Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a arkadaslar lutfen benıde bılgılendırırmısınız bu raporumu dun aldım yanlız ben eskıden alınmıs olan d.ve e sınıfı ehlıyetlere sahıbım bu rapor ıle otv ındırım arac alabılırmıyım

sanırım raporu yayınlıyamıyorum ılce saglık mudurlugundenj aldıgım raporda aynen sunlar yazılı b ve a1 sınıfı surucu belgesı dahıl yazıyor kodlar: 1002 ve 78 bu rapor ıle otv ındırımınden faydalanıp arac alabılırmıyım ve ehlıyet nasıl olacak halı hazırda d ve e sınıfı ehlıyetım var kurs sart mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

@csmclpn

Hareket kısıtlılığınız hangi uzvunuzda?

Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol alt eksremıt zaten kodları sıze yazdım kodların anlamı 10.02; otomatik vites
    78; Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir ben bu rapor ıle otv ındırım arac alabılırmıyım ve eskıden bende olan d e ehlıyetımı degıstırmem ıcın ızleyecegım yol?

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    05:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@csmclpn

il sağlık komisyonu tertibat kodu eklememiş bu yüzden ötv den yararlanamaya bilirsin ama elinde normal hastane kurul raporu varmı üzerinde tertibat araç kullanabilir ibareli o varsa belki ikisini birlikde verebilirler ötv indirimini

Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kodlar zaten yazılı 78 kodu sadece otomatik vites arac kullanabılır 1002 otomatık vıtes ve 102 ambulans tşcarı arac kullanamaz artık otomatık vıteslı arac kullanacaklar ozel tertıbat gerekmıyor banada otomatık vıtes arac kullanabılır b ve a2 ehlıyet alabılır yazıldı

Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%8 engelli raporu, 78, 1002 ve 78 kodları ıle otv ındırımı raporumu aldım

sımdı ızleyecegım yol nedır ?

kodlar sadece otomatık vıtes arac kullanabılır yazıtyor tertıbat gerek yok [E] SINIFI EHLIYETIMI ENGELLI ( B ) YE CEVIRMEK ICIN NE YAPMAM GEREK

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    25

@csmclpn

Biometrik foto cektirin halkbanka 15tl yatırıp emniyete gidin eski ehliyetinizide verin 15 gün sonra adresinize geliyormuş. Ötv için sağlık kuruluna müracaat edin ötv diye randevu gününde 5 doktora görünüp heyyete giriyorsujuz tamamdır.

Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardes ben heyete zaten gırdım dedıgın raporu aldım aynen otv ındırımı yazılı benuıım bılmek ıstedıgım benım normal E VE D SINIFI EHLIYETIMI ENGELLI B YE CEVIRMEK ICIN NE YAPMAM GEREK

Üye
    Halilagic Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merak ettiğim hastaneye gittiğimiz de kurul a Ötv'siz araç için rapor alacağım mi diyecez yoksa engelli sagliK kurulu raporu mi diyecez...bunların ikisi ayri şeyler mi ki anlamadım. ..ne demek gerekiyor. ..bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Üye
    csmclpn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu rapor ıle maliyeye gıttım arac alıp otv den yararlanacagımı soyledıler

kEnyWD - Ehliyetimi engelli statüsüne dönüştürüp araba almak istiyorum..?

2j8VEA - Ehliyetimi engelli statüsüne dönüştürüp araba almak istiyorum..?

40bvaA - Ehliyetimi engelli statüsüne dönüştürüp araba almak istiyorum..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

@csmclpn

Hayırlı olsun şimdiden. Raporda sol alt ekstremite net yazdığı ve ötv'ye dair değerlendirme olduğu sürece oranın kaç olduğuna bakılmaksızın araç alım izni verilir.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    25

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @csmclpn

Aile hekimine gidip h sınıfı ehliyet alacağınızı söylüyorsunuz ama tavsiyem sitede aile hekimi sevki ile alınan rapor örneklerinden fotokopi taşıyın. aile hekimleri daha bu konuyu tam bilmiyorlar hatta doktorlar bile bilmiyor yani ne yazacaklarını göstermeniz de iyi olur. Aile hekimi uzman görüşü kısmını onaylayıp size bir kağıt yazdırıyor mesela sizin sorununuz ortopedik tek doktor da olabiliyor 5 doktorda olabiliyor. siz yazan doktorlara ister özel ister devlet hastahanesinde randevu alarak gidiyorsunuz yani ortopedi haricindekile bişey yoktur diye yazıyor ortopedi ise engel kodunu yani hastalığın kodunu da dahil ederek tertibatlı araç kullanımı için sağlık müdürlüğü komisyonuna sevki mümkündür yazıyor o yeterli (yalnız yanınızda sizin durumunuzla ilgili rapor falan varsa her aşamada gösterin çok iş görüyor benim ortopedi doktoru kodu raporumdan yazdı mesela). Yalnız bütün doktorların kaşe ve imzasına dikkat edin olmazssa uğraştırıyorlar.tabi bu raporu alırken heyyet kısmına kesinlikle doktorlar birşey yazmasın orası heyette dolacak neyse doktorlara yazıyı yazdırma işlemi bitince hastahanenin sağlık kurulu heyyetine raporu teslim edeceksiniz. sonra sizi 2 hafta ile 1.5 ay arası arıyorlarmış beni 3. haftada aradılar sonra söylenen günde sağlık kuruluna gidiyorsunuz. il sağlık kurulunda ve orada tertibat kodlarını yazıyorlar ve o kodlarda 1002 78 gibi otomatik kodları varsa tamamdır buradada protokol numarası çok önemliymiş ona kesinlikle dikkat edin. o raporla biometrik foto çektirip halkbankasına 15 tl yatırıp emniyete teslim ediyormuşsunuz.Ben manuel vites arabamı satmadığım için daha ehliyeti değiştirmedim. ehliyet 3 günde evinize geliyormuş ondan sonra galeriye ama aralık kampanyalarını bekleyin diyorlar ben mesela onu bekleyeceğım.