Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @BLACKSAGAT
    Prosedür uzman doktorun tertibatlı araç kullanabilir yazdıktan sonra tertibat için il sağlık müdürlüğü komisyonuna sevk etmesi, bu komisyonun da durumunuza göre tertibat belirleyerek bu tertibatlara ait kodları rapora işlemesi şeklindedir. Bu komisyon sağlık kurulu değil, muayene yoktur, doktor ve mühendis var, tertibat için durumunuza bakabilirler, ehliyeti aldınız demektir.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp

Çok teşekkürler bilgi için sagolun

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Ortopedi doktoru yanlışlıkla sağlık kurulunun dolduracağı yeri doldurduğu için aile hekiminden tekrar sevk kağıdı aldım ve tek tek doktorları geziyorum. Bugün nörolojiye gittim ve 1 satır yazı var imza ve kaşe basacak. Gece vardiyadan çıktım direk hastahaneye gittim uykum var 10 saniyelik iş yapıp hemen eve gidip yatacağım neyse doktor girmiş içeri fakat hasta falan almıyor içeri girdim maruzatım anlatayım dedim oda ne kadın hasta değilsiniz 12yi bekleyin soru cevaplamıyorum dışarı çıkın ve sert bir şekilde bunu söyledi. Bende sekretere gittim ve işimin çok az olduğunu ve kendisinin yapıp yapamayacağını sorduğumda gerek yok siz yapın o önemli bir şey değil dedi ve 2. kez beni içeri soktu kadın resmen kovdu ve ben yine rica minnet tabi sesimi yükseltmiyorum. Çıktım daha sonra sekreter odaya girde ve çıkınca hastadan sonra içeri girin dedi. bende içeri girince çık dışarı sen ne anlayışssın anlamıyormusun bağırıyor bende sinirlendim amacınız ne ya top gibi sektiriyorssunuz o ona atıyor o ona atıyor oyun mu oynuyorsunuz ya dedim kadın çık mık falan deyince bağırarak çıktım baktım kapıda sekreter olacak insan müsvettesi gülüyor Allah belanızı versin insanla dalga geçmeye oturmuşsunuz falan ağzıma ne geldiyse saydım ve sağlık kuruluna gittim. Dedim böyle bölye resmen dalga geçtiler başka doktora gidebilimiyim. Oda hayır aynı doktordan alacaksınız hasta haklarına gidin dedi. Oraya gittim neyse doktoru aradılar 1 saat sonra gelsin demiş kraliçe hazretleri bende bu arada kan bankasına bir bağış yaptım ve 1 saat sonra gittim. Sekreter olacak (şimdi söylemiyorum ama buraya 1 dakikada söylenecek kadar kötü söz düşünün) insan müsvettesi saat 12 de gelin dedi yani 1 saat sonra ve yüzünde adi bir gülümseme vardı. İnat ettim arkadaş eşşek gibi verecekler gözlerinin içine baka baka alttan almadan alacağım dedim raporu. ve bir saat sonra girdim içeri doktor ben bunu yazmak istemiyorum ama gibi bir cümle kurdu iyi dedim yazmayın siz yazmayı red ederseniz ben istediğim doktora yazdırabiliyormuşum ve yandaki doktora girip hemen yazdırırım deyince sırf ona eziyet olmasın işte sizin gibi bir insan minsan deyince bakın dedim yazın veya yazmayın ama ne beni yargılayabilir nede bu şekil konuşabilirsiniz deyince sizin işiniz gücünüz menfaat hemen işim görülsün derdindesiniz dedi bende sizde kapınızda dilenci gibi hasta istiyorsunuz yalvaracak ayağınızın altında ezilecek. Sonra engelli olduğunuzu söylüyorsunuz siz engelli değilsiniz raporlarınız düşük deyince size göre engelli ya yatalak derecede olacak yada tekerli sandalyede olacak diğerleri sürünsün resmen dedim. Yazıyorum ve çıkın hastam geldi falan dedi kağıdı kahırla verdi yazacaksınız zaten işiniz bu birazda bunu bilseniz herşey daha güzel olur dedim ve çıktım Mustafa kemal beni Türk hekimlerine emanet edin demiş ama Türk hekimlerinin eline düşene Allah kolaylık versin.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT
    Böylelerinin Allah belasını versin demekten başka bişey yapamıyoruz malesef.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Son söz olarak bana buraya geleceğinizi biliyordum ve güzel oldu gibi yani eşşek gibi gelecektin ne oldu demeye getirdi bende ona ondan daha güzel olan asıl sizin bu belgeyi seve seve imzalamanızı görmek daha güzel oldu bakın ben işimi gördüm ve gidiyorum dedim ve bende ona ne oldu o kadar kastın mecbur verdin demeye getirdim oda ona iyi dert olmuştur. ben yukarıda yazarken aslında biraz konuyu da kısalttım kadın bana 10 saniye ayırmak yerine 10 dakika kavga etti resmen.

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

ehliyet için 2015 yılında aldığımız rapor geçerli olurmu yoksa tekrar bu işlemi yapmalımıyım H sınıfı ehliyetim var değişiklik için tekrar rapor şart mı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@exelans
    Tekrar rapor şart.
    2015 de aldığınız rapor geçersizdir.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

P 20160824 1144291 zpspyqqrasr - Engelli ehliyetlerine aile hekiminden sevk sonrası uzman hekimler..?

