Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sometimestaner Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar kaynanamın %92 engelli raporuyla ÖTV muafiyetli araç almak istiyorum. Okuma yazması var ve zihinsel engeli yok. Buna rağmen bayi vekaletin yeterli olmadığını ve trafik tescil işlemleri için vasi kararı olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca noterde vekalet verirkende bizden vasi kararını isteyeceklerini söyledi. Daha önce raporu gösterdim bayiye. Vasi kararı gerekmez demişlerdi. Şimdi araç için krediyi çektim ve şimdi bayiye gittiğimde vasi gerekli diyorlar.

Engelli raporunda "Zihinsel" kutucuğu işaretlenmemiş. Ama ön sayfadaki rapor detaylarında "Orta Demans %70" yazdığı için kabul etmez dediler.

Bu hafta aracı acil almam gerekiyordu ve her şey hazırdı. Bu sorun çıktı. Vasi kararı almak gerekirmi? Ne yapabilirim?

@OturanBoğa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    422

@sometimestaner

Demans ifadesi geçiyorsa maalesef vasi tayini şarttır. Maliye onay verse Emniyet'te sorun çıkar...

Üye
    akif31 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar babamın % 98 raporu var özürlü sürekli babam 85 yaşında
    araba almak icin bayiye gittik bayi vekalet getir dedi olur bende notere gitim notere raporu göster dim iki sahitle olur dedi ve vekalet i aldık birde muvaffakname aldım arabanın parasınıda bayiye yatirdik ve işlemler başladı
    Maliye onay verdi fakat trafik Tescil raporda Demans yazdığı icin demans oranı % 50 hafif orta geçiyor
    bunun icin ankaraya yazi yazılmış şimdi cevap bekliyorum acaba sonuc ne olur merak ediyorum
    vasi tayini isterlermi isterlerse cok uzun sürer gibi geliyor arti ailenin tek çocuğuyum vasi tayininde hakim red vere bilirmi cevap yazilirsa sevinirim.

Üye
    akif31 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankaradan yazı gelmiş tekrar nöroloji ye sevk eti aklı dengesi yerin demi diye doktora gittik oda hafif kognitif bozukluk ve hafif demans yazıp sağlık kurluna gönderdi sonuçu il sağlık müdürlüğüne gönderek eyer rapor sonucunda vasi kararı gerekir derse mahkemeye devam bakalım hayırlısı

Üye
    sometimestaner Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@akif31

merhaba. maliye onay verdiyse trafik tescil kabul etmek zorunda değilmi? onay veren hangi vergi dairesi istanbul damı ve hangisi?

Üye
    akif31 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

izmir

simdi vasi kararınıda aldık ve oda işe yaramadı bu sırada satın alacağımız arabanın faturasını istedi ek karar için bakalım sonuç ne olcak bekle gör

Üye
    akif31 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ek karar cıktı red cevap vermiş
    babamın tek çocuğu olarak bize taksiyi uygun görmüş hakim bey
    taksi daha uygunmuş taşımakta.

Üye
    sometimestaner Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@akif31

insanı yıldırıyorlar. sözde engelliye ötv indirimi hakkıymış. bi oraya git buraya git yoruyorlar bu nasıl engelliye tanınan haktır olmaz olsun böyle hak. bende aynılarını yaşadım. bi indirim alacağız diye çektiğimiz zorluklara bak

Üye
    akif31 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir üst mahkemeye itiraz ettim şimdi ne gelecek cevabı burda paylaşacğım.

Üye
    yeneryasin Avatarı

Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akif 31 senin yaşadığınin aynisini yasiyorum. dedemin uzerine araci aldik parayi odeyip faturayi kestirdik. 3 araba firmasi da bu rapora arac olur dedi..maliye evraklari verdi... ama trafik hafif orta demans yazdigi icin vasi istiyor.herhalde tek çare vasi kaldı.
    devlet hem ÖTV indirimi veriyor. sonrada raporda o olmicak bu olmucak.zaten %90 in uzerinde raporu olan bir kişi nasıl saglam olsun. Aklından yada baska yerlerinden kaybi var iste.insanlarla resmen oynuyorlar.
    Konu yeneryasin tarafından değiştirilmiştir (24.11-2016 Saat 11:33 ).

Üye
    Section8 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizim rapordada orta demans mevcut. 2012 senesinde halam vasi olarak atanmıştı. Ancak süresi dolduğundan hem vasi süresinin uzatımı hemde araç alımı izni için 63 gün önce dilekçe verdim. Bayi kaporayı yakacak ama Adliye'ye bugün gittiğimde resmen azarlandım. Bu kadar sık gidip soramazmışım, hakimin başı çok yoğunmuş, bir tek ben beklemiyormuşum, buradaki tek hatalı kaporayı yatırıp bekleyen benmişim ve daha neler neler. Ben size aklımdan bir araç uydurup mu yazıcaktım dilekçeye kaporayı vermeden ? Beni bu kadar süre mağdur ettikleri yetmiyormuş gibi gittiğimde suçlu gibi davranıyorlar bana. Yasal süre dahi doldu. Ben bu kişileri Allah'a havale ediyorum. Böyle düzen olmaz olsun. Devlet kepçe ile alıp, kaşık ile verirken bile binbir türlü sıkıntı çıkıyor. O kapora tutarı Adliye personelinden çıkar inşallah. Daha diyecek söz bırakmadılar bende.