Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KIRAT35 Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK.TARIQ
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1) özürlü plakalı aracım var. plakayı degıstırmeden arac degısebılır mi?
    2) ötv sız arac alabılmek ıcın yuzde kaç rapor alması gerekır? bır sınırlama var mı istenilen evraklar nelerdır?
    3) 2 el arac alırsak nasıl bır yol ızlemelıyız?
    4) aracı aldık aparatlar takıldı tasıtlar vergı daıresıne hangı evrakları sunmalıyız kı mtv den muaf olalım?

teşekkürler

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

1)Hayır.
    2)Yüzdeliğin önemi bulunmamakta,Özel tertibatlı araç kullanması uygundur,raporonu almanız yeterli.
    3)Aracı aldıktan sonra sağlık kurulu raporonuzla bir Makine Mühendisine gidip,proje çizdireceksiniz.Çizilen projeye göre aracınıza tertibat takıp,Trafiğe gidip engelli plakası alacaksınız.Plakayı aldıktan sonra vergi dairesine gidip aracınzı rescil ettirerek,MTV'den muaf olacaksınız.
    4)Çizdiğiniz proje,takılı tertibat ve trafiğin onayladığı belgeler.

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaslar ben sunu anlamıyorum.. EGER sıfır km arac alıyorsanız Tum bu ıslemlerı zaten aracı aldıgınız fırma halletmıyormu? Sadece sız gereklı evraklarınızı teslım edıyorsunuz ( kımlıgınız ehlıyet ve engellı oldugunuzu gosteren saglık raporunuzu) ıslemlerı aracı satın aldıgınız satıs temslıcısı zaten halledıyo..En azından ben ve benım tanıdıklarım bu sekılde halletıler ıslerını gıdıp sadece araclarını aldılar...

ancak plaka olayında bı bılgım yok degısıyormu degısmıyormu bılemıyorum..

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    plakayı değiştirmeden aracı satabilirsin zaten plakayı aracı alan kişi değiştiriyor sakın boşu boşuna masraf yapıpta plakayı değiştirmeye kalkma ,notere aracın borcu bulunmadığına dahir evrağı teslim edersen satış işlemi gerçekleşir satış masraflarıda alıcıya aittir ama aranızda anlaşmaya göre değişir.
    kesinlikle ve kesinlikle arabayı satarken plaka değiştirmene gerek yok ,ruhsatın hangi emniyet amirliğinden verildiyse oraya gidip işlemleri yaptırıyorsun (kredi borcu varsa) satılabilmesi uygundur diye belge veriliyor asla ve asla plakayla işin olmaz. ve ruhsatlada tabiklide ben aracımı satalı 1 ay oldu benim kredi borçluydu aracım ilk önce kredi borcu olmadığına dair belge aldım emniyetten sonrada borcu yoktur belgesi aldım zannedersem vergi müdürlüğünden,sonrada bu belgeyle notere gidip satış işlemlerini yaptık. plaka ve ruhsat değişimi alıcıya aittir.