Bugün il sağlıktan aldığım rapor aynen böyledir bununla ehliyetimi bye çevirip ötvsiz araç alabilirmiyim acaba teşekkürler.
    Yani bu rapor araç alırken de geçermi. Birde bakıyorum raporlara birinci sınıf şöför olur ibaresinin yanı dolu oluyor ben e sınıfı ehliyet sahibiyim ve bunu 2 3 kere sordular heyette acaba ehliyetim var diye mi doldurmadılar yoksa yanlışlık mı olmuy sıkıntı olurmu aynı renk kalemle çizgi atsak sıkıntı çıkarmı.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

rapor paylaşıyorum neden siliniyor yani en azından şundan dolayı siliniyor diyin bileyim 3 keredir atıyorum 3 kere silindi[IMG]LQE4yZ - Engelli ehliyetlerine aile hekiminden sevk sonrası uzman hekimler..?[/IMG]

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

dün aldığım raporda ortopedi doktorunun sevki kısmında : sağ kalçada femur pertes sekeli sağ alt ektremitte 2cm kısalık mevcut (m91,2)
    Özel tertibatlı araç kullanımı için sağlık kurulu komisyonuna sevki mümkündür. olarak sevk etti ve sağlık kurulu kısmında:
    Fatih / 1009
    102 , 78 , 47 kodları mevcut ve bana ehliyetiniz var mı dediler bende e sınıfı var dedim ve raporda 1. grup sürücü olur kısmındada işaret konmamış zaten şöför diye mi bu işaret konmamış yani bu raporla h sınıfı yani yeni b sınıfı alınabilirmi itiraz etmelimiyim etsem birşey olur mu ehliyet kursuna gideceğim ama vaktim yok malesef gidemiyorum bilen birisi varsa yardım edebilir mi iki gündür engelliler biz sitesindede bir çok yere yazdım kimse geri dönmedi gerçekten merak içindeyim iyi günler...
    Raporu görüyor ve bu yazıyı neden yazdığımı düşünüyorsanız 3 kere paylaştım sistem siliyor galiba silinir diye rapordaki bilgileri yazdım.

Üye
    ramazotti66 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Istanvul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Blacksagat;
    Merhaba kardeş bende dün aynı rapordan aldım benim rapordada seninkinin aynısı kodlar var (102,78,47 ) bugün vakıf banka 15 tl yatırdım. Biometrik fotoğraf çektirdim. Sonra eski B sınıfı ehliyetimle emniyete gittim. İşlemleri tamamladım. Eski ehliyetimi aldılar. Geçici belge verdiler 15 gün içinde yeni ehliyetim gelecek. Yeni ehliyet B sınıfı arkasında bu kodlar yeralacak.

Ehliyet kursuna gitmenize gerek yok.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

@ramazotti66

sizinde gördüğünüz gibi birinci gurup sürücü olur yazan yere işaret koymamışlar acaba sizde nasıl oraya işaret atmışlar mı

Üye
    Halukgorgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Haluk
    Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Farkındaysanız o raporların alt kısmında 2 yıl geçerli gibisin den yazı var yani 2 yıl sonra o raporu tekrar mı yenileyecez. Anlamış değilim.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

benim ondan algıladığım 2 sene içinde ehliyet için düzenlenen evrak tekrar bir ehliyet için 2 sene sonra düzenlenir gibi bir mantığı var yani şu heyyete girip ikinci heyet için 4 ay bekleme muhabbeti gibi.
    Yani bizim bir akraba var anasını boyar babasına satar ama ehliyet sınavına girdi 5 kez dosya yaktı yani öyle yapıp alamayanlar için arada bir kez daha rapor isteniyor olabilir.
    Birde benim gibi mesela şu anda manuel vites bir arabam var ramazotti66 nikli arkadaşın dediği gibi ehliyeti olanlar değişim yapıyormuş yani çok basit bir yöntem ama arabam manuel vites ehliyeti şu anda arabayı satmadan değiştiremiyorum yani 2 sene değiştirmedim 2 sene sonra bu rapor geçmiyormuş geçerlilik süresi 2 sene.
    son bir bilgi daha malesef yeni ehliyetlerin süresi 5 sene 5 sene sonunda aynı eziyeti yaşayacağız gibi bir durumda var ve bu herkez için aynı engelli engelsiz diye de bir ayrım yok.

Üye
    ramazotti66 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Istanvul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeş kolay gelsin; 2 yıl geçerlidir muhabbeti ehliyet için alınan bu rapor için ben ertesi günü kullandım sen iki yıl içinde kullanman gerekir anlamındadır. Diğer konu "birinci gurup sürücü olur" kısmı benim raporda da yazmıyordu emniyet oraya bakmıyor, önemli olan son bölüm yani İl Sağlık Müdürlüğünün doldurduğu kısım.
    Hocam şimdi benim de sizlere sorum: 102 , 78 , 47 kodları ile tertibatsız otomatik vites araç alabilirmiyim?

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon