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @METİN 33 kardesim kusura bakma gec cevap yazdigim icin! Dostum araba saticisnin da hatasi var cünkü sana vasi karari hakkinda önceden bilgi vermesi gerekiyordu. Mahkeme süreci normalde 3 ay sürüyor diye biliyorum ama benim akraba adliyede calisitigi icin 1 ay icinde vasi karari`ni alabildim. Normalde polis gelicek eve falan filan prosedürü var ama hakim ikna olursa isini kolaylastiriyor ve extra araba alabilir falan yazmasina gerek yok vasi karari icin! ama baban yasiyormu bilmiyorum ama keske bu prosedürleri baban üzerinden yapsaydin vasi kararini alman kolay olurdu!