Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ths Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @KKELEBEKK

Merhaba benim de sağ kalça da femur boyun kırığı var platin takıldı ve 2 cm kısa sağ ayagim ben yeni heyet e girdim % 31 verdiler ama kas sisteminde sağ femur boyun kırığı 2 cm kısalik ve hafif dercede topallama yazıyor
    benim sorum bu rapor özel tertibatli araçdan ve ÖTV mtv indiriminden yararlanabilir miyim

bu arada ehliyetim var E+A2 var heyet Sekreterin e sordum alabilirmiyim diye bir alt kattaki aile hekimliği ne sorun dedi onlarda baktı raporum a önce muayene edeceklerini ama sgk nin karşılamadiginı benim vezneye 50 tl yatırmam gerektiğini söyledi
    raporda ki hastalıklarım da tek tek gezecegim i onlar için de ayrı muayene ücreti yatiracagim söyledi
    bende aynı zamanda hipertansiyon ve polinoropati var ondan sonra uygun olup olmadığı karar vereceklermis sizin bu konu hakkında bilginiz var mı şimdiden teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    438

@ths

Sağ bacağınızdaki kısıtlılık manuel vitesli araç kullanmaya mani olacak düzeyde olmalı... 2cm kısalıkla bunu iddia etmek mümkün mü?

Üye
    ths Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa zaten şu anda manuel vites otomatik vitesli araç kullanabiliyorum sağ veya sol ayakta Özür oranına bakmaksizin ötv den muaf araç alınabilir deniyor o yüzden sordum

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ths
    Özür oranına bakılmaz evet ama özür durumuna bakılır. Kişi manuel bir aracı hiç bir tertibata gerek duymadan kullanabilecek durumda ise ötv muafiyetinin mantığı nedir?
    Zaten ehliyetiniz de uygun değil, ötv muafiyetinde ısrar ederseniz ehliyetiniz B ye düşecek, kısıtlama ve tertibat kodları da olması gerekecektir.