Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    robinson Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    17:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb benim ortopedik kalça çıkığına bağlı sol bacakta 5 cm kısalık ve hareket kısıtlığı var %48 engelli raporum var iş kur aracılığıyla almıştım ve b ehliyetim var engelli ehliyetine çevirip araba alabilirmiyim ÖTV indiriminden nasıl yararlanabilirim ..

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    34

kardeş ötv indirimi zaten ortopedik engelliler için çıkmış bir müfredattır birde sen zaten barajı geçmişsin yinede için rahat olsun diye söylüyorum %15 20 raporla bile alırsın çünkü oran yok söylenene göre ortopedik engelli bir kişi raporuna h sinifi (şimdi b ve tertibatlı araç gibi birşey yazıyormuş) alabilir yazıyorsa alır deniyor yani hayırlı uğurlu olsun yanlız ehliyet şu bu zaten eylülü bulur sen aralığı bekle benim gibi kampanyalar o zaman oluyor hem 2017 modeller çıkınca 16lar biraz düşer ben mesela aralıkta inşallah 2017 qashqai platinium premium pack yada jetta highline almayı düşünüyorum otomatik dizel sende al ehliyeti ve bekle he ehliyeti almak için aile hekimine gidiyorsun sevk veriyor heyetten falan randevu almıyorsun iyi günler.

Üye
    robinson Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet için aldığım raporu ÖTV indiriminde kullanabilirmiyim yoksa ÖTV içinde ayrı bir raporu almam lazım son olarak aldığım aracı benden başkası kullanamaz mı ...

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    34

Ehliyet artık aile hekimi sevki ile alınıyor yani normal heyet raporu değil artık ama ötv indirimi için yeni rapor almalı ve onu ötv indirimi olarak belirli etmeniz gerekir ama iş için olan vergi indirimi olark geçiyor. Burada ters bir durum var ben rapora gittiğimde %60 raporlu birine vergi için gittiğinde 35 vermişlerdi adam itiraz edip düzelttirmişti yani çamura yatıyorlar ama önceki raporla itiraz edip oranı değiştirebilirsiniz yani alırsınız.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Ek olarak; sol alt ekstremite kısıtından dolayı tertibata gerek duyulmaksızın otomatik vitesli araç alınabilir ve bu aracı herkes kullanabilir, kısıtlama yok.

Üye
    robinson Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp;
    @BLACKSAGAT

Bilgi için teşekkürler..