Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yburcak Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

Sol kolumda hareket kısıtlılığı var parmakları içe doğru kapatabiliyor fakat dışa doğru açamıyor ancak kasları serbest bıraktığımda dışa doğru parmaklar gevşiyor..
    Araç alımı ve ÖTV indiriminden faydalanmak için haftalardır hastanelerde koşuşturma yaşıyorum. İlkin İl Sağlık Müdürlüğünden bir yazı almam gerektiği söylendi. Oradaki Sağlık kuruluna girdim verdikleri evrakta kullabileceğim araç ile ilgili kodlamalar yapılmış. (10.02 - 35.04 - 47 - 64 - 78 - 102 - 103.05 gibi kodlar yazılmış).
    Daha sonra elmde mevcut rapor olmasına rağmen o raporda özel tertibat veya özel tertibat gerek olmadan otomatik vites kullanır ibaresi olmadığı için yeniden bir rapor çıkarmam istendi.
    Bir çok hastaneye gittim bazı hastaneler mevcut raporu iptal edp yeniden rapor çıkarmam gerektiği söylendi bazı hastaneler ise artık raporda açıklama yazmıyor sadece oran yazıyor dediler. En son Numune hastanesine gittim bir şey demediler işlemi başlattılar.
    Raporum çıktı ama 2003 yılında almış olduğum ilk raporumda %45, 2013 yılında yani 10 yıl sonra ikinci raporumda da %45 yazılmıştı. 23.08.2016 tarihinde Numune hastanesinden verilen raporda oran %30 düşürülmüş açıklamayada ÖTV İÇİN DURUM BİLDİRİR RAPORDUR yazmışlar.

Sorun şu
    1. Daha önce aynı hastaneden almış olduğun iki raporunda oranı %45 iken üçüncü raporu %30 a düşürmüşler farklı hastane değil aynı hastane farklı oran yazabilir mi ve bu %30 oranı eski orana dönüştürür mü. sonuçta üç raporda aynı hastaneden alınmış.

2. Raporda ÖTV İÇİN DURUM BİLDİRİR RAPORDUR ibaresi yazılmış. Ben bu ibareye göre ÖTV indiriminde faydalanabilir miyim. Vergi dairesi kabul etmiyor bu ibareyi. Bununla ilgi olarak hastanenin verdiği rapora vergi dairesinin istediği ibareyi rapora yazdırmak için örnek bir itiraz dilekçesi var mı.

Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıva İ sağlığın vermiş olduğu heyet raporunda ki 78 nolu kodun açılımı ( 78 Sadece Otomatik Vitesli Araç kullanabilir) diye yazılıyor. bu rapora göre ikinci bir rapora gerek olmadan ÖTV den faydalamamız gerekmez mi Bu konu da da yardımlarınızı rica ediyorum.
    Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    727

@yburcak

Hastanenin takdiri diyelim! Aslında sakatlık oranı cetveli aynı cetvel ama bakan doktorların gazı varsa, akşam evde eşiyle kavga ettiyse, hoop, oran düşüveriyor! Derdin varsa git il sağlık müdürlüğü'ne itiraz et diyorlar.

Eski raporla elde edilmiş hakları kullanmaya devam edersin. Yeni rapor bu haklara zarar vermez.

Raporda başka hiç bir ibare yok mu? Tanı kısmında ne yazıyor?

Ehliyet raporu ile araç alım raporu farklı. Ama yine de iki raporu da yanınıza alıp vergi dairesine gitmenizi ve "bu raporlarla araç alabilir miyim" diye sormanızı öneririm. İki raporu birbirini tamamlayıcı olarak değerlendirip onay verme ihtimalleri gayet de mümkün.

Üye
    yburcak Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bülent bey ( OturanBoğa) peki hem oran için hemde rapora ÖZEL TERTBATGEREKMEDEN OTOMATİK VİTES KULLANIR ibaresini yazdırmak için örnek diekçe yokmu geçenlerde internette bir arkadaş itiraz dilekçesini yayınlamıştı onu iki gündür arıyorum bulamıyorum. o dilekçede de rapor açıklamasına özel tertibat ibaresinin yazılması için resmi gaztedeki konunlarıda güzelce yazmış yayınlamıştı. Ama onu bulamadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    727

@yburcak

Önce vergi dairesine sorun, sonra rapor yenileme konusunu düşünürsünüz.

Üye
    yburcak Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Yazımda yazmıştım vergi dairesi kabul etmiyor. Özel tertibat yada özel tertibata gerek olmadan otomatik vites kullanır ibaresini istiyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    727

@yburcak

O zaman hastaneye gidip "maliye raporda xxx değerlendirmelerin bulunmasını şart koşuyor, raporumun bu bağlamda revize edilmesini talep ediyorum" deyin.

Üye
    yburcak Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

İl Sağlık Müdürüğüne itiraz edin dediler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    460
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yburcak

İtiraz olunca evet il sağlık müdürlüğü'Ne yapılması lazım ama bu düzeltmeyi başhekim kaşesi ile halledebilirler isterlerse. Bence başhekim yardımcısına felan çıkıp konuşmayı deneyebilirsiniz.